Elaboracje 9x19 na pociskach LOS

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Dla jakiego pocisku? To sprawdzenie w lufie, to dla każdego pocisku warto zrobić, nawet jak będzie w tym samym typie.
polpaj
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 22 stycznia 2019, 09:16
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: polpaj »

lechu pisze:Dla jakiego pocisku? To sprawdzenie w lufie, to dla każdego pocisku warto zrobić, nawet jak będzie w tym samym typie.
To jest do Alsy Pro 140 gn.
Zrobiłem atrapę pocisku pomalowałem pisakiem i wcisnąłem do lufy aż przestało się opierać.
Ale rozumiem że Los 145 też mogę osadzać na 29,3 jeśli jest luz między pociskiem a gwintem lufy?
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

polpaj pisze: Ale rozumiem że Los 145 też mogę osadzać na 29,3 jeśli jest luz między pociskiem a gwintem lufy?
tak

W RN'ach 29,3 będzie pewnie ok, w HP / FP raczej będzie krócej, to wynika z kształtu pocisku, porównaj na zdjęciu RN i HP:
https://www.pociski.eu/9-mm-cat-10?t14% ... riceTo=466

To co zrobiłeś z atrapą i pisakiem warto zrobić z każdym innym typem pocisku, którego będziesz używał.
polpaj
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 22 stycznia 2019, 09:16
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: polpaj »

Pociski zamówiłem czekam na dostawę. Wziołem LOS 145 Hp i 145 FP, jak przyjdą biorę się za ustawianie. :-)

A jakie macie opinie o pociskach DMA 124 FMJ . Leposze od Alsy-pro ?
PAWCIO69
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek, 05 marca 2018, 20:33

Post autor: PAWCIO69 »

lechu pisze:Przypuszczam, że Alsy są w typie RN.
Takie LOS'y, czy Frontiery też są i można je robić spokojnie na 29-29,3 mm, plus trochę można naważkę zmniejszyć w stosunku do pocisku Alsy 140 gr. LOSy mają 145 gr, Froniery 147 gr

W HP i FP ważny jest kształt pocisku.
Kolega musi składać np na 27,3 mm.
Najlepiej wyjąć lufę i ustalić długość na jaką składać :)
mam pytanie dotyczące pocisku LOS HP 123 grs
lufa mojego P10C dopiero przy COL 27,8 daje nabój nie opierający się o gwint.
kleję na prochach Vectan 9 1/2 i Lovex DO32
nie znalazłem info o ile zmniejszyć naważkę z powodu krótszego pocisku
ktoś przerabiał temat?
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

@ polpaj, ja wyżej cenię DMA, od Alsy, ale kiedyś po prostu trafiłem na kiepską partię Alsy. Z tego co kojarzę jakość poprawili, w Polsce dość popularna, więc pewnie działa.
@PAWCIO69, dla COL 27,8 mm zacząłbym od 3,8-3,9 gr Lovexa D032. Odnośnie BA9 1/2 nie wiem, mogę sprawdzić, bo chyba go jeszcze mam, ale to raczej za tydzień.
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

lechu pisze:@ polpaj, ja wyżej cenię DMA, od Alsy, ale kiedyś po prostu trafiłem na kiepską partię Alsy. Z tego co kojarzę jakość poprawili, w Polsce dość popularna, więc pewnie działa.
@PAWCIO69, dla COL 27,8 mm zacząłbym od 3,8-3,9 gr Lovexa D032. Odnośnie BA9 1/2 nie wiem, mogę sprawdzić, bo chyba go jeszcze mam, ale to raczej za tydzień.
Dwie rzeczy:
1. 27,8mm wraz z D032 3,8gn daje w ql sporo powyzej cisnienia max, wiec slaba wedlug mnie rada.
2. DMA jest bardzo fajnym pociskiem. Ale jak sie okazalo, jak sie mierzy poszczegolne pociski sa one nierowne - sam koniuszek pocisku potrafi byc okragly albo lekko splaszczony. Skutek jest taki, ze jak mierzysz gotowy naboj suwmiarka to jest spore plywanie odczytów: 29,54 - 29,64. Matryce mam ustawiona na 29,60mm. Po przyjrzeniu sie pociskom okazalo sie, ze koncówka niektorych jest lekko splaszczona, a inne sa ladne okragle. Mi to nie przeszkadza, ale .... tak jest.
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Na beżowym forum pisano kiedyś że DMA posiada 2 formy do odlewania pocisków i w paczce można trafić 2 partie ciut odmienne ale i tak jakościowo sa lepsze niż ALSY mnie w kazdej paczce 500sztuk ALS zawsze sie trafia garstka podkalibrowych, w dynamice to nie wadzi ale tarczowo ALSY sa ,,średnie,,
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

TomaszMk pisze: 1. 27,8mm wraz z D032 3,8gn daje w ql sporo powyzej cisnienia max, wiec slaba wedlug mnie rada.
Możesz wrzucić swój wykres z ql'a wraz z danymi?

W tygodniu poskładam i sprawdzę 123 LOS HP na 3,8 gr D032 i 27,8 mm, ale jestem na 100% pewien, że jest to bezpieczne.
Awatar użytkownika
stah
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2016, 09:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: stah »

na reloaddata.pl jest elaboracja wpisana:

LOS HP .356/123gr Lovex D032 COL 27,50 3,9gr

oraz sporo innych dla COL +- 28,2 na innych prochach
ReloadData.pl (admin)
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

Link

Czyzby cos zle bylo podstawione? Dlugosc pocisku jest+- ale mino wszystko.
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

Ql z prochem D032 wyrzuca dziwne wyniki czasami. U mnie zauważyłem że chyba głębokość osadzenia nie ma aż tak dużego znaczenia jak to jest w ql przedstawione. Te gwałtowne skoki ciśnienia są skutkiem wyższej prędkości wylotowej. Ja nic takiego nie zaobserwowałem. I moja amunicja nie zawsze idealnie tak samo złożona przy d032 ma zadziwiająco równą prędkość wylotową. Przy d036 mam już trochę większe skoki prędkości.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

LOS ma jakieś 14,5 mm, tutaj podstawiłeś inny pocisk o długości 15,3, pytanie czy mierzyłeś docelową kulkę?
Masz małą pojemność łuski wpisaną - 13,3 gr H20, bliższa prawdy jest wartość 13,8, tyle mają belotki. Tak też podstawiałem.
Z ciekawostek są łuski, np Mesko o objętości powyżej 14 gr.
P.S. możliwe też, że QL v 3.9 lepiej oddaje rzeczywistość, niż 3.6, chociaż idealny nie jest.
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

O i teraz się ładnie zgadza. :oops:
Cały pic polegał na dwóch rzeczach: długości pocisku, a najwięcej zmieniła pojemność łuski.
Ciekawe.

Może moje problemy z przeszacowaniem faktora w QL - czyli prędkości wynikają z złych danych pojemności łusek? Trzeba będzie się nad tym pochylić.
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Ja tam bym się wcale nie cieszył tak ze zwiększonej objętości łuski - bo to oznacza mniej mosiądzu przy podstawie, gdzie większość pistoletów ma rampę, która odsłania kawał ścianki łuski w tym miejscu. Co z tego że ciśnienie będzie w normie, jeżeli sama norma robi się naciągana? Przecież grubość ścianki łuski 9 para zwiększono właśnie w odpowiedzi na pojawienie się pistoletów z niepełnym podparciem łuski komorą.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

TomaszMk pisze: Może moje problemy z przeszacowaniem faktora w QL - czyli prędkości wynikają z złych danych pojemności łusek? Trzeba będzie się nad tym pochylić.
Warto na to zwrócić uwagę, chyba łuski Fiocchi / GFL też miały trochę większą pojemność. Jeżeli robisz na granicy faktora to może zrobić różnicę.
polpaj
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 22 stycznia 2019, 09:16
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: polpaj »

lechu pisze:@ polpaj, naważki w zależności od długości osadzania.

Dla Lovex'a D032, składam / składałem:

Pomiędzy 28-28,65 mm ( ten drugi wymiar u mnie w HK SFP9, gdzie komora jest jak studnia)
pociski LOS 123 gr HP/FP 4-4,2 gr, tu Lovex D032 bardzo fajnie działa
pociski LOS 145 gr HP/FP 3,0 - 3,2 gr, tu następuje szybki wzrost ciśnienia co kolejne 0,1 gr, trzeba uważać, żeby nie przesypać...
Do ciężkiej kulki bezpieczniejszy będzie RS12, chociaż jak masz dobry dozownik to można spokojnie robić.
Jeżeli miałbyś składać poniżej 28 mm - daj znać to sprawdzę naważkę.

Ostatnio większość elaboracji pistoletowych robię na RS12.
Właśnie dotarły do mnie pociski LOS 145 i 123 HP.'
Po pomiarach wyszło że nie mogą być dłuższe niż 27,5 a najlepiej 27,4 w Glocku 17 trochę luźniej ale CZ Sp01 musi być mniej niż 27,55.
Zastanawiam się jaką naważkę ustawić dla R032.
Myślałem żeby ustawić 27,4 to w razie małych odskoków będzie 27,5 i jeszcze nie będzie się haczyć.
Ciekaw jestem testów :-)
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

To krótka aktualizacja z elaboracji na pociskach LOS 123gn RN i 9mm Major.

Podczas elaboracji 9mm Major miałem generalnie dwa (jak to się mówi) wyzwania:

1. około 2% "odpadów" czyli nabojów które mimo parokrotnego formatowania nie przechodziły plunk testu w lufie
2. Niepowtarzalne sypanie proszku vectan SP2 i rozsypywanie prochu.

Oglądałem sobie expander dozownika i okazało się że jest tam coś w rodzaju spuchnięcia/bulwy i mimo wypolerowania expandera część łusek się kleszczyła przy sypaniu prochu i kolejne naważki ze względu na "wyrywanie" końcówki dozownika z łuski i wstrząsy z tym związane potrafiła skakać najpierw w górę (proch się ubijał) a potem w dół o około +-0,1 gn. Przy sypaniu 9mm Major to raczej słaby pomysł bo szybkości skakały od 1295 fps do 1470 fps co generalnie pistolet wytrzymuje (kiedyś strzelali z PF 175 a nie PF 160) ale generalnie nie jest to IMHO sytuacja dobra.

Jeżeli chodzi o "odpady" to wynika to z tego że elaboruję na różnych łuskach z matrycą formatującą undersize i czasami po prostu deformuję relatywnie miękkie pociski powlekane (łuska formatowana ciaśniej "niż normalnie", każda lekko inna jeżeli chodzi o rozmiar i twardość/grubość ścianki a ustawienie matrycy robiącej kielich i sypiącej proch jedno).

Rozwiązaniem okazało się lekkie spolerowanie expandera ("bulwy") przez który podawany jest proch (wkładka PTX) oraz smarowanie łusek.

Po zastosowaniu do smarowania roztworu IPA i lanoliny (w proporcjach 10:1) mam Zero "odpadów" i nie muszę wyrywać expandera z łusek. Niby żadna nowość i "nie muszę" smarować bo mam matryce karbidowe ale smarowanie w bardzo widoczny sposób poprawiło szybkość, płynność i jakość robionej amunicji. Jedyne na co trzeba uważać to żeby nie nalać smaru do środka łuski tj. wrzucić łuski do dużej plastikowej torby strunowej, koniecznie położyć łuski żeby nie nalać smaru do środka i pryskamy 2-3 psiknięcia na ok 400 łusek na górną powierzchnię worka (nie na łuski). Potem mieszamy łuski w torbie, wysypujemy na ręcznik papierowy do odparowania Izopropanolu i za 15-20 minut możemy startować z produkcją.

Jak to przyjemnie wynaleźć koło od nowa ;-)
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

KrisSz pisze: IPA i lanoliny
Jakiej lanoliny użyłeś i gdzie ją nabyłeś? Na filmikach z YT mówią "lanolin", na opakowaniu napisane "liquid lanolin" a w rzeczywistości to jest olej lanolinowy czyli produkt pochodny uzyskiwany z lanoliny. Lanolina w temp. pokojowej jest ciałem stałym. Jak zostanie rozdzielona na frakcje to płynna jest właśnie olejem lanolinowym, a stała woskiem lanolinowym. To trochę jak z ropą naftową i olejem napędowym, nawet niektórzy mówią na ON "ropa".
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Rozwijając skrót myślowy : używam oleju lanolinowego który jest płynny powyżej temp bodajże 23 stopni celcjusza oraz IPA tj izopropanolu 99,7% (bodajże - im czystszy tym lepiej). Olej przed wymieszaniem podgrzałem w kubku z ciepła wodą żeby łatwiej się mieszało za IPA. Po wymieszaniu i odstawieniu na dłuższy czas olej osadza się na dnie pojemnika ale wystarczy wstrząsnąć przed użyciem i wszystko dziala ok. Olej lanolinowy można kupić np na stronie "zrób sobie krem" albo wysępić od znajomego farmaceuty.

np tu https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Olej- ... URALNY/672
polpaj
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 22 stycznia 2019, 09:16
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: polpaj »

Zacznam testy pocisków LOS 123 HP i zauważyłem że dla tego pocisku u mnie w G17 lepsze skupienie mają mniejsze naważki.
3,7 D032 jest lepsze niż 3,8 gr.
Obudziła się we mnie myśl, czy do strzelania tarczowego jest taka tendencja że im słabszy ładunek tym celniej czy to zbyt daleko posunięte stwierdzenie.
Kaliber 32 czy 38 robi się na minimalnych ładunkach.
Zaznaczam że nie interesuje mnie żadne faktory a jak będę strzelał do peperów to też na lokalnych zawodach i bez stresu o siłę pocisku.
Ciekawi mnie w jaką stronę pójść z testami w górę naważki czy może wręcz przeciwnie?
ironvelocity
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2018, 08:19

Post autor: ironvelocity »

Moja sugestja to wolniejszy proch i syp więcej ;)
polpaj
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 22 stycznia 2019, 09:16
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: polpaj »

ironvelocity pisze:Moja sugestja to wolniejszy proch i syp więcej ;)
Rozumiem słowo syp więcej tylko chciałbym mieć argument po co sypać więcej coś zyskuje. Chodzi mi o celne trafienie do papieru a nie ważna jest siła pocisku.
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Przy wolniejszym prochu impuls podrzut / odrzut jest inny. tzn jego charakterystyka. Do tarczy chcesz żeby był generalnie najłagodniejszy. Osiągasz to albo przez nieduże naważki przy prochach szybkich takich jak D032 (tzw "szamty" żeby tylko pocisk opuścił bezpiecznie lufę, bo nie interesuje cię Power Factor) albo przez większą ilość wolnego prochu. IMHO To drugie rozwiązanie daje zazwyczaj do tarczy lepsze efekty bo jak twój podajnik prochu sypie np z dokładnością 0,05 graina to 0,05 gn w D032 przekłada się na znacznie większą różnicę w prędkościach niż przy prochu wolnym. Czyli przy prochu wolnym powinieneś mieć mniejsze wahania prędkości wylotowej (a co za tym idzie lepszą celność) Oczywiście mogę się mylić....
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

Przy dozowaniu objętościowym istotne znaczenie ma gęstość nasypowa i np. D032 dozuje się większą ilość objętościowo niż D036 mimo że tego drugiego jest znacznie więcej. Z doświadczeń z tymi dwoma prochami stwierdzam że dozowany objętościowo d032 daje dużo równiejsze prędkości wylotowe niż dozowany tak samo d036 ale to może wynikać też np. z mniejszej wrażliwości na nierówne osadzenie pocisków.
polpaj
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 22 stycznia 2019, 09:16
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: polpaj »

Zrobiłem partie LOS 123 HP na 3,9 g D032 osadzenie 27,4 mm. Zobaczę jak to będzie leciało.

Widzę że Glock 17 lubi mniejsze naważki 3,7 mu bardziej pasuje natomiast Shadow 1 woli więcej napędu i 3,9 jej odpowiada.

Teraz czekam na sprawdzenie elaboracji pocisku Los 145 gr na 27,3 mm. Nie wiem ile nasypać D032?
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Poskładałem coś na Vectanie Ba9, chyba znalazłem najwłaściwsze zastosowanie :roll:


Obrazek

P.S. Pociski LOS 158 gr FMJ, S&W 586 357 Mag, strzelane z resta.
kris747
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 06 lutego 2018, 15:32
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: kris747 »

Pistolet CZ75B
25m , oburącz

HP .356/123gr
COL 27,75 mm , dopiero po crimpie na 9,60 lekko się obracały w lufie
Vectan Ba 9 1/2 - 3,8 grn
PF Minor trzyma , wg chrono

Obrazek


FP .356/145gr
COL 27,95 mm , też dopiero po crimpie na 9,60 weszło do lufy lekko
Vectan Ba 9 1/2 - 3,5 gr
PF średnio 131

Obrazek
classic turret , ABLP , APP deluxe , 9x19 , .223
HAKKR
Posty: 91
Rejestracja: środa, 28 lutego 2018, 20:29
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: HAKKR »

Witam,

Kupiłem na próbę partię pocisków 150gr.
Będę składał 9x19 na Vectan BA 9 1/2.
W tabeli Vectana najcięższy pocisk to 130gr, gdzie sugerowana min. naważka 3,2gr a maksymalna 4,0gr.
Dla pa pocisków 124 gr sugerowana min. naważka 3,4gr a maksymalna 4,3gr. Dla pocisków 124gr sypię ok 4,2 gr.

Podpowiedzcie proszę ile sypnąć prochu pocisków o masie 150gr?
Z góry dziękuję.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

ironvelocity pisze:Moja sugestja to wolniejszy proch i syp więcej ;)
Dlaczego ?


:wink:
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

KrisSz pisze:Przy wolniejszym prochu impuls podrzut / odrzut jest inny. tzn jego charakterystyka. Do tarczy chcesz żeby był generalnie najłagodniejszy. Osiągasz to albo przez nieduże naważki przy prochach szybkich takich jak D032 (tzw "szamty" żeby tylko pocisk opuścił bezpiecznie lufę, bo nie interesuje cię Power Factor) albo przez większą ilość wolnego prochu. IMHO To drugie rozwiązanie daje zazwyczaj do tarczy lepsze efekty bo jak twój podajnik prochu sypie np z dokładnością 0,05 graina to 0,05 gn w D032 przekłada się na znacznie większą różnicę w prędkościach niż przy prochu wolnym. Czyli przy prochu wolnym powinieneś mieć mniejsze wahania prędkości wylotowej (a co za tym idzie lepszą celność) Oczywiście mogę się mylić....
Z odmierzaniem tym podajnikiem objetosciowym to tez taka sprawa.....

pierwszy rzecz jaka bym chcial wiedziec to jak ustalacie odmierzanie ladunku ?

Nigdy nie interesowaly mnie predkosci V0, nigdy nie interesowal mnie major factor. Pociski maja MI sie ukladac w ladne grupy, wysokosc i kierunek ( lewo / prawo ).

Przyzady zawsze moge przestawic / Do papieru inaczej nie robie ale gdybym mial strzelac dynamike, to dobieral bym faktor itd - ntabene bardziej pracochlonne i wymagajace wiekszej ilosci prob i testow.

Osobiscie wole szybki puder i jego mniejsza ilosc niz wolniejszy i jego wieksza objetosc / wage.



:wink:
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

@ HAKKR, co to za pociski, RN, czy HP, FP?
Na jaką długość możesz / chcesz składać?
HAKKR
Posty: 91
Rejestracja: środa, 28 lutego 2018, 20:29
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: HAKKR »

lechu pisze:@ HAKKR, co to za pociski, RN, czy HP, FP?
Na jaką długość możesz / chcesz składać?
To pociski FMJ, RN. Identyczne jak DMA 124gr tylko dłuższe. Produkcja Czechy.
Kupiłem od Kolegi Klapek na próbę.
OAL myślę, że 29,60. Ile sugerujesz sypnąć?
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Spyderco »

Odświeżę wątek.
Pierwsze złożenie na pociskach fmj 115gr RN, proch RS12, naważka 4.50gr, OAL 28.50, crimp na matrycy Lee: 1/4. Strzelanie po dobiegu 50m, dystans 25m. Będą dalsze testy ale pocisk zapowiada się ciekawie, do dopracowania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Spyderco »

Potrzebuję "wsparcia technicznego" dla pocisków LOS FP/HP 145gr, planuję złożyć na RS12 lub D032. Wersja 123gr HP lata idealnie z 3,70gr D032 i 4.20gr RS12 (OAL 27.25mm dla Sh1) a co sądzicie o cięższej wersji z tymi prochami?
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

RS12 - jest bezpieczniejszy i lepszy do ciężkich kulek.
Na D032 możesz nie mieć prędkości / faktora i już wysokie ciśnienie.
Sprawdź na jaką długość możesz osadzać, może być trochę inaczej niż dla lżejszej.
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Spyderco »

Wersja 145gr HP ma OAL identyczny jak 123gr, 27.35mm to maksimum w Sh1.
Puloman
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2020, 09:42

Post autor: Puloman »

@lechu na RS12 miałem nadciśnienie na tych samych naważkach co D032 :(.
105dariusz
Posty: 235
Rejestracja: piątek, 22 listopada 2019, 22:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: 105dariusz »

D32 i 145gr to już bedzie subsonic. moga być problemy z przeładowaniem.
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Spyderco »

To będzie spory subsonic, ale to nie przesądza o problemach z przeładowaniem. Dziś zrobię partię OAL 27.30mm i 3.20gr RS12, powinno latać bez problemu
ODPOWIEDZ