Podajnik łusek

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Sztrum
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 22 sierpnia 2019, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sztrum »

Obie dziury mogą służyć do zrzutu łusek ( pistoletowych)
Przerabiałem tylko zrzut łusek w celu dostosowanie do średnicy sprężynki.
Przedstawiony przeze mnie podajnik jest w wersji pierwszej. Obecna wersja na thingiverse jest w wersji V2 i jest trochę zmodyfikowana (lepsza), łatwiej i lepiej wymienia się "dyski", lepiej jest to spasowane.
Starą wersje połączyłem z prasą LEE APP DELUX do odspłonkowania łusek i teraz czynność ta to sama przyjemność \:D/
Nowa wersja jest przy LoadMasterze.
Awatar użytkownika
huczas
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 24 kwietnia 2021, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: huczas »

mam już komplet zrealizowany, działa to naprawdę super. Zauważyłem tylko że nie można zbyt wielu łusek wrzucać bo potrafią się zblokować lub zablokują możliwość wypadnięcia odwrotnie ustawionej łuski. Generalnie działa to bardzo ładnie.
Zaprojektowałem jeszcze kolejny talerz pod .308 ale tylko dla sportu bo .308 dopiero się przymierzam a pewnie i tak będę to pojedynczo chciał robić, nie mam nic jeszcze do elaboracji tego kalibru, ale o to zapytam niebawem w innym temacie.

Reasumując, bardzo dobry projekt i niedrogi do wykonania, poza czasem drukowania elementów :)
rado
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 23 października 2014, 11:52
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rado »

A czy udostępnisz stl-a koła do 308?
Awatar użytkownika
huczas
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 24 kwietnia 2021, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: huczas »

Oczywiście mogę udostępnić nawet plik edytowalny, ale nie drukowałem tego i nie wiem czy będzie działał tak jak powinien. Na tą chwilę to prototyp na ekranie.

do pobrania tu: https://a360.co/3ovOIVf
ODPOWIEDZ