Kamera zamiast lunety obserwacyjnej.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Kamera zamiast lunety obserwacyjnej.

Post autor: Marekj »

Czy ktoś z Was używa na strzelnicy tego typu rozwiązania a może nawet sam je wykonał? Mam na myśli kamerę umieszczoną przed tarczą i przekazującą obraz na telefon/tablet. Ja niestety z tych którzy nie wiedzą w którą stronę ten prąd płynie :oops:
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

Mam takie rozwiązanie. Oparte jest na dwóch modułach z profesjonalnymi antenami kierunkowymi Wifi. Coś jak Bulls Eye czy Target Vision.
Testowałem na 800m, działa choć są czasem problemy związane z ukształtowaniem strzelnicy, wałów i innych przeszkód.
Obrazek
oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

Cały długi temat o tym jest na "beżowym". Jedno z tańszych rozwiązań to dwa smartfony i aplikacja do podglądu.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

Larky, kupiłeś ten zestaw gotowy czy składałeś?

W pierwszym poście tego nie napisałem więc chciałem uściślić: interesują mnie systemy które radzą sobie z odległością 300 m i więcej i to w miejscu gdzie telefon komórkowy nie działa.
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

To moja konstrukcja :)
bau32
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2020, 11:01
Lokalizacja: KSGarda

Post autor: bau32 »

Jak pisali koledzy powyżej , jest na beżowym spory wątek. Zbudowałem sam sobie wg tamtejszych przepisów system oparty na odbiornikach FPV , jak wrzucisz w googla to wyjdzie ci tego sporo. Są to nadajnik i odbiornik do sterowania samolotami lub dronami.
Gdzie są problemy przy obrazowaniu : na 300m jak użyjesz dużej tarczy 50x50cm to musisz odsunąć kamerę dość daleko od tarczy i na małym ekranie typu smartfon nie widać dziur w czarnym na tarczy , tzn. jak ustawisz kamerę z boku pod kątem to na ekranie 7'' coś tam zobaczysz, ale dobrze dopiero widać na ekranie laptopa 14-15''. Jak użyjesz kamery o słabej rozdzielczości też lipa. Jak weźmiesz tarcze nt-23 "żołnierz" to widać całkiem dobrze na słabszym sprzęcie. Krótko pisząc przesłanie obrazu na 300-800 m to nie problem , ale zobaczyć dokładnie dziury na czarnym tle to już problem , musi być dobra rozdzielczość kamery i dobra wielkość i rozdzielczość ekranu wyświetlającego. Mi dodatkowo przyświecał cel abym nie musiał wozić tego sprzętu na przyczepce , czyli miniaturyzacja całości. Bo jak mam wieźć 2 akumulatory samochodowe plus 7 kg innych dodatków tylko żeby zobaczyć dziury.... to mi się nie chce. Był taki kawał w czasach mojej młodości jak amerykaniec pokazał elektroniczny zegarek z kalkulatorem ruskowi , po jakimś czasie rusek przychodzi z wielką walizką i pokazuje amerykańcowi że też zrobili taki zegarek tylko te akumulatory w walizce cholernie niewygodne.

Poczytaj beżowe forum tam jest ładnie pokazane co i jak.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Ja też testowałem ten system na FPV, po testach oddałem i podziękowałem. Poczytam temat z tymi telefonami i sprawdzę jak to będzie śmiogać.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
krzy17
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 23:59

Post autor: krzy17 »

Z telefonami jest Ok. Tylko zasięg musi być i transfer zżera.
Jak by była opcja na router wifi z takim zasięgiem to byłoby idealnie.
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

bau32 pisze: musisz odsunąć kamerę dość daleko od tarczy i na małym ekranie typu smartfon nie widać dziur w czarnym na tarczy
Rozumiem że nie ma kamer z szerszym kątem widzenia?

Donkichot, mógłbyś napisać dokładniej dlaczego zwróciłeś system FPV? Będę wiedział na co zwracać uwagę i czego unikać.

U mnie komórka niestety odpada. Na strzelnicy prawie w ogóle nie ma sygnału.
Adamarchery
Posty: 100
Rejestracja: środa, 20 lutego 2019, 08:57
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Adamarchery »

Ja zrobiłem zestaw który gdzieś na Forum opisywałem sprawdzałem max na 1900m jest ok przestrzeliny widać na czarnym wyraźnie, ale w Brzegu mamy klubową strzelnicę z wąskimi osiami mają tylko 300m , antena musiała być ustawiona na środku kulochwytu żeby nie było problemu z przesyłem , generalnie anteny muszą się widzieć .

Robiłem to na takich modułach komunikacyjnych https://sklep-ecsystem.pl/cds-6ip-eco-m ... amsat.html i kamerze przemysłowej wysokiej rozdzielczośći
.270Win .300WinMag 6,5x55SE 30-06Spr .223Rem .22lr
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Był jeż ten temat:
https://elaboracja.pl/forum/viewtopic.p ... ght=kamera
Żeby lepiej widzieć w czarnym trzeba trochę oszukać :D :D :D
Wydrukować samemu tarcze i zrobić czarne trochę słabszej jakości,żeby było mniej czarne. :D
Takie lekko w szarość np.na szybkim wydruku.
Działa sprawdzone.
ODPOWIEDZ