Pojedyncze odskoki na tarczy

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Pojedyncze odskoki na tarczy

Post autor: Ultra3000 »

Witam
Chodzi mi o pojedyncze odskoki na tarczy. Strzelam głównie 5 strzałowe serie, obecnie na 500 m. Czasem mam tak że 4 strzały układają się w całkiem fajne grupy 5-7 cm a jeden strzał trafia się z tzw. d...py. Odskok jest nie 5 czy 10 cm ale niekiedy nawet 20 cm. Też tak macie nieraz? Czy to mój błąd? Czy elaborki? Czy może wiatr, choć staram się strzelać przy małym wietrze. A może poprostu czasem tak jest? Zdarza się to rzadko ale jednak...
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Strzelaj po trzy,mniejsza szansa na odskok. :D
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Ponoć najlepsze skupienia wychodzą z jednostrzalowych serii... 😀
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Też tak mam.
Mierzyłem kiedyś swoje strzały Labradarem. Zrobiłem 5 serii, w każdej serii po 5 nabojów. Odchylenie standardowe prędkości wylotowej było w granicach 3 m/s. Tymczasem na każdej z tarcz było po jednym, wyraźnym odskoku - takim na 1 do 1,5 MOA. Jeśli chodzi o umiejscowienie, to nie było reguły. Czasem odskok szedł do góry, czasem w bok, innym razem na dół.
Kupiłem trochę amunicji fabrycznej i zamierzam sprawdzić, czy sytuacja będzie się powtarzać. Jeśli będzie, to prawdopodobnie przyczyną jest błąd strzelca lub jakaś usterka sprzętu.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

A czy odskoki te były przy stałych prędkościach? Czy odskok równał się drastycznemu odstępstwu od stałej prędkości? Jeśli prędkości były zawsze stałe a mimo tego występował odskok to może przyczyną była zła osiowość tegoż to naboju?
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Alert1a
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2017, 23:32

Post autor: Alert1a »

Na jakich łuskach robisz?
Mam na myśli firmę.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Lapua, użyte 4 razy
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

Tez tak mialem jak strzelalem rewolwer. Do przyczyny doszedlem dokladnie badajac pociski. Po prostu niektore mialy nadlewki/wglebienia i nie mialy prawa prosto latac. Na Waszym miejscu tez bym szukal bledu w jakosci pociskow. Zwazyc/zmierzyc/przejsc na inne i zobaczyc, czy sytuacja sie powtorzy.
ODPOWIEDZ