6 Egg Challenge

Tematy od czapy. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

6 Egg Challenge

Post autor: rethempthoor »

Zobaczcie komu się udało: https://youtu.be/4DHeX3D52S4 Eagle Eye Shooting - to ten, który formatuje tylko szyjkę i został za to skrytykowany przez Erica Cortinę.
Dawid
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Imponujące!

Co do Cortiny - jego krytyka nie była do końca uczciwa. Nie wspomniał, że używa matryc dedykowanych do swojej broni. W dodatku są to matryce body, szyjkę formatuje oddzielnie. Kilka dni temu w innym filmie zaprezentował stosowany przez siebie proces i wyszło szydło z worka.
Nie chcę w ten sposób dezawuować jego wiedzy i doświadczenia. Trzeba tylko brać poprawkę na to, że jego sposoby mogą wymagać jego narzędzi, o których nie zawsze opowie.

Eagle Eye opisał wcześniej swój proces jako format szyjki + zbicie ramion. Jednak do tego zadania zrobił pełen format bez zbijania ramion, czyli coś w rodzaju formatu szyjki + lekko body. Pod koniec filmu powiedział, że zbijanie ramion dawało mu SD > 10 fps. Bez zbijania - 7,9 fps.
Być może ma ten sam problem co ja - nie umie w powtarzalny sposób formatować łusek.

Cóż, jak mawiają Anglicy - there's more than one way to skin a cat.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

matthius pisze: Być może ma ten sam problem co ja - nie umie w powtarzalny sposób formatować łusek.
A ja się pochwalę że już zebrałem narzędzia do powtarzalnego formatowania łusek (i to bardzo budżetowe) \:D/
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Pochwal się i poratuj, bo ogarnia mnie rozpacz.
Ale może w osobnym wątku, żeby nie robić tutaj off topa. Jak chcesz, to założę.
Albo cierpliwie poczekam na kolejny odcinek "Sebastian elaboruje". :)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

matthius pisze:Pochwal się i poratuj, bo ogarnia mnie rozpacz.
Ale może w osobnym wątku, żeby nie robić tutaj off topa. Jak chcesz, to założę.
Albo cierpliwie poczekam na kolejny odcinek "Sebastian elaboruje". :)
Zrobię tylko potrzebuję chwilkę (duuuużo roboty) Będzie filmik i chętnie zrobię temat na forum z fotkami.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Pierwsze jajko: karabin praworeczny, reszta jajek karabin leworeczny, prawe oko, lewe oko (moze sie myle):oops:
Cóż, jak mawiają Anglicy - there's more than one way to skin a cat.
Anglicy moga tak mowic, ale wyrazenie jest amerykanskie (malostka, ale...........).
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Film z shooting camery jest jeden ciągły. A film pokazujący strzelca jest najpierw z GoPro i po pierwszym jajku pada, dalej kręci telefonem kamera selfie która daje lustrzane odbicie. Łatwo to sprawdzić, wystarczy odpalić w swoim telefonie. Domyślnie jest w lustrzanym odbiciu. Poza tym nie ma co się doszukiwać oszustwa to nie rekord Guinessa żeby trzeba było robić jakieś kombinacje. A jeśli nawet by robił to nie popełnił by takiego szkolnego błędu. Wrzucił to co miał i tyle - takie moje zdanie.
Dawid
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Masz racje z komorka.

Wiatr jest przy tarczy, nie ma przy strzelcu (12mph wiatr juz jest duzy na otwartej pustyni w Kaliforni).
ODPOWIEDZ