Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku lovex D013 i 45ACP
lovex D013 i 45ACP
shizo
Odpowiedz z cytatem
dzisiaj kupiłem lovexa D013. Mam zamiar elaborować 45acp ale już widzę, że będzie horror. Proch w postaci dość dużych płatków zapyta dozownik prochu. Złożyłem kilka naboi zobaczymy dziś wieczorem jak polecą. może ktoś z was ma jakieś wskazówki?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty shizoWyślij prywatną wiadomość
likker_runner
Odpowiedz z cytatem
Robiłem .45 ACP na tym prochu. Wnioski są takie:

- Sypać łyżeczką zrobioną z łuski (.32 ACP, .32 S&W Long), na mosiężnym trzonku (można zlutować), dociętej żeby naważka była jak trzeba, zaszpuntowanej odwrotnie wsadzoną zużytą spłonką. Metalowa łyżeczka się nie elektryzuje jak plastixowe Lee. Proch nabierać z małego nierdzewnego dzbanka do śmietanki do kawy (ok. 10 PLN w gospodarstwie domowym).

- Z naważkami super ostrożnie, mi startowa przekraczała prędkości z tabel, mimo krótszej lufy. Rzadki przypadek w elaboracji. Zwłaszcza jakby skracać OAL albo używać niestandardowego pocisku. Chrono obowiązkowe.

- Przygotować się na dym a'la czarny proch, zasłaniający cel. Przynajmniej ja tak miałem z jedną partią prochu.

- Ten proch jest wydajny i ekonomiczny w staroświeckich kalibrach o dużej łusce, ładowanych na niedużą prędkość i odrzut

- Zdecydowanie nie nadaje się do elaboracji wysokociśnieniowych.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
shizo
Odpowiedz z cytatem
dzięki wielkie za uwagi. właśnie wróciłem ze strzelnicy. Naważka jak z tabel Lovexa 3.9gr ale pocisk mój ołowiak ok 220gr. Bardzo przyjemnie się strzelało mały odrzut ale automatyka pistoletu działała bez zarzutu. Można powiedzieć taka damska elaboracja.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty shizoWyślij prywatną wiadomość
likker_runner
Odpowiedz z cytatem
Przy takich bardzo szybkich wynalazkach trzeba uważać - odczuwalny odrzut może i jest mały, ale ciśnienie max. z dużym prawdopodobieństwem będzie wysokie, tylko że szybko zanikające. Sprawdziłbym prędkość pocisku przed ew. podwyższaniem naważki.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
lovex D013 i 45ACP