Tania elaboracja 223 dynamika

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

qbis
Posty: 69
Rejestracja: środa, 04 marca 2020, 12:40

Tania elaboracja 223 dynamika

Post autor: qbis »

Hej,

Zabieram się do elaboracji taniej amunicji 223 do dynamiki. Zależy mi na bezpieczeństwie, niskiej cenie i wydajności elaboracji. Mam karabin Saiga 102 gwint 1:7

Planuję 50-100 wystrzelać sztuk tygodniowo.

Pytania:

Ktoś elaboruje w takim celu?
Jakieś fajne przepisy na amunicje?
Odlewanie pocisków ma sens? Jeśli nie, to jakie pociski będą najlepsze?
Skracanie łusek i ich odpuszczanie jest konieczne?
bau32
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2020, 11:01
Lokalizacja: KSGarda

Post autor: bau32 »

W tym wątku https://elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=8981 masz prawie wszystko
Ktoś elaboruje w takim celu? - mnóstwo osób
Jakieś fajne przepisy na amunicje? masz w wątku powyżej , różne prochy , różne pociski , nawet samoróbki z łusek po .22
Odlewanie pocisków ma sens? Jeśli nie, to jakie pociski będą najlepsze? - też niektórzy robią ,jest w wątku
Skracanie łusek i ich odpuszczanie jest konieczne? - do AR skracanie nie jest konieczne , a odpuszczanie , jak masz kilogramy łusek (a masz skoro sprzedajesz) bez crimpu lub mnóstwo czasu to nie ma sensu , po 4-5 elaborkach wywalasz i bierzesz nowe
Ja testuję odpuszczanie , bo usuwanie crimpu z GGG lub AMA męczy mnie, chociaż idzie dość szybko , a tak to mam już usunięty crimp i świeże (po 1szym odstrzale) skracam i po 3 elaborce odpuszczam wszystkie , na razie to dopiero testy ale dało się zrobić na GGG 9 elaborek i nic nie pękło , a po odpuszczeniu lekko się formatują, zacząłem budować maszynkę jak w linku , ale z większym podajnikiem , wrzucę po 300 szt i niech leci. https://www.youtube.com/watch?v=FPoBSeRIdIw
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Jeśli robicie tanie ammo do AR-15, wielokrotnie używając tych samych łusek to bardziej bym się martwił separacją denka niż pękaniem szyjek, w gazowym AR to może się skończyć złomowaniem karabinu, popatrzcie na doświadczenia ludzi zza oceanu.
A o separację nietrudno mocno formatując łuski, zwłaszcza matrycami small base.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
bau32
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2020, 11:01
Lokalizacja: KSGarda

Post autor: bau32 »

Dzięki za cenną uwagę.
ODPOWIEDZ