Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku czyszczenie lufy
Idź do strony Poprzedni  1, 2
donkihot
Odpowiedz z cytatem
koks napisał:
donkihot gdybyś robił odcinek na ten temat mogę podarować ci trochę pasty Wink

Dzięki Koks za propozycję, ale ja jestem strachliwy i po mimo wszystko boję się pchać do lufy takie rzeczy.
Była tu dyskusja o roztworze kwasku cytrynowego, ja w sieci znalazłem taką pracę badawczą i myślę że warto się z nią zapoznać.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwib2qLovPzsAhUGxYsKHTTSCN8QFjACegQICBAC&url=https%3A%2F%2Fyadda.icm.edu.pl%2Fbaztech%2Felement%2Fbwmeta1.element.baztech-6343d0ad-9288-4727-bbc1-1a2d98a62db4%2Fc%2FRokosz_3.pdf&usg=AOvVaw3g5_IXOIexXiZckEV_rBS6

oryks
Odpowiedz z cytatem
Ultra3000 napisał:
A co myślicie o używaniu pasty do lufy Josso? Ja używam jej po co drugim strzelaniu. Przecierak za każdym razem wychodzi czarny, choćby nie wiem jak wcześniej lufa była czysta.

Czarny jest tylko pierwszy przecierak czy tak bez końca ? Może po prostu efekt ścierania stali. Cokolwiek i obojętnie jak długo czegoś (np. noże) nie polerowałem to taki efekt był cały czas mimo, że powierzchnia lustro.

Odpowiedz z cytatem
najwiecej przepuscilem 3 przecieraki z pasta i za kazdym razem czarny jak wegiel wychodzil. mam wrazenie ze ile bym nie przepuscil to za kazdym razem bylby czarny. dodam ze pasta ta jest bardzo delikatna, prawie jak krem Nivea. przed pasta uzywam srodka od miedzi M Pro 7 a na samym poczatku leci solvent tez M Pro 7. po takim czyszczeniu ogladalem lufe boroskopem no i efekt byl faktycznie WOW. lufa czysciutka i zadnym przebarwien. Lufe tak czyszcze po kazdym strzelaniu, z wyjatkiem pasty ktorej uzywam co drugie strzelanie.

Odpowiedz z cytatem
Gdzieś kiedyś czytałem, ze najlepsza do czyszczenia lufy jest... rtęć. Lufę zatkać, zalać rtęcią i trochę poczekać, po zlaniu rtęci jest czyściutka. Niestety jest to metoda "lekko" problematyczna. Wink

Odpowiedz z cytatem
https://www.teslong.com/Rifle-Borescope/Rigid-Borescope

Polecam kupić sobie takie cudo. Majątku nie kosztuje, a rozwiewa wszelkie wątpliwości odnośnie czystości lufy. Bez problemu wyślą do Polski

Odpowiedz z cytatem
koks napisał:
Cytat:
jakieś agresywne środki typu kwasy czy pasty

Kupiłem kiedyś pastę J-B bore niebieską i uważam że nie jest agresywnym środkiem ściernym Wink różni się od typowych past polerskich typu tempo itp. na mój gust ma konsystencję kremu nivea Laughing
użyłem jej w moim rewolwerze i 1911-stce obie lufy z nierdzewki wyglądały jak nówki z fabryki, szczotą mosiężną i chemią takiego efektu nigdy nie osiągnąłem. donkihot gdybyś robił odcinek na ten temat mogę podarować ci trochę pasty Wink

mam tez i JB Bore (szara) i uwazam ze ma duzo bardziej konsystencje scierna niz Josso. JB docieralem JP Patrola bo dawali wraz z karabinkiem i go zalecali. Po JB tez wychodza czarne przecieraki w nieskonczonosc.

Odpowiedz z cytatem
wozzi napisał:
Gdzieś kiedyś czytałem, ze najlepsza do czyszczenia lufy jest... rtęć. Lufę zatkać, zalać rtęcią i trochę poczekać, po zlaniu rtęci jest czyściutka. Niestety jest to metoda "lekko" problematyczna. Wink

A to nie było "najlepsze rozwiązanie w czasach "ołowiu"? Rtęć rozpuszczała rozmazany w lufie ołów i zostawała "nówka nie śmigana ..." ...tylko teraz to "odpad niebezpieczny"
Dziś zwalczając terroryzm nikt ci tego nie sprzeda... już się spotkałem z "wsadem do złocenia" z ozsnaczeniem "tylko dla firm" ... po moich pytaniach wyszło, że chodziło o te niesympatyczne cjanki ...
Więc teściowej anie karabinu nie ozłocę ...
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty franekWyślij prywatną wiadomość
wozzi
Odpowiedz z cytatem
franek napisał:
wozzi napisał:

A to nie było "najlepsze rozwiązanie w czasach "ołowiu"? Rtęć rozpuszczała rozmazany w lufie ołów i zostawała "nówka nie śmigana ..." ...tylko teraz to "odpad niebezpieczny"

To był "ścisłe tajny" typ z okresu 2 wojny światowej, a raczej jej początku. Na ile w ogóle był stosowany nie jestem w stanie sprawdzić.

Odpowiedz z cytatem
fajna metoda elektrolizy z uzyciem oruginalnego wycioru owinietego sznurkiem i wody amoniakalnej byla opisana w ksiazce "korozja broni strzeleckiej" poddubnego, (mam nadzieje ze nie pomieszlaem ale latwe do znalezienia w necie) obieg elektrolizy wylaczal sie samoczynnie po usunieciu miedzi, taka ciekawostka