prasy z olx

Moderatorzy: wierzba, P_iter

chester
Posty: 30
Rejestracja: środa, 04 marca 2015, 20:14
Lokalizacja: Lubartów

prasy z olx

Post autor: chester »

Czy ktoś kupował te prasy?
www.olx.pl/oferta/garazowa-prasa-do-ela ... 9295d8a500
czy to działa?
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Jak jest w osi to dlaczego ma nie działać :P

Połowa naszych "patentów" działa bardzo dobrze

Ale to nie znaczy, że bym się skusił na zakup
chester
Posty: 30
Rejestracja: środa, 04 marca 2015, 20:14
Lokalizacja: Lubartów

prasy z olx

Post autor: chester »

może odezwie się jakiś użytkownik
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Wyglądają ciekawie.
Dawid
wryg
Posty: 124
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:26
Lokalizacja: Prudnik

Post autor: wryg »

Na ArmyB jest więcej wytworów tego człowieka, niektóre sprawiają wrażenie całkiem solidnych.
22 lr, 9x19 para, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 ga
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Nie rozumiem po co w ogole bawic sie w takie cos. Dokladajac 400 pln mozna kupic solidna prase Reddinga lub RCBS wiec po co placic za cos co "moze" jest osiowe. Juz chyba lepiej kupic jakiegos Lee niz ten wynalazek.
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Juz chyba lepiej kupic jakiegos Lee niz ten wynalazek.
Uważam że gdyby miały być gorsze od Lee,facet by ich po prostu nie robił.:D
Na OLX wystawia różne prasy,wydaje się że wie co robi.
A może są lepsze lub porównywalne z Reddingiem :?:
i bardziej osiowe niż RCBS :?:
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

Trzeba namówić sprzedawcę na test osiowości.
chester
Posty: 30
Rejestracja: środa, 04 marca 2015, 20:14
Lokalizacja: Lubartów

prasy z olx

Post autor: chester »

Test osiowości byłbym ciekawy.
Gdzie można kupić prasę rcbs lub redding za 400?
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

snajper pisze:
Juz chyba lepiej kupic jakiegos Lee niz ten wynalazek.
Uważam że gdyby miały być gorsze od Lee,facet by ich po prostu nie robił.:D
Na OLX wystawia różne prasy,wydaje się że wie co robi.
A może są lepsze lub porównywalne z Reddingiem :?:
i bardziej osiowe niż RCBS :?:
Moze sa, ale na pewno na takie nie wygladaja. To ze ten gosc ma wiele pras nie swiadczy o tym ze wie co robi tylko ze do tego dopiero zmierza. NIe ma jednego pewnego projektu ktory jest dopracowany tylko ma ich wiele, gdzie zaden nie jest prawdopodobnie koncowym. Kupcy beda krolikami doswiadczalnymi. Kazda prasa jest inna i zrobiona z innych "odpadow". Kazdy zrobi jak uwaza z wlasnymi pieniedzmi, ja nie widze sensu w tym i tyle. Gdyby to jeszcze jakos wygladalo to ok( no moze po za ta za 900 pln, ta przynajmniej ma ludzki wyglad).


Pisalem dolozyc 400 pln do ceny tej prasy.
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Re: prasy z olx

Post autor: Marekj »

chester pisze:Test osiowości byłbym ciekawy.
Gdzie można kupić prasę rcbs lub redding za 400?
Fakt, byłby ciekawy. Może zadać pytanie czy gość wyraża zgodę na przeprowadzenie testu osiowości i czy zwróci pieniądze jeśli test wypadnie źle?
Inna rzecz, że produkcja nie wygląda na powtarzalną. To że jeden egzemplarz będzie osiowy jeszcze nic nie znaczy.
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

Napisałem do sprzedawcy czy miałby chęć przeprowadzić oczekiwane testy i podzielić się z nimi na forum.
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

IV Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej Pro ARMA 2019

https://www.youtube.com/watch?v=3D2I7xA2mdI

Wystawca: Hubert Malesa
Adres mailowy: alm-krat@o2.pl
Telefon: 502 307 310
Deklarowana ilość broni: 1250

Uwagi, pytania:
stoisko producenta pras do elaboracji amunicji
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

OK, musze przyznac ze na tym filmiku prasy prezentuja sie calkiem przyzwoicie. Na zdjeciach jednak widac je bardziej szczegolowo i wszystkie poza ta za 900 pln z tego co widze sa spawane. Czy osoba ktora to skladala potrafila za kazdym razem utrzymac idealne wymiary przy spawaniu? Odlew to odlew. TAk jak pisalem wczesniej jesli chodzi o te prasy to jednak wolal bym kupic reddinga czy rcbs bo to jeszcze nie jest taki wydatek a wiadomo co sie kupuje. Ta prasa za 900 pln wyglada juz dosc ciekawie( wazy az 30 kg ), z tego co widze nic tam nie jest spawane, wszystko wyglada na skladane, gdzie chyba latwiej utrzymac wymiary jesli komponenty sa wykonane precyzyjnie.

Zycze sprzedawcy sukcesow, ja jednak zostaje przy znanych i uznanych. Prosze zauwazyc ze sa to prasy ktore istnieja od dziesiatek lat i jesli cos nowego wkrada sie na ten rynek to chyba tylko super precyzyjne produkty ktore jednak na takowe wygladaja.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

jkp44jkp pisze:Na zdjeciach jednak widac je bardziej szczegolowo i wszystkie poza ta za 900 pln z tego co widze sa spawane. Czy osoba ktora to skladala potrafila za kazdym razem utrzymac idealne wymiary przy spawaniu? Odlew to odlew.
Tak i nie, nie ważne czy spawana , czy skręcana, czy odlewana. Ważne jak została obrobiona po procesie (spawania, odlewania skręcania) Nawet najlepszy odlew może nie być osiowy bo został źle obrobiony. Widziałem spawane maszyny które trzymają osiowość rzędu 0,02mm. na 1m. Nie mam zamiaru bronić wytwórcy (i jego produktów) bo go nie znam i nie miałem w rękach żadnej jego prasy, odniosłem się tylko do wypowiedzi kolegi jkp44jkp
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Rozumiem ze mozna uzyskac wymagane wymiary przy spawie itd. Chodzi o to ze ciezko to zrobic powtarzalnie w garazu, bez maszyn ktore sa dostepne w parkach. Przynajmniej ja tak na to patrze. NIe jestem w tym biegly wiec moge na to patrzec tylko okiem laika.

Juz koncze, pozostawie ocene tych pras osobom ktore beda je mialy w rekach.

POwodzenia dla pana Huberta ktory te prasy wytwarza. Oby wiecej takich rodzimych produktow sie pojawialo. Nie potrzebnie marudze nie majac produktu w dloni.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

jkp44jkp pisze:Rozumiem ze mozna uzyskac wymagane wymiary przy spawie itd. Chodzi o to ze ciezko to zrobic powtarzalnie w garazu,
Kolega chyba nie ma za dużego doświadczenia w zakresie mechaniki i obróbki metali?
Bardzo łatwo jest uzyskać powtarzalność i precyzję. Mogę zespawać dwa kawałki metalu pod kątem np. 85° a potem przenieść detal na frezarkę i obrobić go tak żeby miał idealnie 90°
Nie wiemy czy wytwórca omawianych (a raczej gdybanych :wink: ) pras, ma dostęp do odpowiednich maszyn.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

Proponuję trochę poczekać na wypowiedź sprzedającego na temat omawianych pras.
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Czy ktoś z kolegów się pokusił o test tych pras lub odezwał się sprzedający?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

snajper pisze: Uważam że gdyby miały być gorsze od Lee,facet by ich po prostu nie robił.:D
Na OLX wystawia różne prasy,wydaje się że wie co robi.
A może są lepsze lub porównywalne z Reddingiem :?:
i bardziej osiowe niż RCBS :?:
Wiesz ile w zyciu widzialem juz wynalazkow aby nie nazwac badziewiem czegos, co milao funkcjonowac i byc lepsiejsze niz......

Mam nadzieje, ze to co napisales, to bardziej z checi podroczenia sie ( z j. polskiego a nie z rosyjskiego :mrgreen: )

Ja bym tego nie kupil.

Dlaczego ?

O ile sama prasa wyglada na solidna ( spawy bez problemu przezyja z 300 lat i wiecej, tak mam watpliwosci co do jego konstrukcji tej calej przystawki na ktorej osadzony jest shelholder!

To moze funkcjonowac ale nie musi ! A czy bedzie dzialac i jak bedzie dzialac, wyjdzie w praniu !


:wink:
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

Producent otrzymał zaproszenie do wypowiedzenia się na forum dawno temu, więc ja bym sobie odpuścił.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Po co te wszystkie wywody i hejt? Zainteresowani niech kupią i zobaczą. Zachowanie: chce mi się i boję się...
"Uwielbiam chorał ruski..."
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Ponieważ czasem lubię poeksperymentować z własną kasą :wink: to kupiłem taką prasę. Skusiła mnie wersja na dwóch wałkach o średnicy 20mm, poprosiłem tylko o przedłużone łożyska liniowe. Czas wykonania to ok dwa tygodnie, koszt 360 z przesyłką do Paczkomatu. Zgodnie z rozmowami są dwa tygodnie na zwrot bez podania przyczyny także spokojnie można sobie jakieś niedestrukcyjne testy zrobić. Na ten moment to zamocowałem matrycę competition z shellholderem, który wchodzi do środka i przy machaniu prasą jedno wchodzi w drugie precyzyjnie, więc przynajmniej podstawowa osiowość jest. Kończy mi się kleić przyrząd do badania osiowości naboi to zrobię jakieś testy. Niedługo też powinna mi przyjść prasa Lee Turret więc będę mógł zrobić jakieś porównanie osiowości między nimi. Samo wykonanie jest dość powiedziałbym garażowe ale pracuje wszystko bardzo gładko z jednostajnym oporem przez cały zakres ruchu. Dźwignia jest bardzo duża i nie spodziewam się problemów. Zobaczymy jak będzie z punktem zatrzymania ruchu, ramiona zatrzymują się na celowo odsłoniętych osiach. Ten shellholder, który mam wchodzi w swoje gniazdo bardzo ciasno i ma luzu tyle co żeby się obracać. Prasa jest ciężka bo płyty i półka są po prostu z grubej stali, całość jest solidna.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Wykonanie rzeczywiście jest garażowe, ale może działać całkiem dobrze. Obawiam się że testy osiowości amunicji nic nie powiedzą o osiowości samej prasy. Trzeba by ją pomierzyć czujnikiem zegarowym.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

donkihot pisze:Wykonanie rzeczywiście jest garażowe, ale może działać całkiem dobrze. Obawiam się że testy osiowości amunicji nic nie powiedzą o osiowości samej prasy. Trzeba by ją pomierzyć czujnikiem zegarowym.
Ale jezeli amunicja bedzie wychodzila osiowo to w czym przeszkadza ze prasa juz nie jest?
Nie zapominajmy ze to prasa za 350-400zł. Cena na poziomie prasy zaciskanej recznie.
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

donkihot pisze:Wykonanie rzeczywiście jest garażowe, ale może działać całkiem dobrze. Obawiam się że testy osiowości amunicji nic nie powiedzą o osiowości samej prasy. Trzeba by ją pomierzyć czujnikiem zegarowym.
Sprzedający powiedział, że wykonał sobie przyrząd w postaci wałka, który z jednej strony ma gwint matrycowy a z drugiej końcówkę jak shellholder. Jeśli da się go wkręcić w górną płytę i pasuje do wycięcia w ruchomej półce to w zasadzie chyba więcej nie trzeba. Najlepiej by było przeprowadzić test taki jak Ultimate Reloader zrobił swego czasu dla pras ale nie mam aż takich możliwości pomiarowych. Postaram się zrobić coś zbliżonego czyli załadować 5 pocisków i zmierzyć osiowość, CBTO i zbicie ramion przy formacie FL.
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

Taki Turban dla ubogich ! :mrgreen:
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Zioman pisze: Sprzedający powiedział, że wykonał sobie przyrząd w postaci wałka, który z jednej strony ma gwint matrycowy a z drugiej końcówkę jak shellholder. Jeśli da się go wkręcić w górną płytę i pasuje do wycięcia w ruchomej półce to w zasadzie chyba więcej nie trzeba.
No nie do końca, bo jeżeli przyrząd jest "długi" i wskazuje centryczność w dolnym położeniu półki ruchomej, to przy podniesieniu jej do matrycy już nie musi być cenrtcznie.
osiowość amunicji nie do końca jest zależna od osiowości prasy, przekonałem się na własnej skórze (a raczej kieszeni) myślałem że jak wyeliminuję prasę i kupię matrycę LE Wilson do prasy Arbor (ponoć jedną z najlepszych matryc) to będę robił super prostą amunicję. Niestety tak nie jest.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Okazało się, że mam problem z matrycą osadzającą, ponieważ ona nie zatrzymuje się na shellholderze tylko wchodzi on do środka. Prasa była projektowana pod matryce, które się zatrzymują na shellholderze, więc nie ma konkretnego punktu zatrzymania półki. Na szybko poradziłem sobie z tym jak na fotce poniżej natomiast rozmawiam ze sprzedawcą nad lepszym rozwiązaniem.
Obrazek
Zrobiłem dwa testowe pociski na sucho z takim ograniczeniem. Łuski nie były odpuszczane ani szyjka nie była toczona. Pełny format łusek na tej prasie i załadowane pociski Sierra TMK. Różnica długości CTBO to w okolicach jednej setki. Suwmiarka mi przeskakiwała 0.00 do 0.01. Bicie osiowe mierzone zaraz za czubkiem plastikowym 4-5 setek. Fabryczne GGG Sierra HPBT ma przy podobnym pomiarze ok 15 setek bicia. Poza tym nie wiem czy dobrze mi się wydaje ale zmierzone 5 bicia to 2.5 setki odchylenia czubka od osi. Nie wiem czy kiedyś będę tak dobrze strzelał, żeby mi to przeszkadzało :wink:
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Pan Robert dorobił mi dystanse. Teraz półki precyzyjnie zatrzymują się w tym samym miejscu niezależnie od nacisku na dźwignię. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie można dobrze ustawić punkt częściowego formatu matrycą FL. Na ten moment nie mam do prasy uwag. Zobaczymy jak będzie jak zrobię trochę amunicji.

Obrazek

Obrazek
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Mam pytanie jesli mozna , co sklonilo Cie do kupna tej prasy , jakie byly ku temu pobudki? Czego oczekiwales od tej prasy i jaka amunicje zamierzasz na niej elaborowac( myswliska, tarczowa)?
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Do kupienia tej prasy skłoniły mnie dość wysokie ceny dobrych pras jednostanowiskowych. Dodatkowo kiedyś jak oglądałem prasy Turbana szczególnie te na dwóch ślizgach to doszedłem do wniosku, że jak się pominie ładnie zaokrąglone krawędzie to z punktu widzenia technologii są dość proste a elementy są na co dzień używane w przemyśle. Ot trzy płyty, dwa wałki i dwa łożyska. Podobnie w przypadku prasy Co-AX Forstera. Z analizy tej ostatniej prasy wynika nawet, że osiowość matrycy i shellholdera nie jest taka istotna ponieważ i tak stosowane są różne systemy pływania. To co jest na prawdę ważne to równoległość płyt między sobą oraz prostopadłość gwintu matrycy. To nie jest aż takie trudne do uzyskania jeśli się ma sprzęt ustawiony zgodnie ze sztuką. Stwierdziłem, że skoro pan Robert oferuje normalny dwutygodniowy okres testowy a cena jest na poziomie mniej niż połowy ceny LEE Classic Cast to warto to sprawdzić.
Zamierzam na tym składać tarczową .308. Pierwsze testy pokazują, że raczej nie powinno być z tym problemu. Skoro można mieć powtarzalne formatowanie oraz osadzanie do tego osiowość wychodzi w miarę to chyba będzie o.k. Piszę o tym tutaj dlatego, że najpierw sam zadałem pytanie czy te prasy są coś warte. Nikt nie wiedział to zdecydowałem się spróbować i odpowiedzieć.

Obrazek
Obrazek
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Fajnie gdyby mozna porownac je z innymi firmowymi prasami.

Widze ze jestes z Wroclawia wiec raczej nie blisko mnie.

Chodzi o to zebys Ty zrobil amunicje tym samym sprzetem i w ten sam sposob i potem to pomierzyc no i strzelic.

W sumie nie mialem zbyt pochlebnej opini na temat tych pras ale to chyba raczej wynik totalnego programowania od dziecka syfem z TV gdzie wszystko co "dobre" musi byc i ladne.

Powodzenia i daj znac jak wyjdzie amunicja.
Zioman
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zioman »

Szykuję sobie teraz powoli łuski i w ciągu paru dni powinienem zrobić jakąś partię. Na pewno w przypadku pras fabrycznych jakość jest powtarzalna. Przy manufakturze raz może wyjść lepiej raz gorzej.
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

Wiecie co - tak czytam i trochę mi Panowie za Was wstyd.
Podnosicie wyrób fabryczny do rangi jakiejś super magicznej doskonałości.
A to nieprawda i ręczna robota niejednokrotnie jest lepsza niż fabryczna sztanca.
Dobry rzemieślnik, fachowiec jest w stanie cuda wykonać.
Jeśli nie ma nadmiernych luzów to skąd by miał być brak powtarzalności ?
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Ok , bez przesady , umowmy sie ze dobry rzemieslnik wytwarza przedmioty co do ktorych jakosci nie mozna miec watpliwosci od samego spogladniecia na produkt. Tutaj tak nie jest , badzmy szczerzy .
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

TommyT pisze:Wiecie co - tak czytam i trochę mi Panowie za Was wstyd.
Podnosicie wyrób fabryczny do rangi jakiejś super magicznej doskonałości.
A to nieprawda i ręczna robota niejednokrotnie jest lepsza niż fabryczna sztanca.
Dobry rzemieślnik, fachowiec jest w stanie cuda wykonać.
Jeśli nie ma nadmiernych luzów to skąd by miał być brak powtarzalności ?


Tyle, ze te ze sztancy ogarniaja kuwete od dobrych 60 lat + w niezliczonych krajach tego swiata. Malo tego, przeszly wiele testow i wiadomo o nich wszystko.

Zgodze sie, ze dobry rzemieslnik moze duzo, ostatnio oferowano mi klona Turban'a za 300 € mniej i stwierdzilem, ze nie kupie. Jak dla mnie zbyt mala roznica w cenie aby ryzykowac, a pomierzyc nie mam jak.

:wink:
Adamarchery
Posty: 100
Rejestracja: środa, 20 lutego 2019, 08:57
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Adamarchery »

andy7 pisze:
TommyT pisze:Wiecie co - tak czytam i trochę mi Panowie za Was wstyd.
Podnosicie wyrób fabryczny do rangi jakiejś super magicznej doskonałości.
A to nieprawda i ręczna robota niejednokrotnie jest lepsza niż fabryczna sztanca.
Dobry rzemieślnik, fachowiec jest w stanie cuda wykonać.
Jeśli nie ma nadmiernych luzów to skąd by miał być brak powtarzalności ?


Tyle, ze te ze sztancy ogarniaja kuwete od dobrych 60 lat + w niezliczonych krajach tego swiata. Malo tego, przeszly wiele testow i wiadomo o nich wszystko.

Zgodze sie, ze dobry rzemieslnik moze duzo, ostatnio oferowano mi klona Turban'a za 300 € mniej i stwierdzilem, ze nie kupie. Jak dla mnie zbyt mala roznica w cenie aby ryzykowac, a pomierzyc nie mam jak.

:wink:
Ręczna robota jest jak najbardziej ok i posiadając wiedzę narzędzia i umiejętności pojedynczą sztukę niestandardowego urządzenia można wykonać perfekcyjnie ,niestety porównywanie tego co wykonał Pan Robert do dobrych nie należy widać tam brak wiedzy i narzędzi, proszę przeanalizuj kierunki sił oraz momenty skręcające w prasie którą porównujesz do wyrobu który kupiłeś na OLX .
.270Win .300WinMag 6,5x55SE 30-06Spr .223Rem .22lr
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

To może inaczej - prowadnice, łożyska są ewidentnie kupowane.
Czy są zamontowane źle? Nie wiem - pytam.
Czy są jakieś duże luzy, które spowodują brak powtarzalności? Może są.
Może na oba pytania odpowiedź jest "tak" - i sprawa jasna.
Jeśli nie, to zewnętrzny wygląd IMHO ma znaczenie drugorzędne.
No i za tę cenę nie spodziewajmy się nie wiadomo czego.
Co do wyrobów fabrycznych: moja Lee Classic Cast: https://photos.app.goo.gl/TE7dBfvXwhLGeMsv8
A pomierzona amunicja wychodziła zupełnie niezła.[/url]
@mil
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 08 listopada 2015, 14:19
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: @mil »

Kolega ma prasę z tej manufaktury i dość ją chwali. Robi 308 do Tikki i dość przyzwoicie mu idzie na 300m. Raczej nie ma na czym wieszać psów gorsza od LEE nie jest.
"Jestem Panem swego losu,Kapitanem swojej duszy"
ODPOWIEDZ