Lyman - Case Turbo Sonic. Jaki skład?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Hanss
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Lyman - Case Turbo Sonic. Jaki skład?

Post autor: Hanss »

Kupiłem to cudo, wlałem do tumblera i oniemiałem jak zobaczyłem efekt.
Szukałem składu w necie i znalazłem jedynie info, że aktywnym składnikiem jest kwasek cytrynowy. Niestety to wszystko co wiem o składzie.
Czy ktoś z Was to badał i zechciałby się podzielić wynikiem?
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

Moim zdaniem kupowanie tak drogiego (137 zł/l :shock: ) płynu to trochę przesada i rozumiem, że z tego powodu próbujesz wyprodukować sam środek do czyszczenia łusek. Tylko tyle że to też moim zdaniem jest niecelowe. Tutaj: https://www.avalon-machines.pl/produkty ... zki/plyny/ kupujesz płyn SZ4 (coś ok. 30 zł/l) dodajesz 20-30ml na litr ciepłej wody i masz umyte 250 łusek .223.
Czy kwasek cytrynowy (i co tam jeszcze) wyjdzie taniej i będzie co najmniej tak dobre jak profesjonalny płyn? Szczerze wątpię.
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

Zgodnie z dostepnymi danymi to:
- Citric Acid w stezeniu 10-20%. czyli Kwas 2-hydroksy-1,2,3- propanotrikarboksylowy Nazwa zwyczajowa: Kwas cytrynowy.
- w skladzie napisali jeszcze "The exact percentage and composition is a trade secret" - czyli sie nie dowiemy co tam dokladnie jest.
- pH: 3.2 – 3.6 (concentrat), 3.3 – 3.7 (5% rozrobiony)
- nie paruje jakos nadmiernie,
- rozpuszczalny w wodzie,
- nie palne,
- sadzac po informacjach nie zawiera jakichś dziwych dodatkow mocno chemicznych, bo musieli by to napisac :}
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Sz 4 lub jeszcze lepszy (Nie rozwarstwia sie) os 410 nic lepszego do mokrego tumblera nie znajdziesz.
Hanss
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hanss »

TomaszMk pisze:Zgodnie z dostepnymi danymi to:
- Citric Acid w stezeniu 10-20%. czyli Kwas 2-hydroksy-1,2,3- propanotrikarboksylowy Nazwa zwyczajowa: Kwas cytrynowy.
- w skladzie napisali jeszcze "The exact percentage and composition is a trade secret" - czyli sie nie dowiemy co tam dokladnie jest.
- pH: 3.2 – 3.6 (concentrat), 3.3 – 3.7 (5% rozrobiony)
- sadzac po informacjach nie zawiera jakichś dziwych dodatkow mocno chemicznych, bo musieli by to napisac :}
Właśnie to że napisali tylko o kwasku cytrynowym jako składniku aktywnym mnie zastanowiło.
inna sprawa że PH ma na poziomie soku z cytryny czy pomidora, więc szału nie ma.
Hanss
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hanss »

RobertK pisze:Sz 4 lub jeszcze lepszy (Nie rozwarstwia sie) os 410 nic lepszego do mokrego tumblera nie znajdziesz.
W SZ 4 wystarczy umyć w tumblerze raz, czy trzeba umyć wstępnie wcześniej czymś innym?
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Hanss ilu elaborantów tyle składników środków do myjki :D zamiast kwasku cytrynowego możesz na spox zastosować zwykły ocet plus płyn do mycia naczyń jaki używa twoja kobieta :D marka dowolna
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

W myjce ultradźwiękowej używam płynu Eco Shine K3. Bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem brudu, nawet w gniazdach spłonek.
Do usuwania zapieczonych nagarów z zamka AR-15 używam benzyny ekstrakcyjnej. Zamek wrzucam do butelki, zalewam benzyną, butelkę zakręcam i wkładam do myjki.
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Hanss, 10 min w wodzie z dodatkiem Cilit kamień i rdza. Na litr wody nakrętka cillita. Potem do bębna i albo sz4 lub os 410 . Ocet ani kwasek cytrynowy niepotrzebne . W cillicie nie trzymaj dłużej jak 10 min . Po takim myciu luski całe oraz gniazda spłonek czysciutkie. Luski po odstrzeleniu splonek CCI, Federal , magnum i zwykle po innych nie wiem jak sie myja gniazda.
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

matthius pisze:W myjce ultradźwiękowej używam płynu Eco Shine K3.
I tego typu płyny są najlepsze do czyszczenia mosiądzu z jednej prostej przyczyny: mają zasadowe pH i nie reagują z cynkiem zawartym w mosiądzu.
ODPOWIEDZ