Strzelanie drabinki z chrono

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Dino1984
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 03 stycznia 2017, 10:31
Lokalizacja: Warszawa/Żyrardów

Strzelanie drabinki z chrono

Post autor: Dino1984 »

Hej,

Planuję przeszukać cały zakres naważek (37 - 43 gr) dla swojego 308 szukają tych sweet-spotów. Widziałem, że wiele osób strzela drabinki i analizuje rozrzut (albo jego brak) pionowy przestrzelin.
Przeglądając zachodnie fora i inne materiały natknąłem się na metodę polegającą na strzelaniu drabinki z chronografem i analizowaniu V0 (pod kątem naważek o zbliżonym V0 - patrz rysunek) zamiast przestrzelin (w tej metodzie przestrzeliny w ogóle nie są ważne - można strzelać nawet w powietrze).
Spotkał się ktoś z taką metodą? Jakieś sugestie?
Załączniki
Load development.jpg
Load development.jpg (64.52 KiB) Przejrzano 1290 razy
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

Tadek
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 17 czerwca 2008, 15:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tadek »

oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

Dyskusja o używaniu metody owszem już jest ale brakuje mi jakiegokolwiek (może przegapiłem) teoretycznego wyjaśnienia tego zjawiska. Jak dochodzi do ustabilizowania prędkości pocisku przy różnych naważkach i dlaczego to miejsce miałoby pokrywać się z optymalnym miejscem wynikającym z drgań lufy które ponoć są kluczowe. Jeżeli faktycznie dla danej lufy pojawiają się zakresy naważek niewiele zmieniających prędkość to fajnie bo można nieco mniej przykładać się do precyzji naważki i uzyskać zadowalające kogoś skupienie ale skąd założenie, że będzie to najlepsze skupienie jakie można uzyskać ?
Ten wykres powyżej to równie dobrze może być efekt rozgrzewania a może narastającego w pierwszych strzałach zamiedziowania czyściutkiej lufy.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
Dino1984
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 03 stycznia 2017, 10:31
Lokalizacja: Warszawa/Żyrardów

Post autor: Dino1984 »

Oooooo..... dzięki. Nie zauważyłem tego wątku.Jest tam wszystko czego potrzebuję. Super!
ODPOWIEDZ