Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Elaboracja 6,5x55, Lovex S062, S&B SP 140gr.
Elaboracja 6,5x55, Lovex S062, S&B SP 140gr.
Michał Maliński
Odpowiedz z cytatem
Tak jak w temacie.
Popełniłem elaborację na prochu lovex S062: 35gr, 35,5gr, 36 gr. Łuska S&B, spłonka Federal 210, pocisk S&B SP 140 gr, OAL=75,3mm, długość łuski 54,5mm, długość lufy 600mm.
Mam do kolegów pytanie czy podjąłby się ktoś podstawić to do QL'a ?. Lovex w tabelach podaje max 36,3gr.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Michał MalińskiWyślij prywatną wiadomość
lechu
Odpowiedz z cytatem
Będziesz miał małe wypełnienie < 80%
Naważka rekomendowana w tabelach Lovexa to naważka średnia - tam jest 34,7 gr...
Nie przekraczałbym na początek tej wartości.
Nie masz wolniejszego prochu?

Odpowiedz z cytatem
Wypełnienie w GRT wychodzi ok. 70%. Zaznaczam że brakuje mi kilku parametrów. Jaka to broń? Jakiś stary mauser czy współczesna?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MarekjWyślij prywatną wiadomość
Michał Maliński
Odpowiedz z cytatem
Husqvarna 1640, rocznik 1960. Naważki z pierwszego postu są już strzelone, najlepsze skupienie daje 36 gr ok 20 mm.
Proch został mi od 7,62x53R i stwierdziłem, że czemu nie spróbować.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Michał MalińskiWyślij prywatną wiadomość
MOTOR-PIL
Odpowiedz z cytatem
[quote="
Proch został mi od 7,62x53R i stwierdziłem, że czemu nie spróbować.[/quote]

Szedłem prawie tym samym tokiem myślenia, ale u mnie się nie sprawdziło. Zmieniłem na S070 i lata mi w 4 karabinach. Każdy inny.

Odpowiedz z cytatem
tak "dla ciekawości" próbowałem policzyć ile trzeba by "sypnąć" aby uzyskać energię jak w fabrycznej amunicji S&B (oczywiście nie wiemy co sypią)
https://www.sellier-bellot.cz/en/products/rifle-ammunition/rifle-ammunition-sp/
dla podany powyżej danych dla S062 w ilości 37.7gr energia dogoniła energię fabrycznej amunicji V330572 ale ciśnienie max. to 50400psi czyli już w "różowym"

absolutnie nie testowałem tego

przy podawanych przez Lovexa 36.3gr ciśnienie jest w górze "żółtego" czyli 45800psi a energia to "tylko" 2666J wypełnienie 79.6%
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty franekWyślij prywatną wiadomość
Elaboracja 6,5x55, Lovex S062, S&B SP 140gr.