.223rem bez crimpu do AR15

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Puloman
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2020, 09:42

.223rem bez crimpu do AR15

Post autor: Puloman »

Witam,
Czy komukolwiek na tym forum zdarzył się problem z wbiciem pocisku lub jego wypadnięciem z łuski przy ar15?
Jeśli tak to jaki to był model broni, na jakich matrycach i pociskach?

Próbowałem to wymusić na kilku zrobionych sztukach, ale ciężko było . Przy 9 razach zrzucania zamka na nabój do komory wymiar z 56.56mm spadł na 56.44mm. Oczywiście bez crimpu, na pociskach 55gr los. Na hornady fmjbt 62gr wynik zmienił się ledwie o 0.02mm.
Używam matryc lee. Testowałem w ar15 aero precision.
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

Broni (samopowtarzalnej) na codzień nie używam jedynie repetierów jednak na co niektórych markach amunicji, szczególnie przy ciężkich pociskach wbijanie pocisku jak najbardziej występowało. Z tamtych czasów na pamiątkę zostawiłem sobie nabój RWSa 8x57 z ciężkim pociskiem niestety jego gramatury nie pamiętam gdzie pocisk wpadł całkowicie do łuski...... Obecnie podczas elaboracji staram się używać do formatowania matryc buszigowych tak dobierając te ostatnie aby siła osadzenia pocisku była na tyle duża aby pocisk był na tyle ciasno osadzony aby nie miał tendencji do przemieszczania się podczas ruchu w magazynku podczas wystrzału. Zaznaczam, to metoda którą sam dopracowałem dla swoich potrzeb. Wymaga międzyinnymi posiadania kilku buszingów o następujących po sobie rozmiarach oraz zmodyfikowanej odpowiednio oliwki.
ODPOWIEDZ