Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Czy da się jeszcze w Polsce zacząć??
Czy da się jeszcze w Polsce zacząć??
Przemek123
Odpowiedz z cytatem
Witam koledzy!
Jakiś czas temu zacząłem robić sobie kulki na polowanie do karabinów i bardzo mi taka forma zaopatrywania się w ammo odpowiada. Teraz coraz częściej rozmyślam żeby doposażyć swoj ekwiounek o sprzęt do gładkiej lufy, żeby móc sobie tak jak to robił mój pradziadek i dziadek zawinąć pare patronów na grzywacze😉 No ale już prawie nikt nie robi śrutowej ammo samodzielnie, a przynajmniej nikogo takiego w mojej okolicy nie znam. Czy są dostępne jeszcze gdzieś jakieś poradniki czy może publikacje pomagające zacząć od "0". Jak dostępność do komponentów w szczególności śrut, koszyczki, czy lepiej wycinać swoje filcowe? Niby zrobić taki nabój to żadna filozofia, spłonka, proch, przybitka, śrut i ognia, ale jednak pytań jest sporo...
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Przemek123Wyślij prywatną wiadomośćWyślij email
wozzi
Odpowiedz z cytatem
Podepnę się pod zapytanie.

Odpowiedz z cytatem
Proch, łuski, spłonki i koszyczki są dostępne bez problemu, śrut niestety trudno dostępny. Przed pandemią ściągałem go z Ukrainy, obecnie wymiatam zapasy......
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SobolWyślij prywatną wiadomość
wryg
Odpowiedz z cytatem
Ja swego czasu kupowałem bardzo dobrej jakości śrut do strzelby na www.kimla.de sekcja elaboracja - śrut Dancing

Odpowiedz z cytatem
Koledzy, czy finansowo ma to jakikolwiek sens? Rozumiem, że koszt to tylko jeden z powodów elaboracji i niekoniecznie najważniejszy, ale ciekaw jestem jak kosztowo wychodzi bilans elaborowanych naboi do strzelby vs sklepowych.

Odpowiedz z cytatem
Z takich szybkich wyliczeń to 32gramowa ammo 12/70 kosztuje ok 35zl/paczka. 25naboi x 32gramy śrutu to 800gram, a jakiś śrut któtry mi się gdzieś tam nawinął na aledrogo byl 40zl/kg. Finansowo wiec.....
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Przemek123Wyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Przemek123
Odpowiedz z cytatem
Czy ktoś kiedyś używał tego: https://youtu.be/SvJcPJ_45MY
Pewnie da sie to kupić predzej niż tradycyjną maszynkę do zawijania na korbkę...
Czy da się jeszcze w Polsce zacząć??