Spust w sabatti tactical desert

Moderatorzy: wierzba, P_iter

sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Spust w sabatti tactical desert

Post autor: sabatti »

Witam chciałem zapytać czy spust w tactical deser jest regulowany i jak to zrobić.
Minion
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 19:48

Post autor: Minion »

Jaki masz spust?
Dwustopniowy czy zwykły?
Jeśli dwustopniowy to trzeba wyjąć system z osady, do regulacji siły służy śruba z nacięciem i dwoma nakrętkami.
Luzujesz kontrę, wykręcając śrubę zmniejszasz siłę spustu.
Po regulacji zakręcasz kontrę i to tyle.
Ja musiałem podrzeźbić troszkę kolbę, bo lekko wykręcona śruba nie pozwalała na włożenie systemu swobodnie.
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Post autor: sabatti »

Czy trzeba śrubę kontrujaca kleic np loctailem.
Minion
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 19:48

Post autor: Minion »

Według mnie, nie ma takiej potrzeby, ponieważ po to jest właśnie kontra. Nic się nie luzuje.
Ja strzelam ze spustu ustawionego na 240 g (niżej nie chciał zejść) nie ma opcji, żeby sam się wyzwolił.
Potrząsałem, uderzałem w osadę, robiłem różne próby dla sprawdzenia, sam nie strzeli.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Tylko po regulacji, sprawdź czy działa bezpiecznik. Jak w Vanguard zie zjechałem do minimum, bezpiecznik przestał działać. Zorientowałem się dopiero na ambonie...
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Minion
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 19:48

Post autor: Minion »

Było strzelane, bezpiecznik działa.
Jedyne co nie działało jak zszedłem za nisko to nie miałem pierwszego oporu spustu. Nie było "klik" tylko od razu strzał.
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

U kolegi po zjechaniu do minimum pojawiło się pewne nieprzyjemne zjawisko kiedyś.
Po mocnym nagrzaniu (strzelanie sporo pod rząd na zawodach Extreme Weekend) wyłączanie bezpiecznika powodowało wystrzał.
Ja naciskałem język spustowy, kolega obok bezpiecznik zwalniał. Padały dwa strzały. Ja ze swojego byłem zadowolony. Kolega obok nie bardzo...
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Post autor: sabatti »

Witam kolegów w końcu zebrałem się i wyregulowałem spust wykręcając ta śrubę z nacięciem lecz u mnie ta kontrujaca nakrętka jest tylko jedna więc poluzowałem i wykręciłem tą z nacięciem następnie dokręciłem nakrętkę. Jak kolega wcześniej mówił też musiałem pod frezować troszkę osady. Nie wiem z jaką siłą zwalniany jest teraz spust ponieważ nie posiadam urządzenia do pomiaru. Ale spust jest naprawdę delikatny.
ODPOWIEDZ