RCBS CHARGEMASTER 1500 vis Lyman gen. 6

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Krisgda1
Posty: 91
Rejestracja: czwartek, 13 grudnia 2018, 05:42
Lokalizacja: Trójmiasto

RCBS CHARGEMASTER 1500 vis Lyman gen. 6

Post autor: Krisgda1 »

Swego czasu starałem się znaleźć porównanie tych wag i się nie udało. W tej chwili mam jeszcze obie więc postanowiłem ułatwić decyzję potencjalnym nabywcom i stąd pomysł zrobienia krótkiego filmiku porównawczego.
Filmik dostępny jest na YT pod linkiem https://youtu.be/N4msSQzZnMQ
Mazur308
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 15 sierpnia 2019, 13:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Mazur308 »

ja chciałem dodać kilka słów na temat RCBS...
Filmik dobry pomysł, ale jako użytkownik RCBS chciał bym dodać - poruszyć kilka kwestii..

RCBS można przestawić - przeprogramować, tak aby był szybszy i dokładniejszy plus słomka do napojów, mi to zajęło jakiś czas, ale w chwili obecnej naważka 44 proch rs52 waży w 20 secund i często jest idealnie co do 0,00, nie raz mam nie dowagę 2-3 ziaren na plus lub minus...

Na filmiku widać porównanie naważki 47,1 zważonej na RCBS później sprawdzenie wagi na Lyman, gdzie Lyman pokazał 47...moim zdaniem różnica w wyniku spowodowana może być samym pomiarem..
na przykład
RCBS zważył 47,05 - to na wyświetlaczu pokaże 47,1 - RCBS zaokrągla do 0,1 w z wyż gdy waga zważy 0,05 - 0,09 - sprawdziłem to na dokładniejszej wadze

Lyman może w tym przypadku pokazać 47

Reasumując RCBS jest bardzo powtarzalnym automatem, którego lekko trzeba przestawić dobrze wypoziomować, przed użyciem rozgrzać i z zasilacza musi dostać dobrej jakości prąd...
Jedynie na co bym zamienił ten automat to V3, ale cena V3 jest chwilowo do niezaakceptowania..

pozdrawiam
Mazi
Opposite Pole
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek, 20 maja 2019, 01:43
Lokalizacja: z wilgoci

Post autor: Opposite Pole »

Jako były zadowolony użytkownik Lymana 6 (przestawiłem się na Autotrickler) dodam tylko, że w moim doświadczeniu warto Lymana dobrze rozgrzać (jak wszystkie wagi elektroniczne). Ja włączałem go wieczorem dzień przed ładowaniem i działał stabilnie. Podobnie robię zresztą z wagą z A&D FX-120i z autotricklera. Teoretycznie Lyman jest gotowy w 3 minuty ale wcześniejsze rozgrzanie zdecydowanie poprawia stabilność.
470NE416Rem375H&H9.3x74R8x57JRS308Win223Rem460S&W
Spitfire24
Posty: 100
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2015, 22:43

Post autor: Spitfire24 »

Opposite Pole
Jak długo grzejesz wagę A@D 120i? Czy masz jakieś zalecenia do kopletu z Autotricklerem? Właśnie do mnie takowy jedzie.
Opposite Pole
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek, 20 maja 2019, 01:43
Lokalizacja: z wilgoci

Post autor: Opposite Pole »

Włączam wieczorem dzień przed elaborowaniem. Jeśli ładuję często to w ogóle jej nie odłączam, prądu to prawie nie bierze. Sprawdzałem raz po około pół godziny i wyniki były powtarzalne i prawidłowe więc pewnie aż tyle czasu nie potrzebuje, ale dla świętego spokoju robię jak robię.

Co do kompletu Autortrickler - do wagi potrzebny jest odważnik do kalibracji. Waga dokładna więc warto zainwestować w certyfikowany odważnik, te dodawane do typowych urządzeń do elaboracji niekoniecznie mają dokładnie te 50g czy 100g które jest na nich wybite (cena gotowych urządzeń uniemożliwia dodawanie certyfikowanych odważników). Oczywiście ma to średnie znaczenie, jeśli zawsze kalibrujemy tym samym odważnikiem bo dla nas przy elaboracji ważniejsza jest powtarzalność niż to czy naważka ma w rzeczywistości np. 54,51grain czy 54,53, ale jak już chcemy mierzyć do trzech miejsc po przecinku to trzeba urządzenie skalibrować odważnikiem który ma dokładnie taką masę.

Oprócz tego zainwestowałem w zestaw Area 419 Complete V3 ACCESSORY KIT for A&D FX Scales. Nie jest to w żaden sposób niezbędne ale przyjemne w użytkowaniu.
470NE416Rem375H&H9.3x74R8x57JRS308Win223Rem460S&W
ODPOWIEDZ