Sprzęt do elaboracji z USA

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Siriand
Posty: 3
Rejestracja: środa, 05 lutego 2020, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Sprzęt do elaboracji z USA

Post autor: Siriand »

Witam kolegów strzelców!

Jestem świeżaczkiem na forum i przygodę z elaboracją planuję dopiero rozpocząć.

Poluję i posiadam z gwintowanych luf ZKK600, BSA z którym poluje ojciec i właśnie odkupiłem od emerytowanego myśliwego pięknego Mausera z historią - wszystkie te karabiny są w kalibrze 30-06, którego wielkim fanem nie jestem, ale poza dość mocnym kopniakiem jednego z nich nie mam też do niego póki co wielkich zastrzeżeń. Każda broń strzela na fabrycznej amunicji, aczkolwiek każda innej.

W związku z tym, że łusek mamy już dużo (ojciec zbiera od lat, a ja planuję coraz częściej odwiedzać strzelnicę, bo pierworodny w drodze to trzeba się gdzieś wyciszyć ;) ) rozważam elaborację i zastanawiam się nad potrzebnym wyposażeniem.

Proces jest mi znany, pewnie w przyszłym miesiącu będę miał szansę w nim uczestniczyć i podpatrywać kolegę weterana, który elaboruje od lat i więcej strzela na strzelnicy niż w terenie. (książki Morawskiego oczywiście na oczy nie widziałem z braku dostępności, ale twardą literaturę uzupełniającą wiedzę z forum również przyswoję)

Planuję elaborować 30-06 na początek, w przyszłości 45-70, .223 i w przyszłości być może śrut do gładkiej oraz bardziej egzotyczne kalibry, gdzie możliwość własnej elaboracji będzie czynnikiem decyzyjnym do dodania takiej sztuki do kolekcji.


Po tym wprowadzeniu pora na konkret pytanie:

Członek mojej rodziny jedzie do USA i zastanawiałem się nad sensownością zakupu jakiegokolwiek sprzętu ze Stanów w 2020 roku - ostatnie wpisy jakie znalazłem w tym temacie są z 2016 roku, więc trochę i rynek i kursy walut się pozmieniały.
Czy warto się napalać i jest coś co się bardzo opłaca zamówić wyposażenie w USA i przewieźć w bagażu rejestrowanym?

Pytam konkretnie, ponieważ to pewnie kwestia zamówienia tego jak najszybciej aby 1 marca mogło przylecieć do mnie z pasażerem :)

Nie mam jeszcze niczego.

Pozdrawiam
Robert
Batko
Posty: 193
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 20:57
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Batko »

Pomimo tego że kurs dolara poszedł do góry i również ceny w USA to i tak się opłaca
Nasze sklepy też od nich sprowadzają i jest znacznie drożej
Cały swój sprzęt ściągałem z MidwayUSA tylko że znajomy to wszystko przywiózł i obeszło się bez cła i vat
Jeśli przesyłki oclą to już nie jest tak różowo
Jednak na Midway można polować na promocję wtedy jest super nie tak jak w naszych sklepach
życzę udanych zakupów
Batko
Posty: 193
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 20:57
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Batko »

Jeszcze jedno do ceny podanej na stronie trzeba doliczyć przesyłkę i tax
Do samolotu dużo nie weżmie ze względu na ograniczenia bagażu bardziej opłacalne jest wysłanie paczki,ale tylko przez polskie agencje w USA poczta amerykańska odpada
Kupując sprzęt sprawdzałem opinie klientów i nigdy się nie zawiodłem wszystkie matryce mam reddinga i nie żałuje
Siriand
Posty: 3
Rejestracja: środa, 05 lutego 2020, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Siriand »

Batko pisze:Jeszcze jedno do ceny podanej na stronie trzeba doliczyć przesyłkę i tax
Do samolotu dużo nie weżmie ze względu na ograniczenia bagażu bardziej opłacalne jest wysłanie paczki,ale tylko przez polskie agencje w USA poczta amerykańska odpada
Kupując sprzęt sprawdzałem opinie klientów i nigdy się nie zawiodłem wszystkie matryce mam reddinga i nie żałuje
Dzięki!

Dzisiaj w nocy postaram się złożyć zestaw, byłym wdzięczny za audyt czy to co tam powypisuje ma sens, czy lepiej podmienić jakieś sprzęty. Mam już jakiś zaczątek tego co powinienem kupić oparty na wpisie innego kolegi i moich potrzebach ze względu na amunicję.

A na marginesie - czy prasa Reddinga Big Boss to dalej dobry wybór? Są wersje starsze i wersja "II", czy koniecznie szukać tej "II" i warto brać zestaw, czy lepiej dobierać wszystko oddzielnie?
Batko
Posty: 193
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 20:57
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Batko »

zobacz na PW
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Sciągnij sobie super hiper sprzęt do odsponkowywania wszelkiej masci łusek we wszystkich kalibrach dzieki wymiennym koszyczkom firmy Frankford Arsenal ,,hand dePrimer,, siedzisz przed TV ogladasz pajaców w sejmie a łuski praktycznie same sie usuwają, po 500 GGG w 223rem z zaciskiem na słonce tylko trochę ręka boli :mrgreen: popatrz sobie na yeloootoobie, fajna zabawka praktycznie nie do dostania w kraju.
Siriand
Posty: 3
Rejestracja: środa, 05 lutego 2020, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Siriand »

cezarycezary pisze:Sciągnij sobie super hiper sprzęt do odsponkowywania wszelkiej masci łusek we wszystkich kalibrach dzieki wymiennym koszyczkom firmy Frankford Arsenal ,,hand dePrimer,, siedzisz przed TV ogladasz pajaców w sejmie a łuski praktycznie same sie usuwają, po 500 GGG w 223rem z zaciskiem na słonce tylko trochę ręka boli :mrgreen: popatrz sobie na yeloootoobie, fajna zabawka praktycznie nie do dostania w kraju.
Dobry patent, zakładam, że masz teraz uchwyt jak kowal :D
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Siriand :D ze 4 lata temu przywiozła mi z USA ten wynalazek kumpela, a ja przypadkiem zobaczyłem go na yełoootobie, ma tę zaletę o jakiej pisalem ze możesz odspłonkowywać ogladając TV, jest tanszy niż odzielna prasa do odspłonkowywania i po robocie mozesz go schować do szuflady :D
tytus160
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2018, 09:17
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: tytus160 »

W razie czego jest do kupienia "prawie na miejscu" - u strobla ale w cenie oczywiście wyższej.
Mam wątpliwości czy to dałoby radę GGG .308win z crimpem na spłonce. Połamałem na tych łuskach piny z matrycy odspłonkowującej Hornady. Lee dało radę.
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Tytus160 nie elaboruje 308, ale wszystkie 223rem z crimpem na spłonce bez problemu usuwa z tym że trzeba przylozyc wieksza sile do ramienia, a odsplonkowalem na nim juz ze 3000sztuk w większośc GGG i S&B, radzi sobie tez z fiocchi z przekoszonym otworem zapałowym z tym że trzeba u mnie po wlozeniu w trzymak delikatnie poobracać łuske az znajdzie sie delikatne zaczepienie pinu o rant otworu zapalowego wtedy sciskam rekojeść :D i splonka wyskakuje a to znaczy ze pin jest dosyc elastyczny jesli potrafi usuwac splonki przez ,,niecentryczny,, otwor zapalowy. Natomiast łuski pistoletowe, rewolwerowe i 45ACP to juz miodzio :D Ale jak pisze najwiekszą zaletą tego jest że ,,pstrykasz,, spłonki i oglądasz TV :mrgreen:
ODPOWIEDZ