Nowy karabin - nowe dylematy (223Rem)

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

barwa73
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:39

Nowy karabin - nowe dylematy (223Rem)

Post autor: barwa73 »

Witajcie po długiej nieobecności.

Chwilowo zakończyłem przygodę z kalibrem 308win i rozpoczynam zmagania z kalibrem 223Rem. Będę miał zatem kilka pytań do szanownego grona.
- Zakupiłem karabinek PAC15 z 20" lufą o soku gwintu 1:7. Byłem nastawiony raczej na przeciętne możliwości tego karabinka. Pierwsze strzelania jednak wykazały, że o ile coś po drodze się nie spartoli - to będzie dobra platforma aby zrobić coś na dystans 300-400m. Karabinek okazał się fajny, skupienie powtarzalne na zadowalającym poziomie z fabrycznych składanych przyrządów. Ogólnie fajny karabin. Strzelałem amunicja GGG 55gr - czyli troszkę zbyt lekka kulka. Pytania zatem są oczywiste: :)
- Jaki polecacie proch? (zostało mi troche VV140, ale nie za bardzo wiem, czy się nadaje. Pozostał mi po 308win)
- Jaką polecacie kulkę..? (Jakąś matchową)

No i ogólnie poprosił bym jakieś podpowiedzi w zwiazku z nowym dla mnie etapem elaboracji :)- za co serdecznie dziękuję.

Zdrówka życzę..!
kamyk
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 26 grudnia 2017, 14:19

Post autor: kamyk »

Vihtavuori N140 jest bardzo uniwersalnym prochem, można go śmiało stosować zarówno do 308Win jak i 223Rem. Co do pocisku to chyba nie będę zbyt odkrywczy jak polecę Sierrę .224 HPBT 69 grs.
barwa73
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:39

Post autor: barwa73 »

kamyk pisze:Vihtavuori N140 jest bardzo uniwersalnym prochem, można go śmiało stosować zarówno do 308Win jak i 223Rem. Co do pocisku to chyba nie będę zbyt odkrywczy jak polecę Sierrę .224 HPBT 69 grs.
Bardzo dziękuję kolego za ukierunkowanie ! :)
ODPOWIEDZ