[K] Lyman - Matryca Do Usuwania Spłonek Kal .22 - .45

Moderatorzy: wierzba, P_iter

brat400
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 06:26

[K] Lyman - Matryca Do Usuwania Spłonek Kal .22 - .45

Post autor: brat400 »

Czy orientuje się ktoś gdzie w Polsce mogę dostać Lyman - Matryca Do Usuwania Spłonek Kal .22 - .45
Czy jakikolwiek sklep ma ten rodzaj matrycy na stanie? Ewentualnie może ktoś ma i zalega mu na warsztacie
dinopd
Posty: 104
Rejestracja: piątek, 05 czerwca 2020, 08:15

Post autor: dinopd »

Ja kupiłem LEE do usuwania spłonek i usuwałem od .223 do .308win

Halinka Arms okolo 70 zł plus piny po 20 pln
tytus160
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2018, 09:17
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: tytus160 »

Jeśli to nie musi być koniecznie Lyman to też polecam Lee. Odspłonkowałem ponad 4000 łusek .308 (z czego ok 1500 GGG z crimpem) na oryginalnym pinie i działa nadal bez problemów.
Kupiłem ją chwilę po tym jak złamałem/wygiąłem 3 piny w matrycy Hornady na łuskach GGG.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1462
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Jak mam matryce Reddinga ale ostatnio dokupiłem w sklepie Cel matryce RCBS do decapingu i przyznaje że dla mnie są lepsze. Piny superowe a oliwki (dokupione dodatkowo z żerdziami) dopasowane do kalibru najlepsze z jakimi się dotychczas spotkałem.
Marekj
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

piotrjub pisze:Piny superowe a oliwki (dokupione dodatkowo z żerdziami) dopasowane do kalibru najlepsze z jakimi się dotychczas spotkałem.
W matrycy do odspłonkowania są oliwki?
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1462
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Wszystkie oliwki w RCBS maja taki sam gwint No 8-32
Kupujesz matrycę uniwersalna do decapingu RCBS tam masz uniwersalna oliwkę.
Mi zależało aby łuski z AR odspłonkować i wstępnie wyrównać szyjki łusek.
Dlatego dodatkowo kupuję żerdź z oliwką dla danego kalibru (tylko taki komplet jest dostepny) coś chyba z 50 zł - tak naprawdę dostaję
pin i oliwkę. Wykręcam oliwkę z matrycy do decapingu i zamiast niej wkręcam ta do danego kalibru. Sprawnie i przyjemnie.

Coś nie mogę zdjęć wstawiać.
brat400
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 06:26

Post autor: brat400 »

Dzięki za podpowiedź. A jeszcze dodatkowo zapytam czy gdzieś dostanę matrycę do odspłonkowania klasycznej 9. Też wszystko jest niedostępne i nie mogę znaleźć czegoś od ręki.
Szaddam
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2018, 16:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Szaddam »

Matryca rozspłonkowująca jest uniwersalna, to i bez problemu 9 mm rozspłonkujesz.
Ale praktycznie każda matryca formatująca może też wybijać spłonkę, jakiejś specjalnej matrycy nie potrzebujesz.
ODPOWIEDZ