308 rs 52 lapua sierra tmk 168

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

308 rs 52 lapua sierra tmk 168

Post autor: jkp44jkp »

CZy ktos skaldal amunicje na tych komponentach?
Chcialbym w miare mozliwosci wiedziec w jakich okolicach zaczac.

Mam poza tym pytanie, czy zdarza sie wam zrobic dobra amunicje w ktorej luska nie jest wypelniona do pelna i slychac jak porusza sie w niej proch? Znalazlem nawazke ktora jest ok( nie swietna poki co ) rokuje na przyszlosc, ale gdy potrzase nabojem to wlasnie slysze przemieszczajacy sie proch. Gdzies tu czytalem ze to nie dobrze poniewaz wplywa to jakos na powtarzalnosc. NIe wiem czy mam szukac wiekszej nawazki czy glebiej osadzic pocisk?

NIe mam dostepu do chronografu i kurde troche to robota w ciemno, bo czasem sam nie wiem czy to ja robie blad przy strzelaniu czy jednak z amunicja jest cos nie tak.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 lutego 2020, 07:25 przez jkp44jkp, łącznie zmieniany 1 raz.
tytus160
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2018, 09:17
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: tytus160 »

Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Raz próbowałem, ale ten pocisk nie dawał w mojej broni imponujących efektów.
Najlepsze wyniki dawała "anemiczna" naważka 43gr RS52, OAL 71.25mm.
Jeśli dobrze pamiętam, przy większych naważkach grupki się rozjeżdżały. Tarcz już niestety nie mam, testy robiłem prawie 3 lata temu w Górze Kalwarii (cóż to była za piękna strzelnica...).
Ciekawostką był fakt, choć na 100m robiły się ładne koniczynki, to na 300m grupy były takie, że usiąść i płakać. Być może topiły się te plastikowe czubki, Hornady wspominało coś o tym przy okazji wypuszczania na rynek pocisków ELD.
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Jakich uzywa pan pociskow w takim badz razie?
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Hornady BTHP 168gr
Hornady ELD 168gr
Lapua Scenar 185gr

Ale to pociski sprawdzone w mojej broni, w innej mogą się sprawdzić zupełnie inne.
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

A ile pociskow pan sprawdzil w obecym karabinie? Czy z tych trzech ktorys jest najlepszy? CZy uzywa pan do nich tej samej luski czy moze kazdy pocisk ma luske innego producenta?
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Nie musimy sobie panować, przejdźmy może na ty. :)

Na początku testowałem jeszcze kilka innych pocisków, oprócz wspomnianego TMK Sierry były to Hornady 155gr OTM i PPU 175gr FMJ BT.
Trudno powiedzieć, który z obecnie używanych jest najlepszy.
BTHP nieźle lata i jest dość atrakcyjny cenowo, do 300m i treningów jest w sam raz.
ELD daje zauważalnie mniejszy opad, co przy mojej krótkiej lufie ma duże znaczenie, więc stosuję go do strzelania na dystanse większe niż 500m. Jest jednak dość wrażliwy na głębokość osadzania - jak coś źle ustawię, to efekty odbiegają od oczekiwań.
Scenar to na razie eksperyment. Wyniki na 100, 200 i 300 były bardzo obiecujące.

Co do łusek, to staram się robić wszystko na Normie. Czasami GGG.
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Tez uzywam eld tylko ze 178. Pierwsze dwie elaboracje mialem dosc dobre skupienie na 42.5 i 42.7 gr w minusowej temperaturze. Nastepna proba jednak byla juz gorsza w mniej wiecej 10 stopni wiecej. Myslalem ze moze cos nie tak zrobilem wiec powtorzylem i na cztery kolejne grupy po 5 znowu lipa. Przeszedlem na trzecia nawazke ktorej nie kontynuowalem a ktora byla ok podczas drabinki 43.5 gr i juz bylo lepiej.
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Jesli ktos bedzie na tym skladal to u mnie 44.3 gr lata dobrze.
ODPOWIEDZ