Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Lee Collet jako dodatek do Full Length
Lee Collet jako dodatek do Full Length
M@ciek
Odpowiedz z cytatem
Cześc.

Czy ktoś z Was używał matrycy Lee Collet jako kolejny krok po formacie FL? Na zagranicznych forach, (jak i na YT) czytałem, że użycie Lee Collet po FL, znacząco poprawiło osiowość łusek, co bardzo dobrze wpłynęło na skupienie. Może ktoś z Was miał okazje to sprawdzić?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty M@ciekWyślij prywatną wiadomość
koks
Odpowiedz z cytatem
Przeformatowałem w ten sposób na próbę kilka łusek .223 jednak odpuściłem temat, matryca FL lee formatowała bardzo ciasno szyjkę tak że łuska do matryce Collet wchodziła z dużym oporem i miałem obawy że wykrzywię mandrelę
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty koksWyślij prywatną wiadomość
Zioman
Odpowiedz z cytatem
Ja to niestety dopiero jestem w trakcie testów w 308. Po formacie matrycą FL z koralikiem, tak jak normalnie mam bicie na szyjce łuski. Jak wyjąłem żerdź środkową z matrycy FL to po formacie bicia nie było. Stąd mój wniosek, że koralik mi robi bicie. Kupiłem LEE Collet i mandrel daje radę rozepchnąć szyjkę po FL bez koralika. To daje praktycznie zerowe bicie na szyjce łuski gotowej do osadzenia pocisku. Wiadomo, że stosowanie matrycy FL bushingowej z wyjętym bushingiem byłoby lepsze bo mniej tyra łuskę. Co ciekawe to użycie LEE Collet na łusce bez formatowania zacisnęło szyjkę ale zbyt mało i pocisk mi wpadał. Podejrzewam, że nie bez powodu ludzie piszą o zmniejszaniu średnicy mandrela w tej matrycy, żeby zwiększyć zacisk. Na pewno też ma znaczenie, że miałem nieodpuszczoną łuskę. Zamierzam odpuścić kilka łusek, sformatować FL bez żerdzi i koralika, rozepchnąć LEE Collet, osadzić pociski i wtedy sprawdzić jak mi wychodzi osiowość.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty ZiomanWyślij prywatną wiadomość
Marekj
Odpowiedz z cytatem
Zioman napisał:
Po formacie matrycą FL z koralikiem, tak jak normalnie mam bicie na szyjce łuski. Jak wyjąłem żerdź środkową z matrycy FL to po formacie bicia nie było.

Moim zdaniem lepiej kupić porządną matrycę FL niż próbować poprawiać źle sformatowaną łuskę. Z ciekawości zapytam jakiej firmy masz FL?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MarekjWyślij prywatną wiadomość
Zioman
Odpowiedz z cytatem
FL RCBS Comptetition ale ze zgiętą żerdzią co mi powodowało bicia.
Zioman
Odpowiedz z cytatem
Niestety format FL bez żerdzi a następnie rozpychanie LEE Collet jest średnim pomysłem bo powoduje bardzo duży zacisk szyjki. Większy niż przy użyciu żerdzi. Spowodowało to słabe osadzanie pocisków.
Marekj
Odpowiedz z cytatem
Zioman napisał:
FL RCBS Comptetition ale ze zgiętą żerdzią co mi powodowało bicia.

Kupiłeś takiego RCBS-a czy matryca jest po przejściach?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MarekjWyślij prywatną wiadomość
Zioman
Odpowiedz z cytatem
Mój błąd ustawienia żerdzi. Muszę sobie dokupić. Myślałem, że naprostuję i puszczona z lekkim luzem da radę ale zrobiło się bicie 0.2 mm na szyjce. Podmieniłem teraz żerdź od zwykłej matrycy, nie Competition ale jeszcze nie sprawdzałem bicia.
Lee Collet jako dodatek do Full Length