Waga precyzyjna (lab) SBS-LW-200a

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Waga precyzyjna (lab) SBS-LW-200a

Post autor: stah »

Temat dla ludzi z (nieuzasadnionym) natręctwem dokładności.

Prawdą jest, że do przeciętnej elaboracji wystarczy waga o dokładności +-0,1gn.

Tym niemniej są tacy co mają inaczej i trudno im (mówię to również o sobie) zaakceptować w precyzyjnej amunicji takie, potencjalne odchylenia. Nie jest przedmiotem tego postu dalsza dyskusja na ten temat.

Od jakiegoś czasu sprawdzam róże wagi, szczególnie obserwując szybkość, powtarzalność oraz najbardziej mnie irytujące "pływanie wyniku"
(stawiamy np. łuskę i odczytujemy wartość po ustabilizowaniu (cokolwiek to znaczy, jedne wagi pokazują znacznik ustabilizowania inne nie - zazwyczaj trwa to 1-3s), po kilku dalszych s obserwujemy jak pomiar powolnie "płynie" w dół lub górę, często nawet o 0,4 gn).

W klasie 0,1gn na razie wygrała u mnie waga frankford arsenal ds-750. Użyteczność na poziomie tych markowych (elaboracyjnych) kosztujących nawet 3x więcej.

Przyszła kolej na wagę "laboratoryjną" - dostałem do testów najtańszy chyba produkt starającej się o miano wagi tej klasy:
SteinbergSystems SBS-LW-200a (sprawdzałem też SBS-LW-200 ale odrzucam ją z uwagi na brak jednostki GN oraz akumulatora, wyświetlacz też jest paskudnie mocny).


Wrażenia/opinie (subiektywne):

+ odważniki referencyjne - waga pokazuje odczyt prawidłowy (po kalibracji) + max 2mg. na 100g
+ b. dobra powtarzalność pomiaru (trzeba dać jej się "nagrzać" z 10min po włączeniu) - na poziomie +-0,015gn
+ zadowalająca jakość wykonania (co nie ma znaczenia dla użyteczności).
+ cena wysoka, ale na poziomie lepszych wag (markowych) oferujących dokładność o rząd niższą.W klasie wag laboratoryjnych cena jedna z najniższych (z jednostką gn).
- najwolniejsza z wszystkich jakimi się bawiłem - pomiar w zakresie do 50gn trwa ok 3-4s do wyświetlenia znacznika stabilności.
- instrukcja obsługi niemal bezwartościowa, brak opisanego menu konfiguracyjnego (menu ma kilkanaście opcji, z których jedno to FN01 = 164 - za cholerę nie wiem co to jest, przydatne jest wyłączenie nieużywanych jednostek (ma ich z 12), żeby nie trzeba było się przeklikiwać chcąc czasem zważyć coś w g i gn)
- gabaryty - jest spora (może to i zaleta)

Podsumowując: nieźle, zastanowię się nad nią poważnie. Spróbuję jeszcze Radwagów ale tu cena za porównywalną (mającą co prawda znacznie więcej funkcji dla nas bezużytecznych): x2.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Nie wiem na ile można wierzyć tej informacji, ale spotkałem się z bardzo niekorzystna opinia odnośnie Steinberg Systems SBS-LW-200a. Opinie znalazłem na jakiejś stronie w niemieckim amazon. Pomijając fakt, wspomnianej już przez Ciebie "prędkości" ważenia, oraz katastrofalnej instrukcji, użytkownik opisywał, ze wbudowana poziomica była zamontowana z dużymi błędami, tzn po ustawieniu przy jej pomocy "poziomu" miało się prze... wypoziomowana wagę. Po reklamacji okazało się, ze wagę prawdopodobnie "naprawiał" kowal... przynajmniej na to wyglądała. OK, "naprawy" mógł dokonywać sam sprzedający, najwyraźniej kompletnie nie zorientowany, co tam właściwie ma w mapach...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Waga precyzyjna (lab) SBS-LW-200a

Post autor: piotrb »

A ja Stahu, sprawilem sobie cos podobnego do tego czegos:

https://www.olx.pl/oferta/waga-laborato ... 1393de3140

tylko, ze udalo mi sie zorganizowac Satroriusa z lat chyba 50tych. Ma piekne platynowe odwazniki i w ogole caly jest piekny. Wazanie analogowa waga wcale nie jest w praktyce elaboracyjnej duzo wolniejsze od wazania waga elektroniczna, bo odchylki mojego dozownika sa na ogol w granicach 3mg, wiec na ogol mam nalozony jeden zestaw odwaznikow i prawnie nigdy nie musze krecic zadna z galek zmianiajaca odwazniki. A jesli juz musze to tylko ta od pojedynczych miligramow. Zaleta takich wag jest niezaleznosc od zrodla zasilania (przynajmniej moj Sartorius ma dokladnosc 1mg bez pradu a prad z bateryjki wymagany jest tylko do dokladnosci ponizej 1mg) i powtarzalnosc ktora w wagach elektronicznych wymaga naprawde sporych pieniedzy.

Takie stare, piekne, precyzyjne wagi rozni debile z instytutow naukowych wyrzucali swego czasu na smitenik, czasem razem z odwaznikami platynowymi. Ja uratowalem kilka okazow i mam w swoim labie mini-muzeum podobnych wag, a w domq wlasnie Sartoriusa do elaboracji.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Stah, a sprawdzałeś pracę wagi przy zasilaniu akumulatorowym i spadku napięcia?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

wozzi pisze:Nie wiem na ile można wierzyć tej informacji, ale spotkałem się z bardzo niekorzystna opinia odnośnie Steinberg Systems SBS-LW-200a. Opinie znalazłem na jakiejś stronie w niemieckim amazon.
Wierzyć na tyle ile sobie życzysz, ja wiem co testowałem a opisuję bezinteresownie (wkład w to forum).
Opinię o której pisałeś znalazłem i dlatego postanowiłem to sprawdzić własnymi łapami. Dla odmiany na Włoskim Amazonie są (z 5) opinie wręcz przeciwne.

wozzi pisze: użytkownik opisywał, ze wbudowana poziomica była zamontowana z dużymi błędami, tzn po ustawieniu przy jej pomocy "poziomu" miało się prze... wypoziomowana wagę.
Nie potwierdzam, pierwsze co przyłożyłem to dobrą poziomicę. Jest ok w obu osiach.
Prawda jest taka, że ta poziomica to bardziej gadżet niż profesjonalne urządzenie. Ale mało mnie to obchodzi, bo mam porządną zewnętrzną.
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

P_iter pisze:Stah, a sprawdzałeś pracę wagi przy zasilaniu akumulatorowym i spadku napięcia?
Wszystkie testy robiłem tylko na akumulatorze. Łącznie pracował z 2-3h. Podobno akumulator starcza na 40h więc się nie zdążył za bardzo rozładować. Jako, że mam ją jeszcze, zostawię włączoną na noc i sprawdzę jak działa rano (o ile aku wytrzyma).
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Pewnie sama się wyłączy przy braku aktywności.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

P_iter pisze:Pewnie sama się wyłączy przy braku aktywności.
Otóż nie - nie wyłącza się. 3h na pusto, potem odważnik testowy (mojej roboty - łuska 9x19 docięta do równo 60gn) zostawiony na 2h popłynął o 0,5gn, przy ponownym pomiarze pokazał dokładnie to co powinien - idealnie.
Biorąc pod uwagę zmianę temp w pomieszczeniu - ujdzie.
Waga zatem jak inne płynie ale jednostka czasu zmienia się z s na min - czyli dal nas - idealnie.

CDN.
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Przymierzam się właśnie do zmiany wagi bo obecnej zdarza się "wyłączyć nieoczekiwanie".

Poważnie myślę o Steinbergu SBS-LW-200A. Czy jest w tej chwili coś lepszego w tej funkcjonalności i kategorii cenowej do 900 PLN.
Jakieś wnioski z dłuższego użytkowania ?
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Używam już prawie 2 rok. Nie mam zastrzeżeń.

Raz powtórzyłem proceduję kalibracji bo odjechała o 0,2gr na odważniku testowym. Od roku trzyma idealnie.
ReloadData.pl (admin)
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Ok Dzięki za info. Jaka jest jej dokładność w Grainach ? tzn tego co pokazuje na wyświetlczu ? Co 0,02 grn ?
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

krok to 0,015gr. powtarzalność - przed chwilą położone 'cokolwiek" 10x

wynik 8x 21,220, 2x21,235

Mi się podoba. ;)
ReloadData.pl (admin)
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Ooo najs ! Ja robię generalnie amunicję 9mm ale zarówno w wersji Minor jak i Major więc naważki są pomiędzy 3,7 - 10 grainów. Pytanie czy w tym zakresie waga pracuje poprawnie, czyli czy nie traci na dokładności wskazań ? Jak tak to będę kupował ta wagę.
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

Do dynamiki na 100% wystarczy Ci dozownik objętościowy - np. Lee Perfect Powder
Tam masz dokładność +-0.1gr
Jeśli pozostałe komponenty będziesz miał OK, to nawet do tarczy wystarczy.
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Używałem różnych dozowników lee z Turretem a teraz używam Hornady'ego który oprócz tego że jest dokładny i drobny proch (Vectan SP2 lub Lovex 37.1) "nie przecieka" to nie rozlatuje się po 10 tys kulek bo jest z plastiku lub znalu (przećwiczyłem 3 podajniki lee które mi się fizycznie rozleciały). IMHO wyzwaniem w mojej elaboracji nie jest sam dozownik prochu tylko kontrola tego co on sypie.

Przy robieniu amunicji Major 9mm sypię prawie 10 grn bardzo drobnego prochu (i są to ładunki skompresowne), który zupełnie inaczej zachowuje się gdy nasypiemy 9,9 grn i 10,1 grn. I mimo tego że to jest ammo do dynamiki to wolę mieć dobrą wagę która poza kontrolą "statystyczną" co np 10 lub 20 nabój pozwoli mi kontrolować dokładnie ilość prochu po jakimś zakłóceniu (np po zakleszczeniu łuski przy robieniu kielicha i dodatkowym wstrząsie związanym z "wyrywaniem" matrycy z łuski) - drobny proch przy wstrząsie się ubija i leci go np 10,1 grn co już jest delikatnie mówiąc niefajne.

Moja obecna waga jest dostatecznie powtarzalna i pokazuje z dokładnością 0,02 gr (więc sypię powtarzalnie pomiędzy 9,88 - 9,92 gr co potwierdza chrono) i jedyną jej wadą jest to że po prostu umiera i muszę ją zastąpić (to 3ci chińczyk który działa wystarczająco powtarzalnie ale jak widać nie dość długo). Mam dość zmiany wagi co chwila i nie chcę ryzykować zasypania powyżej 10 grn.

Dzięki za radę, wiem już co kupić.... Tak wiem, mam manię natręctw ;-)
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

KrisSz pisze:Tak wiem, mam manię natręctw ;-)
A ktoś na tym forum nie ma? :lol:
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

KrisSz pisze:&#8230;.
Moja obecna waga jest dostatecznie powtarzalna i pokazuje z dokładnością 0,02 gr (więc sypię powtarzalnie pomiędzy 9,88 - 9,92 gr co potwierdza chrono) i jedyną jej wadą jest to że po prostu umiera i muszę ją zastąpić (to 3ci chińczyk który działa wystarczająco powtarzalnie ale jak widać nie dość długo).

Uzywam GamPro 300.

Dokladnosc do 0,02gr.


Ostatnio robilem kulki do .308 Win. W Sobote sprawdzalem z RadLab, wachania z odchylkami plus, minus 2 m/sek. Wazone z dokladnoscia do 0,02 gr.


:wink:
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Dzięki :-D

Wolę chyba SBS-LW-200A - znacznie tańsza i dostatecznie dobra do dynamiki.

Co do natręctw - sam jestem zaskoczony ;-)
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

KrisSz pisze: dostatecznie dobra do dynamiki.

:shock::shock::shock:
Nie chcę nawet myśleć czego użyjesz do precyzji... Dzięki, moje natręctwa są jednak z tych mniejszych :!--!

---
a poważnie:
sprawdziłem testowo pomiar spinacza - ładnie wychodzi 5,815 +- 0,015. przy czym wartość środkowa wypadła 7x na 10.

Gdybyś kupił to:

- waga musi być wypoziomowana,
- daj jej kilka minut po włączeniu

Jak znajdziesz opis menu serwisowego to się podziel proszę. Część opcji da się zgadnąć (np. wyłączenie bezużytecznych jednoste) - a część nie. Kiedyś szukałem w necie i nic nie znalazłem....
ReloadData.pl (admin)
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

JAk pan wylaczyl niepotrzebne jednostki? Dzis mi przyszla ta waga i co zdazylem zauwazyc to t oze jest ich tam z 10 jak nic. Chetnie zostawil bym tylkoo gramy i grainy.
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Wejście do menu serwisowego:

trzymamy Unit i włączamy wagę.
Pojawi się pierwsza pozycja menu "1 Units" wchodzimy do niej zdaje się za pomocą przycisku PCS.
dalej przewijamy jednostki (góra/dół) za pomocą Tare/Zero i ustawiamy za pomocą PCS (albo Mode?) "Off" dla tych których nie chcemy.

Jakoś tak, dokładnie nie pamiętam ale da się to próbując odgadnąć. Klucz to wejście do tego menu.

pozostałych pozycji menu (jest ich z 5) nie ruszałem bo ich nie rozumiem. Niestety nie znalazłem opisu menu serwisowego. Jeśli ktoś ma - bardzo poproszę.
ReloadData.pl (admin)
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Dzieki.

Jestem pozytywnie zaskoczony ta waga. ZA te pieniadze jest super.
smoczy
Posty: 124
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2018, 16:36

Post autor: smoczy »

W tej wadze jest zdaje się interfejs RS - czy może ktoś z szanownych kolegów integrował tą z jakimś podajnikiem ?


Pozdrawiam,
Smoczy
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

JA nie, ale jakiz ja jestem zadowolony z zakupu to malo.
PIerwszy raz nie musialem parokrotnie sprawdzac kazdej nawazki przed wsypaniem ( a czasem i po) do luski aby miec pewnosc ze jest to co ma byc.
Juz po pierwszej elaboracji zauwazylem ze za kazdym razem gdy spada kolejne ziarenko z triklera waga reaguje.
Zastanawiam sie jak precyzyjne musza byc jakies Ohausty po pare tys, skoro produkt za mniej niz 700pln dziala w taki sposob.

Polecam.
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

Cieszę się, ze dosypałem ziarenko do zadowolenia Kolegi.

W małym uzupełnieniu - używam wagi już ok 2,5roku. działa bez zarzutu. Kalibrację trzeba powtarzać jak wyraźnie zmienia się pogoda (np. zaczyna wie sezon grzewczy) - acz różnice są małe.
Po mału kończy mi się akumulator (teraz trzyma ok 6-8h - na początku dokładnie nie wiem ile było ale na pewno ponad 20). To zrozumiałe i mały kłopot bo jest łatwo wymienialny.

Z dużych plusów, bardzo dobrze trzyma tarę np. talerzyka, czy łuski.

Z testów żywotności: dwa tata temu specjalnie zrobiłem sobie łuskę precyzyjnie dociętą tak aby ważyła równo 60,00gn +-0,015gn (metodą powolnego spiłowywania). Dziś waga nadal pokazuje, że ma 60,00gn :).
ReloadData.pl (admin)
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

W końcu moja dotychczasowa waga zaczęła umierać na tyle, że zakupiłem (w końcu) LW-200A.

Pokusiłem się o szybkie i "naukawe" porównanie wag których używałem.

Wagę Chińską 50g za jakieś 70 PLN kupiłem 3 lata temu, Wagę 20g za jakieś 95 PLN (tej używałem do elaboracji amunicji pistoletowej do dynamiki) a teraz dołączył Steinberg bo dość miałem małych wag, pływających wyników, kalibracji co 2h etc. ;-)

Wszystkie wagi zostały skalibrowane, postawione na tym samym solidnym stole i ważyłem te same przedmioty (Łuskę 9mm, zbijak 9mm i odważnik kalibracyjny 20g.
Sprawdzałem 10 pomiarów w dwóch jednostkach : gramach i Grainach.

Zestawienie wag:

Obrazek

Pomiary dla Łuski w gramach

Obrazek

Pomiary dla Łuski w grainach

Obrazek

Pomiary dla zbijaka w gramach

Obrazek

Pomiary dla zbijaka w grainach

Obrazek

Pomiary odważnika 20g w gramach

Obrazek

Pomiary odważnika 20g w grainach

Obrazek


Podsumowanie:

Waga najstarsza (do 50g) waży wagi / wartości zbliżone do Steinberga (różnica do 0,001 grama lub 0,055 graina).
Waga ostatnia (do 20g) - waży mniejsze wartości wagi (różnica 0,004 grama lub 0,09 graina) ale robi to bardzie powtarzalnie, dokładniej pokazuje na wyświetlaczu, mniej pływa i jest lepsza ergonomicznie.

Steinberg idealny nie jest ale ergonomicznie i funkcjonalnie na moje potrzeby jest super ptrz czym cena ok 10x dotychczasowe wagi (tak wiem są droższe)

Patrząc na odchylenia standardowe to widać że Steinberg jest zdecydowanie lepszy / dokładniejszy / powtarzalny ....

Tylko żeby postawić to w odpowiedniej perspektywie : w amunicji którą robię 0,01 graina to około 30 fps. Do dynamiki (IPSC) czy mam 1330 fps czy 1370 fps to raczej jest pomijalne - ważne żeby było powyżej 1300. Czyli te stare wagi są "good enough" do amunicji do dynamiki a u mnie wygrała fobia natręctw i chęć posiadania wagi która koi trochę wewnętrzne manie, ma duże cyfry ale jest tzw "overkilem" do moich zastosowań. :-)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Kawał dobrej (i żmudnej ) roboty zrobiłeś, gratuluję że Ci się chciało. Nie zagłębiłem się w tabelki (tak tylko rzuciłem okiem) ale jestem pod wrażeniem jak mało odchodzą te tanie wagi od tej drogiej. Ja pracuję na dwóch wagach, jedna to taka PRC za 100zł. a druga to analityczna. Myślałem że to mi się trafiła taka dobra i tania, bo każdą naważkę (karabinową) ważę wstępnie na tej PRC (bo jest szybka) i przestawiam na analityczną do sprawdzenia. Ta PRC nigdy nie pomyliła się więcej jak +- 2 ziarenka prochu. Z moich obserwacji wychodzi, że jak ktoś (tak jak ja) nie ma jobla żeby naważki były jakieś mega powtarzalne (na zawody robię z dokładnością do 1/2 ziarenka) to mój chińczyk za 100 zł. jest zupełnie wystarczający żeby robić dobrą i precyzyjną elaborację.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Dlatego napisałem że ta waga do moich zastosowań to overkill. :-D

Warunek jest tylko taki żeby trzymać się pewnego reżimu tarowania i częstej kalibracji. Te tanie wagi maja szereg wad "ergonomicznych" które wynikają po prostu z ich małego rozmiaru: tzn są małe lekkie, latają po stole, nie mają często regulowanych nóżek, pomiar się nie stabilizują szybko albo pomiary "płyną" w czasie. Generalnie tanie chińczyki ważą wystarczająco dokładnie dla 99% zastosowań. Trzeba tylko czasami "wylosować" działający egzemplarz ale przy ich cenie to nie jest raczej problem. Niemniej jestem bardzo zadowolony z nowego zakupu.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

A mój chińczyk ma regulowane nóżki, ma wbudowaną poziomicę i nie "płynie" tzn. nie zmienia odczytu jak szalka dłużej na niej lezy i nie traci tarowania (dopóki jej nie wyłączę) Jedyna wada to taka że po chwili nieużytkowania, sama się wyłącza i to mnie wku....a. Niestety tej funkcji oszczędzania baterii nie da się wyłączyć :cry:
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Jak już testujecie wagi to i ja dzisiaj przetestuję swoje. Mam 5 szt to sprawdzimy ich "skuteczność".

Swoją pierwszą wagę ustabilizowałem przerabiając ją na zasilanie zewnętrzne i podłączając do zasilacza laboratoryjnego. Powiem, że efekt był bardzo dobry.

Poważyłem i oto wyniki:
W sumie do tradycyjnego strzelania warto kupić chińczyka MTC. Bardzo szybko waży i całkiem powtarzalnie.


Obrazek
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

donkihot pisze: Jedyna wada to taka że po chwili nieużytkowania, sama się wyłącza i to mnie wku....a. Niestety tej funkcji oszczędzania baterii nie da się wyłączyć :cry:
Jeśli dobrze kojarzę z filmów, mamy taką samą wagę - WAOAW cośtam. Czas do automatycznego wyłączenia można zmienić:

How to adjust idle time for auto off function:

When the scale is turned off, press and hold "Model" key, at the same time, press "ON/OFF" key for 5 times quickly till number is displayed, then release the button.
please press "Model" key to choose the time you need, then press "ON/OFF" key to confirm the setting.
NOTE: The "0" option deactivates the auto-off function.


Uwaga, nie każda waga ma firmware z opcją "0". :(
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Arek_78 " .... nie mieszajmy myslowo dwoch roznych systemow walutowych. Nie badzmy Pewexami." :-)

Jeszcze ktos niedokladnie popatrzy na jednostki i stwierdzi, ze chinol jest dokladniejszy od Ohausa PR124, bo "chinol odchylenia nie mial, a Ohaus PR124 mial".

Na poczatku mialem samego chinola i wazenie na nim, to bylo pieklo ! Jeszcze punktowo jak sie polozylo cos malego na srodku talerzyka, to byl jako tako powtarzalny .... ale jak sie juz na talerzyk wagi polozylo szeroki talerzyk z prochem (od RCBS M500), to za kazdym razem chinol pokazywal inna wartosc (roznice o ok 0,10 gn).

Moim zdaniem, to jest spisek grubymi nicmi szyty i chinole wypuscili te wagi, zeby doprowadzic do nerwicy bialych ludzi ;-)

.... a na powaznie, to ja bym radzil troche dolozyc i kupic od bidy cos uzywanego, ale konkretnego, a nie ladowac sie w chinole - szkoda nerwow.

Teraz mam tylko Ohausa PR223 , ale wazenie na nim, to relax w porownaniu do chinola.
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Wytnij z samoprzylepnej pianki o gr 2mm pierścień o średnicy dziurki ciut większej od dna łuski i przyklej centralnie na szalce. Albo w "wersji bida" weź flamaster i namaluj kółko na szalce. Stosuję obydwie metody z powodzeniem i łuska ląduje do ważenia wystarczająco powtarzalnie. Fakt jest taki że, że tanie chińskie wagi za 70-100 pln mają współczynnik cena/osiągi nie do pobicia.

Jeżeli robimy trochę amunicji do dynamiki od czasu do czasu (cirka 1000 na miesiąc) to te wagi są wystarczające. Ale gdy robimy jej "trochę więcej" słaba ergonomia wynikająca z rozmiarów i kompromisów jakościowych powoduje, że kupujemy w końcu wagę nie tylko droższą ale wygodniejszą ergonomicznie. Przynajmniej u mnie tak było.
ODPOWIEDZ