Witam wszystkich mam pytanie dotyczące łusek?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

sebastian
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 04 sierpnia 2014, 15:19

Witam wszystkich mam pytanie dotyczące łusek?

Post autor: sebastian »

Witam szanownych kolegów cz ktoś z was orientuje się czy można kupić i sprowadzi do Polski łuski bez spłonek z Ameryki. Serdeczne dzięki za odpowiedzi muszę ściągnąć łuski ze stanów bo nikt inny nie robi tego kalibru .
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 sierpnia 2021, 12:02 przez sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Nowe oczywiście, np. na Brownells.pl
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
tytus160
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2018, 09:17
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: tytus160 »

Łuski Petersona sprowadzają np. lufy.com.pl
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Chłopaki, czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem.

Jak byk jest napisane - cz ktoś z was orientuje się czy można kupić i sprowadzi do Polski łuski bez spłonek z Ameryki

On nie pyta się gdzie w Polsce kupić łuski.
tytus160
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2018, 09:17
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: tytus160 »

Piotr, masz rację.
Odpowiedź powinna brzmieć: Tak, da się.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

a dodatkowo dopowiem że celnik może przesyłkę zatrzymać i wysłać do ekspertyzy KGP
w celu wyjaśnienia czy można to sprowadzić bez koncesji.
Pomaga czasami jak przy odprawie, mimo że nie jest to potrzebne, pokazuje się książeczkę z pozwoleniem na broń.
Odprawiają i nie wysyłają do ekspertyzy.
Myślę że generalnie z łuskami będzie problem i dość długo możesz poczekać na ich odbiór - celnik nie musi się znać czy one podlegają pod koncesje czy nie
dlatego najczęściej dla swojego spokoju wolą wysłać taki towar tak jak wspomniałem.

Tu na forum ktoś już podawał przykład z kolbą z przed paru lat. Przesyłka przyszła droga lotniczą, celnik wysłał ja do ekspertyzy, czas oczekiwania był taki
że kolba, jak pamiętam przyszła w marcu a kolbę odebrał w czerwcu ................. ale roku następnego.

Znajomy dostał lufę surówkę z USA (też chyba ze 3 lata temu), poszła do ekspertyzy, do dnia dzisiejszego nie ma odpowiedzi.

Generalnie może być z tego dość duży KŁOPOT, osobiście nie zdecydował bym się na kupno i wysłanie łusek z USA.
Jak to mówią na dwoje babka wróżyła, można sprowadzić ale też możesz na odbiór długo poczekać.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

piotrjub pisze:Chłopaki, czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem.

Jak byk jest napisane - cz ktoś z was orientuje się czy można kupić i sprowadzi do Polski łuski bez spłonek z Ameryki

On nie pyta się gdzie w Polsce kupić łuski.
Piotrze, chyba nie myślałeś o mnie?
Firma Brownells jest z USA a że mają przedstawicielstwo w RP to inna sprawa, towar i tak idzie ze Stanów :mrgreen:
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Można. Sprowadzałem przez pośredników w rodzaju zakupy w USA czy Amerykanos. Docierały do mnie bez problemów (może miałem farta). Niestety waga=koszt przesyłki lotniczej. A drogą morską to potrwa i nie próbowałem.
ODPOWIEDZ