Spłonki S&B small rifle

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Papug1972
Posty: 47
Rejestracja: środa, 20 listopada 2019, 11:35
Lokalizacja: Wrocław

Spłonki S&B small rifle

Post autor: Papug1972 »

Cześć

ostatnio trochę przepuściłem na treningu zrobionych kulek .223 i pierwszy raz używałem spłonek S&B small rifle oraz proch Lovex D063, do tej pory używałem tytlko spłonek Fiocchi i proch RS40

zebrałem łuski po strzelaniu i dziś zobaczyłem że te ze spłonki S&B - tak ściemniały i mają czarny ślad po iglicy, te ze spłonkami Fiocchi i RS 40 nie mają takich śladów.
pytanie czy ten typ tak ma czy może to od prochu Lovex ?



Obrazek



Obrazek
Chodzenie po bagnach wciaga.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Przypuszczam, że iglica je przebiła. Wyczyść i sprawdź.
marcin1984
Posty: 163
Rejestracja: czwartek, 11 kwietnia 2013, 21:38

Post autor: marcin1984 »

Moim zdaniem z tego co widzę to mocno spłaszczone i chyba przebite. Nie miałeś przypadkiem wrażenia, że jest więcej dymu z okna wyrzutowego?
Papug1972
Posty: 47
Rejestracja: środa, 20 listopada 2019, 11:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Papug1972 »

hmm przy strzelaniu niczego odbiegającego od normy nie zauwązyłem,
może te społonki są za miekkie dla mojej iglicy ?
Chodzenie po bagnach wciaga.
marcin1984
Posty: 163
Rejestracja: czwartek, 11 kwietnia 2013, 21:38

Post autor: marcin1984 »

Zdarzyło mi się kilka przebitych spłonek i tej ilości dymu trudno byłoby nie zauważyć.. trochę jak z czarnoprochowca :shock: A może za dużo podsypałeś? U mnie naważka reccomended Lovexa zazwyczaj była ciut przyduża co kilka razy skończyło się właśnie przebitymi spłonkami.
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

Napisz ile tego prochu nasypałeś. Jeśli sypałeś zgodnie z tabelami dla tego konkretnego prochu jest to niepokojące. Kilka kilo tego prochu już zużyłem i sypiąc maksa z tabel ciśnienia nie są wysokie więc zweryfikuj to dla swojego bezpieczeństwa.
Spłonki ze zdjęcia ewidentnie przebite, przyjrzyj się jeszcze swojej iglicy i krawędziom otworu iglicznego. Ja ostatnio kupiłem używanego AR, który miał ostre krawędzie kanału iglicznego - taka jakby korona. Sprawdzona amunicja z tych mocniejszych co któryś nabój miał przebitą spłonkę ta "korona" wycinała je aż miło.
Papug1972
Posty: 47
Rejestracja: środa, 20 listopada 2019, 11:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Papug1972 »

Nie jest to iglica mam karabin JP i dobrą iglicę :)

na zdjeciu które załączyłem ten efekt jest tylko na spłonkach S&B i Lovex, prochu mało 19,00 gn, zrobiłem trochę na probę.

na Fiochhi i RS 40 poniżje tego nie ma - widac zresztą jaki ślad zostawia iglica

wiec nie wiem czy to proch czy raczej miekkie spłonki ?

sypie proch wedle tego

Obrazek
Chodzenie po bagnach wciaga.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Nie robię nic na Lovex-e, ale o ile jego dane w GRT są OK, a być nie muszą, to jest to bardzo dziwne, bo ta prędkość pocisku przy jego małej wadze jest niska. Nic nie powinno się dziać. Przy okazji stwierdziłem, że chyba muszę siąść znowu do tłumaczenia GRT, bo po pierwsze nowa wersja ma sporo nowości, które są nie przetłumaczone, a po drugie i przede wszystkim, sporo zwrotów spartałem... :oops: Na wytłumaczenie mam tylko to, że tłumaczyłem krótkie zwroty kompletnie wyrwane z kontekstu, no i z niemieckiego na polski, a nie jak powinno być, z angielskiego na polski... Cały czas mam nadzieje, że się ktoś bardziej odpowiedni do tej roboty znajdzie...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

Wyniki z GRT są generalnie prawidłowe dla lovexów - znacznie bardziej trafne niż z QL. Ja sypię 19,7gr do pocisków 55gr i odrobinę więcej niż 19gr do pocisków 62gr. Na 100% ten proch przy tych naważkach daje niewielkie ciśnienia - na moich spłonkach nie ma żadnych niepokojących śladów spłonki się nie odkształcają tak jak przy normalnych naważkach na D073.4 i D073.5. Prędkości zmierzone przez chrono przy D063 są tez niskie. Tego prochu przerobiłem najwięcej ze wszystkich do tej pory dosłownie kilka kilogramów, miałem rożne serie produkcyjne i zawsze zmierzone prędkości były takie same.
Jeśli masz nadciśnienie to albo masz wadliwy proch (pewnie małe szanse) albo wsypało Ci się więcej z jakiegoś powodu. Możliwe że spłonki są wadliwe (może to są pistoletowe) można sprawdzić składając coś na sprawdzonym prochu. Kiedyś przy braku spłonek karabinowych składałem na tym prochu ze spłonkami pistoletowymi magnum również brak było jakichkolwiek śladów na spłonkach.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Potwierdzam, do 18.8gn Lovexa D063 używam spłonek SPM S&B i iglica nie przebija.
Rysiek, AR15 lubi twardsze spłonki, luźna iglica to wymusza, uważaj przy przeładowywaniu lufą w dół, zrób to na pustej łusce ze słomką ( uprzedzając domowników) i zobacz czy masz głeboki ślad po iglicy.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Papug1972
Posty: 47
Rejestracja: środa, 20 listopada 2019, 11:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Papug1972 »

wierzba pisze:Potwierdzam, do 18.8gn Lovexa D063 używam spłonek SPM S&B i iglica nie przebija.
Rysiek, AR15 lubi twardsze spłonki, luźna iglica to wymusza, uważaj przy przeładowywaniu lufą w dół, zrób to na pustej łusce ze słomką ( uprzedzając domowników) i zobacz czy masz głeboki ślad po iglicy.
Andrzej to załadowałem po 1 spłonce do łuski i przeładowałem z lufą w dół i slady jakie zostawia iglica są takie same na obu spłonkach, zresztą takie same na innych fabrycznych nabojach

przyjrzę się temu w wekend jak podjadę na strzelnicę.

po lewej Fiochhi po prawej spłonka S&B


Obrazek
Chodzenie po bagnach wciaga.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

1.Tylko pierwsza luska z lewej jest S&B, czyli obojetnie jakie luski.
2.Luski w piewszym rzedzie przeciekaja na okolo splonek w porownaniu z luskami w drugim rzedzie.
3.Sa przebite czy wyrwane?, a moze nie sa dziurawe?
4.Splonki nie pokazuja nadcisnienia, a odwrotnie, pokazuja za male cisnienie, szczegolnie ta czwarta w pierwszym rzedzie.
ODPOWIEDZ