MATRYCA ZASYPUJĄCA LEE DO CLASSIC TURET

Moderatorzy: wierzba, P_iter

brendigrad
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 17 lipca 2021, 12:11
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

MATRYCA ZASYPUJĄCA LEE DO CLASSIC TURET

Post autor: brendigrad »

Witam.
Mam w/w prasę i chciałbym na niej elaborować amunicję 8x57 oraz 308win. Czy matryce zasypujące LEE CHARGING DIE KIT (kod producenta LEE 90995) się nadadzą czy muszę szukać czegoś innego. Mam dozownik automatyczny dozownik prochu i nie bardzo chcę ręcznie sypać proch do każdej łuski. Jestem świeży w temacie dopiero rozpoczynam przygodę z elaboracją. W załączeniu link do matryc https://www.strobl.cz/pl//lee-charging-die-kit_p7347. Mam zakupione matryce 8x57 Mauser LEE PACESETTER 3 DIE SET oraz .308 Winchester LEE PACESETTER 3 DIE SET Dziękuje z góry za każdą poradę.
pozdrawiam
Maciej
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

Jeżeli chcesz elaborować amunicję karabinową to wystarczy kupić matrycę karabinową https://parabellum.pl/lee-matryca-do-do ... nowej.html
Moim zdaniem w tym co chcesz robić problem jest z powtarzalnością dużych (karabinowych) naważek sypanych z dozownika. Jeżeli to ma być w miarę precyzyjna amunicja to od dobrej wagi nie uciekniesz.
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Tak duże naważki z dozownika automatycznego Lee raczej nie będą powtarzalne ale można połączyć szybkość pracy na turrecie i dobrą dokładność naważek.
Kup tą matrycę, którą linkuje kolega Marekj i do tej matrycy dozującej zamontuj lejek /najlepiej też Lee bo będzie na pewno pasował/ a proch waż na zewnętrznej wadze.
Nie będzie tak szybko jak przy dozowniku automatycznym ale na pewno dużo dokładniej a zdecydowanie szybciej niż przy prasie jednostanowiskowej.
Jakąś wagę i tak musisz przecież mieć choćby po to, aby sprawdzać naważki z dozownika automatycznego.
Z takiego dozownika to raczej amunicja do broni krótkiej albo np. 223Rem do dynamiki.
Ten zestaw matryc z Twojego linku to taka sama matryca jak z linku kol. Marka + matryca do krótkich łusek /223Rem itp/.
Jeśli nie planujesz robienia np. 223Rem to szkoda wydawać pieniądze na zestaw i koszty przesyłki z Czech.
Ja wychodzę z założenia, że dobra waga to podstawa bo to wpływa na bezpieczeństwo moje i innych kolegów na strzelnicy.
Tak więc na tym nie oszczędzaj.
A i jeszcze jedno: jeśli zdecydujesz się jednak na pracę z dozownikiem automatycznym to jeśli spłonkujesz na prasie to będzie potrzebny "podwyższacz" do dozownika żeby nie haczył o podajnik spłonek.
Ściągnij sobie ze strony Lee ich katalog to jest tam to wszystko ładnie rozrysowane.
Pozdrawiam, Tomek
brendigrad
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 17 lipca 2021, 12:11
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: brendigrad »

wagę oczywiście mam. Kupię w takim razie tylko jedną matryce do karabinów wydawało mi się ze będzie ona za mała do 8x57 i 308 win. ale jak twierdzcie że się nada to wezmę i dokupię lejek. Strobl to nie problem bo wrzucam to w koszta działalności.
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

brendigrad pisze: wydawało mi się ze będzie ona za mała do 8x57 i 308 win.
Matryca obsługuje łuski długości od 1.76 cala (44,7 mm) do 2,62 cala (66,55 mm). Jest w opisie matrycy.
ODPOWIEDZ