Poczatki elaboracji ( przygotowanie lusek)

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Witus
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 07 stycznia 2019, 01:19
Lokalizacja: Canada

Poczatki elaboracji ( przygotowanie lusek)

Post autor: Witus »

Witam kolegow.
Proste przygotowanie lusek do strzelania sportowego/polowania.
1 - Smarowanie i formowanie lusek
2 - Czyszczenie lusek (czyszce na sucho/mokro w tumbler). Jezeli nie ma takiej mozliwosci to mozna ten etap pominac tylko przetrzec luski szmatka zeby nie mialy smaru po smarowaniu. ( luska nie musi wygladac jak nowa zeby ponownie ja uzyc)
3 - Zalamanie krawedzi, czyszenie kanalu ogniowego i wizualna inspekcja łuski w tym samym etapie.
4 - Osadzenie splonek.
Uwazam ze to w zupelnosci wystarcza do strzelania sportowego. Nie ma zadnej potrzeby skracania lusek do strzelania z karabinow kupionych do celow polowania czy rekreacyjnego strzelania. Przewaznie luski trzeba wyrzucic duzo wczesniej bo maja jakas wade zanim sie wydluza na tyle zeby nie weszla do komory. Mialem i nadal mam sztucery ronych producentow i jeszce mi sie nie zdarzylo zeby naboj nie wszedl do komory bo luska jest za dluga. Zgodze sie ze do strzelania precyzyjnego gdzie komora jest robiona na zamowienie toczenie szyjek, skracanie lusek, wazenie itp. ma sens ale do sportowego strzelania nie ma potrzeby zeby elaboracje tak komplikowac.
Arek_78
Posty: 740
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Jeżeli chodzi o myślistwo to tak, nie trzeba się zbytnio "pieścić" z łuskami.
Ale sportowe strzelanie to precyzja, inaczej jest to strzelanie rekreacyjne, i niestety, aby stanąć na podium to trzeba poświęcić trochę czasu.
ODPOWIEDZ