[P] Przyjmę kokile do odlewania ołowianych pocisków

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

[P] Przyjmę kokile do odlewania ołowianych pocisków

Post autor: kuchartek »

Przyjmę nie trzymającą wymiarów lub kształtu pocisków kokilę ( najlepiej 2-3 szt. ).Może być bez rączek ale fajnie gdyby miała nóż do usunięcia nadlewki ołowiu. Może być odlewająca 1 , 2 lub 6 pocisków . Wiadomo że chodzi o LEE , bo inne są raczej nie do zdarcia. Chcę coś wytoczyć i dodać , wolę testować na starych , mało kosztowych ... tak na początek. Wiadomo że kuriera i pakowanie opłacam ja. Na tym etapie zastrzegam sobie prawo odmowy odpowiedzi...a na co to potrzebne. I tam temu podobne zapytanka. Dzięki że doczytałeś do końca. Też Ciebie Pozdrawiam.
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

kokila

Post autor: Marekj »

Potrzebujesz kokilę czy "ślepa" kostka też może być?
Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: kuchartek »

Zamierzam przy wsparciu tokarza/ślusarza zrobić coś takiego jak w ok. 6.40 tego filmu. Ma być wykorzystana do odlewania rdzeni .224 przy wytwarzaniu pocisków z łusek .22 lr. Muszę tylko jeszcze zdobyć wymiar otworu i trochę już "wyprasowanych'' łusek. Następny etap to wysyłka rdzeni to kolegów mających takie matryce i prośba o ich wykorzystanie. To jestem w stanie ogarnąć... matryce niestety nie. Jeszcze jest kwestia twardości ołowiu. W tym celu kupiłem najtańszy z dostępnych w kraju zestaw Lee dzięki któremu mogę mierzyć do woli twardość ołowiu.

https://www.youtube.com/watch?v=6uIzBpfM-Ak&t=13s

Mam czyste formy Lee zakupione w Parabellum , ale trochę ich żal na próby.
Termin dostępności ''naszych'' matryc przestał istnieć ... ale może kiedyś znowu odzyska życie.
donpablos
Posty: 508
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 12:36

Post autor: donpablos »

kuchartek pisze:Zamierzam przy wsparciu tokarza/ślusarza zrobić coś takiego jak w ok. 6.40 tego filmu. Ma być wykorzystana do odlewania rdzeni .224 przy wytwarzaniu pocisków z łusek .22 lr. Muszę tylko jeszcze zdobyć wymiar otworu i trochę już "wyprasowanych'' łusek. Następny etap to wysyłka rdzeni to kolegów mających takie matryce i prośba o ich wykorzystanie. To jestem w stanie ogarnąć... matryce niestety nie. Jeszcze jest kwestia twardości ołowiu. W tym celu kupiłem najtańszy z dostępnych w kraju zestaw Lee dzięki któremu mogę mierzyć do woli twardość ołowiu.

https://www.youtube.com/watch?v=6uIzBpfM-Ak&t=13s

Mam czyste formy Lee zakupione w Parabellum , ale trochę ich żal na próby.
Termin dostępności ''naszych'' matryc przestał istnieć ... ale może kiedyś znowu odzyska życie.

te zestawy które są w sprzedaży w USA, do .224 stosują rdzenie o średnicy .185" - .187" ,
najlepiej z czystego miękkiego ołowiu

a czemu przestał istnieć ?
ten kolega co tutaj sprzedawał swoje matryce nie odpowiada ?
Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: kuchartek »

Nie odpowiada niestety. Dziękuję za wymiar , te "nasze'' mają pewnie to samo.
marcin1984
Posty: 163
Rejestracja: czwartek, 11 kwietnia 2013, 21:38

Post autor: marcin1984 »

Ja mam nawiercone otwory 4,7 mm na głębokość ok. 17 mm, wychodzą mi z tego rdzenie o wadze 52 gn. Matryca do formowania rdzenia ma średnice 4,85 mm.
Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: kuchartek »

Czyli ... masz chyba 62 gn. pociski. Głębokość będę regulował śrubą.
marcin1984
Posty: 163
Rejestracja: czwartek, 11 kwietnia 2013, 21:38

Post autor: marcin1984 »

Pociski robię głownie 55gn, 62 z czasem też pewnie potestuję. Do rdzeni mam matrycę, której ustawieniem reguluję żądaną masę. Ciężar standardowego płaszcza z łuski to ok 10 gn więc matrycę ustawiam tak aby dawała rdzenie 44- 45 gn.
Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: kuchartek »

Jak już zrobię formę do rdzeni ... zgodzisz się na test moich ołowianych odlewów.
marcin1984
Posty: 163
Rejestracja: czwartek, 11 kwietnia 2013, 21:38

Post autor: marcin1984 »

Według mnie tu nie ma co testować. Jeżeli będą miały średnicę taką jak podałem wcześniej i Twoja forma pozwoli na ścisłą kontrolę wagi bez konieczności korekty w matrycy to nie pozostaje nic innego jak wrzucić do odpuszczonych płaszczy i zamienić w pociski.
ODPOWIEDZ