Dla kolegi pytam

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Dla kolegi pytam

Post autor: Logic »

Dlaczego na tym forum tak rzadko widać range reports, inaczej niż na zagranicznych forach o elaboracji, na których ludzie wklejają wyniki testów naważek na tarczy. Czy to wrodzona skromność?
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Kolego, zrób testy, zrób zdjęcia i wklej. Zacznij od siebie.
Dawid
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

Jeden z kolegów z tego forum zrobił dedykowaną stronę na potrzeby tego, o czym piszesz:

http://reloaddata.pl/pl/

Pozdr.
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

bobers pisze:Jeden z kolegów z tego forum zrobił dedykowaną stronę na potrzeby tego, o czym piszesz:

http://reloaddata.pl/pl/

Pozdr.
tam są dane do elaboracji, nie ma testów i tarcz. kolego rethempthoor, na razie badam reguły (niepisane) na naszym forum, na którym jestem od niedawna. nie wiem, dlatego pytam.
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

Logic pisze:(...) tam są dane do elaboracji, nie ma testów i tarcz. (...)
Ależ są.

...pierwszy z brzegu przykład:
http://reloaddata.pl/media/tests/2019-1 ... 5722mm.jpg
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

Mi chodziło o coś takiego:
https://www.snipershide.com/shooting/th ... y.6581828/

czy na polskim forum wyniki testów dostępne są również dla niezalogowanych uzytkowników?
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Kolega Filipos kręci serię filmów o elaboracji i pewnie za chwilę będzie coś takiego wrzucał. Uzbrój się w cierpliwość.
A podejrzewam, że jak ktoś zacznie to inni się też będą chcieli pochwalić. Ja pewnie też nie omieszkam czegoś wrzucić, aktualnie zmieniam sprzęt i czekam na nowe fanty z parabellum - jak tylko się pojawią na pewno zrobię fotorelację z tego co mi wyszło.
Dawid
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

super. to bardzo wzbogaciloby nasze forum, ktore wyglada na nieco obumarłe.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Jak to obumarłe?

Forum to nie czat. Są tutaj wszystkie najważniejsze informacje odnośnie elaboracji, a bez sensowne nabijanie postów niczemu nie służy.
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

Jest wiele informacji na temat elaboracji, których na tym forum nie ma (jeszcze). Obumarłość forum jest pochodną wolumenu użytkowników zapewne. To jednak w Polsce temat jeszcze niszowy.
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Kolego Logic jest niepowtarzalna szansa zostać pionierem i ożywić to forum.😉
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

No to ozywmy i porozmawiajmy o tescie nawazek, ktore kolega ponoc z tego forum, przeprowadzil:

https://m.youtube.com/watch?v=4wd2DvQuew4
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Logic pisze:No to ozywmy i porozmawiajmy o tescie nawazek, ktore kolega ponoc z tego forum, przeprowadzil:

https://m.youtube.com/watch?v=4wd2DvQuew4
Ale to Ty miałeś zostać pionierem :eeg/:
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

1. uważam, że cały proces elaboracji został przedstawiony wzorcowo.
2. wydaje mi się, że kolega mógł użyć imadła zamiast bipodu typu harris, który nie jest idealną opcją do przystrzeliwania broni.
3. brakuje info o warunkach atmosferycznych.
4. brakuje info o prędkościach- podstawowe narzędzie do testowania hipotez badawczych w elaboracji.
5. czekam, kiedy kolega donkihot stanie do przodowniczej rywalizacji i pokaże nam swój ladder test. fajnie, jakby z tego forum wyłoniły się przynajmniej 2 jakościowe kanały.
6. chętnie zobaczyłbym ladder test kalibru typu 308/6.5 na 100 m. 338 LM to jest kaliber nieprzyjemny, a strzelanie ma być przejemnością.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Filmów i dróg do doskonałości nigdy dość. Bardzo fajnie pokazane i wytłumaczone.

Zastanawia mnie tylko fakt "bezsensownego" odstrzeliwania łusek przy karabinach w których lufa zaczyna tracić skupienie po niespełna 2 tys. strzałów.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Arek_78 pisze:Zastanawia mnie tylko fakt "bezsensownego" odstrzeliwania łusek przy karabinach w których lufa zaczyna tracić skupienie po niespełna 2 tys. strzałów.
Duzo strzelcow uzywa ta lufe do formatowania ogniowego luseki, aby zaoszczedzic nowa lufe :D

Ps:kiedy komory sa takie same.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Albo posiadają matryce customowe FL do własnej komory.

Inaczej śmiem twierdzić, że z kierunku myślenia o odstrzelonych łuskach cieszą się tylko producenci luf i sprzedawcy elementów do elaboracji.
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

idąc tropem ożywiania: przeglądnąłem sobie wyniki. Czy na pudle w klasyfikacji indywidualnej są nasi koledzy z forum?

https://longrangeeuropeanchampionships. ... 905&sc=res
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Logic pisze: 5. czekam, kiedy kolega donkihot stanie do przodowniczej rywalizacji i pokaże nam swój ladder test. fajnie, jakby z tego forum wyłoniły się przynajmniej 2 jakościowe kanały.
A ja poczekam aż Ty nakręcisz kilka filmów =;
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Minion
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 19:48

Post autor: Minion »

Nic nie wnoszący post.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 września 2020, 17:14 przez Minion, łącznie zmieniany 1 raz.
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

@ Minion Jaka luneta ?

Kolega Logic ma dosc duzo wymagan jak na nowego uzytkownika, zachecam do wdrozenia samemu tych postulatow. Z checia zobacze rozpiske calej drogi elaboracyjnej od poznania nawazki po gotowy swietny naboj z pelnymi opisami i dokumentacja foto.

Pozdrawiam.
Minion
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 19:48

Post autor: Minion »

Nic nie wnoszący post.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 września 2020, 17:14 przez Minion, łącznie zmieniany 1 raz.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Cos takiego moze byc pomocne ale nie musi.

Dwa karabiny tej samej firmy i tego samego modelu moga strzelac zupelnie inaczej, nawet, gdy montowal i nacinal komore ( glebokosc osadzania ) ten sam rusznikarz.

Co najwyzej moglo by ulatwic sprawe ale kupujac puder dostajesz broszurke z tabela do ladowania / elaboracji.


:wink:
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

jkp44jkp pisze:
Kolega Logic ma dosc duzo wymagan jak na nowego uzytkownika, zachecam do wdrozenia samemu tych postulatow.
Chyba niepotrzebnie w ten sposób podchodzisz do jego propozycji. Kolega widocznie chce podnieść merytoryczny poziom forum i nie widzę w tym nic złego. Ja jestem na tak. Czekam teraz na dobry przykład. Staż na forum nie ma tu nic do rzeczy.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Piter, przepraszam że do Twojej wypowiedzi ale byłem wywołany w tym temacie przez kolegę Logic.
Oczywiście zgadzam się że każda próba podwyższenia merytoryki jest wskazana ale chyba nie w ten sposób jaki tu ma miejsce (posłużę się cytatami)
"to bardzo wzbogaciloby nasze forum, ktore wyglada na nieco obumarłe."
"Obumarłość forum jest pochodną wolumenu użytkowników zapewne"
"czekam, kiedy kolega donkihot stanie do przodowniczej rywalizacji"
Jeżeli to jest próba poprawienia merytoryki forum i ja tego nie zauważyłem, to pewnie ze mną coś jest nie tak. Dla mnie jest to jakaś niezrozumiała postawa pretensjonalna, nic nie wnosząca do forum a wręcz przeciwnie bo wprowadza złą atmosferę (taką szyderczą i szczującą)
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Donkihot, ja zwyczajnie wychodzę z założenia, że rozmówca nie chce mnie urazić. Przynajmniej na początku rozmowy. Czasami ubranie myśli w słowa wychodzi niezręcznie, ale jest to niezamierzone. Oczywiście czas pokaże. Mieliśmy już tu kolegę, który uważał, że rozmawia ze stadem debili, ale już nie tego kolegi nie mamy. Jak powiedziałem, czas pokaże.

P.S. 75% wpisów jest w Pchlim Targu. Fajnie by było, gdybyśmy zeszli tam do 25%. :D
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Super, ja co prawda jakiś tam maleńki wkład w ciekawe (jak sądzę) tematy na forum mam, ale obiecuję pisać więcej żeby poprawić statystyki. :)
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

P_iter pisze:
jkp44jkp pisze:
Kolega Logic ma dosc duzo wymagan jak na nowego uzytkownika, zachecam do wdrozenia samemu tych postulatow.
Chyba niepotrzebnie w ten sposób podchodzisz do jego propozycji. Kolega widocznie chce podnieść merytoryczny poziom forum i nie widzę w tym nic złego. Ja jestem na tak. Czekam teraz na dobry przykład. Staż na forum nie ma tu nic do rzeczy.
Chyba sie nie zrozumielismy , ja rowniez chcialbym aby bylo wiecej wpisow o kazdym kroku elaboracji. Licze tylko na to ze wraz z pomyslem pojdzie w parze wlasne jego wdrazanie.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

jkp44jkp pisze: /.../, ja rowniez chcialbym aby bylo wiecej wpisow o kazdym kroku elaboracji. Licze tylko na to ze wraz z pomyslem pojdzie w parze wlasne jego wdrazanie.
Czyli pełna zgoda. Cele i nadzieje mamy wspólne. :D
Tylko nie mieszaj kwestii wypowiedzi na forum ze stażem. To było beznadziejne. Trzy razy sprawdziłem, czy się nie pomyliłem czytając Twój wpis.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Moze beznadziejne , ja jednak odbieram taka postawe jako lekko niestosowna ale to tylko moje spojrzenie i jest logicznym ze nie kazdy musi to tak samo odbierac , ba mozliwe ze jestem nawet w mniejszosci ale to juz malo wazne.

Mozliwe ze calkiem omylnie ocenilem wpis kolegi, czasem sie zdarza jak czlowiek nie widzi czlowieka. Jesli tak to przepraszam.

W kazdym badz razie niech forum sie rozwija na lepsze .

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Warsiawiak
Posty: 153
Rejestracja: czwartek, 09 czerwca 2016, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warsiawiak »

Logic pisze:1. uważam, że cały proces elaboracji został przedstawiony wzorcowo.
2. wydaje mi się, że kolega mógł użyć imadła zamiast bipodu typu harris, który nie jest idealną opcją do przystrzeliwania broni.
3. brakuje info o warunkach atmosferycznych.
4. brakuje info o prędkościach- podstawowe narzędzie do testowania hipotez badawczych w elaboracji.
5. czekam, kiedy kolega donkihot stanie do przodowniczej rywalizacji i pokaże nam swój ladder test. fajnie, jakby z tego forum wyłoniły się przynajmniej 2 jakościowe kanały.
6. chętnie zobaczyłbym ladder test kalibru typu 308/6.5 na 100 m. 338 LM to jest kaliber nieprzyjemny, a strzelanie ma być przejemnością.

Można powiedzieć że zostałem wywołany do tablicy bo wspomniany został kanał YT na którym umieszczam filmy z procesu elaboracji jaki przeprowadzam. Na potrzeby powiedzmy "edukacyjne" dla siebie i innych rozciągnąłem to w czasie na kilka , kilkanaście odcinków bo kto by wytrzymał oglądać film o elaboracji który był by dłuższy niż Trylogie Hobbit i Władca Pierścieni razem wzięte.
TO co pokazuję na filmach to droga jaką przechodzę w elaboracji amunicji .338 Lapua Magnum ucząc się nie jako wszystkiego od nowa.

Jeżeli chodzi o podporę jakiej użyłem , to nie ma znaczenia. Udowodniłem to nie tylko sobie na kilku zawodach długodystansowych. Równie dobrze można by strzelać z worka.
Na tarczy dopisałem temperaturę i ciśnienie powietrza ołówkiem bo te dane sczytuję na miejscu , wilgotności nie napisałem bo nie byłem jej pewny ale była 67 % po późniejszym sprawdzeniu.
Co do prędkości pocisków to nie każdy ma czym mierzyć ale dzięki determinacji i wyrzeczeniom jakich się podjąłem zakupiłem Labradar. Na późniejszym teście prędkości były równe dla danej naważki.
Kolego LOGIC tu nie chodzi o rywalizację , przynajmniej dla mnie. Jadąc na zawody sprawdzam siebie i amunicję którą zrobiłem a wynik to świadectwo. Widać nad czym należy popracować. Najprędzej technika strzelecka skoro amunicja została dopracowana powiedzmy do perfekcji - patrząc na drabinkę.
338 lm to nieprzyjemny kaliber ? Co kto lubi.
Zawsze możesz pochwalić się swoim testem drabiny , będzie zawsze coś do omówienia. Forum "ożyje" :wink:
Mid life crisis. Bigger toys for bigger boys :)
ODPOWIEDZ