Problem z kalibrem prasy

Moderatorzy: wierzba, P_iter

andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Problem z kalibrem prasy

Post autor: andy7 »

Pany, kupilem Bock'a w kalibrze 7x57 R nad nim 12 / 70.

I teraz mam zagwozdke, jakie matryce powineinem kupic ?

Czy wystarcza zwykle 7x57 czy musi byc przy matrycach koniecznie literka " R " ?

Kombinuje, ze matrycebeda w 7x57 a jedynie shelholder bedzie do " R " .

Dobrze kombinuje ?

z gory dzieki !


. :wink:
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Dobrze kombinujesz.
Co prawda nie robiłem 7x57 ale taki sposób sprawdza się przy 7x64 - 7x65R i 8x57JS - 8x57JRS więc i w tym przypadku powinno bezproblemowo zadziałać.
Tak przynajmniej u mnie działa na matrycach RCBS.
Trzeba tylko sprawdzić dobrze shelholder. Teoretycznie wg RCBS do wszystkich "mauseropochodnych R" pasuje uchwyt nr 26 i przy formatowaniu się to sprawdza.
Jednak 7x57R ma znacznie grubszy rant niż pozostałe "R" i do nr 26 pasuje idealnie a inne mają spory luz.
I przez to na ręcznej spłonkarce RCBS daje się na tym uchwycie zaspłonkować tylko 7x57R a przy innych "R" spłonka wystaje ponad płaszczyznę denka.
Dopiero na uchwycie nr 4 spłonkują się prawidłowo.
Co prawda Ciebie nie będzie to dotyczyło ale dobrze wiedzieć, że mogą wystąpić takie problemy.
Pozdrawiam, Tomek
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

tomkoziol pisze:Dobrze kombinujesz.
Co prawda nie robiłem 7x57 ale taki sposób sprawdza się przy 7x64 - 7x65R i 8x57JS - 8x57JRS więc i w tym przypadku powinno bezproblemowo zadziałać.
Tak przynajmniej u mnie działa na matrycach RCBS.
Trzeba tylko sprawdzić dobrze shelholder. Teoretycznie wg RCBS do wszystkich "mauseropochodnych R" pasuje uchwyt nr 26 i przy formatowaniu się to sprawdza.
Jednak 7x57R ma znacznie grubszy rant niż pozostałe "R" i do nr 26 pasuje idealnie a inne mają spory luz.
I przez to na ręcznej spłonkarce RCBS daje się na tym uchwycie zaspłonkować tylko 7x57R a przy innych "R" spłonka wystaje ponad płaszczyznę denka.
Dopiero na uchwycie nr 4 spłonkują się prawidłowo.
Co prawda Ciebie nie będzie to dotyczyło ale dobrze wiedzieć, że mogą wystąpić takie problemy.

Tomek, wielkie i serdeczne dzieki !

O splonkowanie sie nie obawiam, bo osplonkowuje matryca Lee a tam moge sobie glebokosc ustawiac

dzieki i pozdro




.
Belfegorik
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 08 września 2019, 20:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Belfegorik »

Też miałem taki dylemat. Skontaktiwałem się z działem technicznym Redding.
Odpowiedzieli że 7x57 będzie pasować do 7x57R zaznaczając konieczność innego shellholder'a. Pytałem o ich matryce 7x57.
There's no plan...
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Belfegorik pisze:Też miałem taki dylemat. Skontaktiwałem się z działem technicznym Redding.
Odpowiedzieli że 7x57 będzie pasować do 7x57R zaznaczając konieczność innego shellholder'a. Pytałem o ich matryce 7x57.
Dzieki !

,
.
ODPOWIEDZ