Łuski raz jeszcze

Moderatorzy: wierzba, P_iter

seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Łuski raz jeszcze

Post autor: seba73 »

Jeszcze raz zapytam o postępowanie z łuskami pomiędzy kolejnymi elaboracjami. Wiem ze to juz było ale pytania nasuwają sie w momęcie jak sie zetkniemy z problemem. Otóż rozpocząłem próby z elaboracjami na łuskach po formacie tylko szyjki i tylko matrycą Collet. Jest nieźle ale nasunęło mi sie pytanie czy skracacie łuski w takim przypadku (format tylko szyjji) przed każdą elaboracją czy tylko raz przy pierwszej elaboracji. Pytanie jest z tąd bo za każdym razem, tzn po strzelaniu łuski mi sie wydłużają. Jest to trzecie strzelanie z łuski po formacie Collet a łuska dłuższa o jakies 0,001" do 0,003".czy zostawiac czy trymowac? I co jesli będe musiał wykonac format pełny czy wtedy znowu szukanie naważki czy takie zmiany pokjmnosci łuski sa pomijalne? Z góry dziękuje za podpowiedzi i nieruganie mnie za odgrzewanie tematu. [-o<
Garfield
Posty: 75
Rejestracja: środa, 05 października 2016, 21:14

Post autor: Garfield »

Łuski się wydłużają. Pogódź się z tym i trymuj ( a przynajmniej sprawdzaj długość) po każdym formatowaniu. Ustaw sobie konkretną długość łuski i skracaj do niej. Co do szukania naważki - tak, po pełnym formacie może się rozjechać.
seba73
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 14:23

Post autor: seba73 »

Dzięki za konkretną odpowiedz.
ODPOWIEDZ