Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Wybór sztucera
Wybór sztucera
Seb
Odpowiedz z cytatem
Witam Serdecznie!
Stanąłem przed wyborem karabinu do strzelania na 600mchcislbym poprosić kolegów o opinię i pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu chodzi i lunetę i sztucer w kalibrze 308.budzet 25tys

Odpowiedz z cytatem
To całkiem spory budżet. Dla mnie wybór by padł na Sako TRG-22 (12 500 zł) z lunetą Schmidt & Bender (około 10 000 zł) i zostaje jeszcze trochę na porządny montaż najlepiej jednoczęściowy.

Jednak jak na tak poważny zakup podałeś niewiele wymagań. Przemyśl kaliber. .308 win ma sporą energię ale są kalibry o znacznie bardziej płaskim torze lotu pocisku. Jakie strzelanie preferujesz?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kamykWyślij prywatną wiadomość
rethempthoor
Odpowiedz z cytatem
Obstawiam, że kaliber nie "z widzi mi się" tylko pod konkretną konkurencję.

evo10
Odpowiedz z cytatem
Chyba lepiej wyjdzie złożenie customa pod każdym względem niż zakup trg.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty evo10Wyślij prywatną wiadomość
kamyk
Odpowiedz z cytatem
Po temacie wywnioskowałem, że chodzi o gotową broń. Teraz się nawet zastanawiam czy autorowi nie chodziło o karabin myśliwski? Niestety ciężko coś doradzić jeśli nie wiadomo za bardzo czego szukać.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty kamykWyślij prywatną wiadomość
andy7
Odpowiedz z cytatem
evo10 napisał:
Chyba lepiej wyjdzie złożenie customa pod każdym względem niż zakup trg.

Trudno sie z tym nie zgodzic !

1. Martin Menke

2. STL - Manfred Schmidt

3. NC Rado

4. Andreas Schüler

Smile
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
Seb
Odpowiedz z cytatem
Panowie karabin ma być do precyzyjnego strzelania na 300 -600m mam pozwolenie sportowe kaliber zostaje ponieważ go lubię i nadmienie również że zależy mi na żywotności lufy.

Odpowiedz z cytatem
Ja również stoję przed takim wyborem długo szukając zastanawiam się nad
Schultz & Larsen lub Dolphin jeden i drugi w 308
Interesują mnie odległości 300-600-800
Larsena znam, nie wiem nic na temat Dolphin...
Może któryś z kolegów strzela z Dolphin?

Pozdrawiam
Mazi
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Mazur308Wyślij prywatną wiadomość
abersfelderami
Odpowiedz z cytatem
Daj sobie zrobic 6 br, dobry jakosciowo i taki ktory ci sie podoba. Karabin sam nie strzela, ty bedziesz decydowal "jak".
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty abersfelderamiWyślij prywatną wiadomość
andy7
Odpowiedz z cytatem
abersfelderami napisał:
Daj sobie zrobic 6 br, dobry jakosciowo i taki ktory ci sie podoba. Karabin sam nie strzela, ty bedziesz decydowal "jak".

Znowu trudno sie nie zgodzic, ale wziol bym rowniez pod uwage 6mm Dasher.

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
huskys
Odpowiedz z cytatem
Najlepiej moim zdaniem zadzwoń do Rusznikarnia Damian Cerkanowicz i tutaj wszystkie opcje według zachcianek względem kalibrowym i zastosowania.
Zapłacisz za to co wybierzesz. pałen luz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huskysWyślij prywatną wiadomość
abersfelderami
Odpowiedz z cytatem
Do 600m wystarczy 6br, do 1000m wzialbym Dasher i liczylbym na nieskomplikowany wiatr, jezeli bal bym sie wiatru, a nie bal odrzutu to wzialbym na wszystkie dystansy .284.
(mowie o Fclass).
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty abersfelderamiWyślij prywatną wiadomość
Seb
Odpowiedz z cytatem
Panowie powiem krótko lubię poprostu strzelać i nie zamierzam brać udziału w zawodach karabin ma dawać mi radość że strzelania do 600m ponieważ mam dostęp do takiej strzelnicy.Pan Damian zostawił mi namiar ale jeszcze się nie kontaktowałem.napisałem że zależy mi na żywotności lufy i tylko jeden kolega kamyk zaproponował jakąś lunetę. Obecnie mam meopta zd6 24 x 56 już wiem że na 600 m nie da rady.

Odpowiedz z cytatem
Ja dzisiaj po bardzo długiej rozmowie z Panem Damianem
Poprosiłem o ofertę, nawymyślałem całe mnóstwo, Pan Damian zrozumial co bym chciał i czekam na kilka propozycji...jedyna dla mnie wada to żywotność lufy...ale druga lufa nie powala cena, wiec ten problem do zaakceptowania....byłem pewny Larsena w 308, ale po rozmowie chyba będzie zmiana kalibru..
Dzieki za podpowiedzi
Pozdrowienia
Mazi
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Mazur308Wyślij prywatną wiadomość
wozzi
Odpowiedz z cytatem
Seb napisał:
Obecnie mam meopta zd6 24 x 56 już wiem że na 600 m nie da rady.

Hm, pomimo okularów -12dioptrii podejdę do LREC w semi-auto z luneta 9x40. Nie dlatego że jest super, ale dlatego ze na to co bym chciał mnie nie stać, a na byle co szkoda wydawać pieniądze. Dodam jednak, że już z tego składu strzelałem, i coś tam na tarczy na 800m było... Wink