Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku dozownik do "grubych" prochów
dozownik do "grubych" prochów
Hermann
Odpowiedz z cytatem
Cześć wszystkim.

Posiadam i używam z powodzeniem dozownika Hornady Powder Measure, który z zadowalającą mnie dokładnością odmierza standardowe naważki drobnych prochów kulistych ( D032, D063 itp ).
Niestety zupełnie nie sprawdza mi się przy odmierzaniu specyficznych naważek do kalibrów kowbojskich (44-40) gdzie używam małych ilości prochu o jak największej objętości zasypowej ( N32C, Trail Boss ).
Generalnie, czy możecie mi polecić z własnego doświadczenia który z dostępnych na rynku dozowników objętościowych radzi sobie z odmierzaniem grubych prochów ( wałeczków, płatków itp)

Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty HermannWyślij prywatną wiadomość
raf07
Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się że problem odmierzania prochu nie jest po stronie dozowników a raczej samego prochu, jego kształtu i wielkości i jakiegoś specjalnego dozownika który by odmierzał precyzyjnie nie znajdziesz ale wielu kolegów radzi sobie w ten sposób że dozownikiem odmierza wstępną naważkę i resztę dosypuje po ziarenku lub płatku już na wadze np. szalkowej
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty raf07Wyślij prywatną wiadomość
likker_runner
Odpowiedz z cytatem
Generalnie dozowniki z obrotowym bębnem słabo radzą sobie z takim prochem. Jeżeli Lee Pro Auto Disk nie zadziała, przeszedłbym na łyżeczkę lutowaną z mosiądzu, nierdzewny dzbanek na śmietankę do kawy i tacki elaboracyjne. Kowbojskich naboi nie strzela się aż tyle, żeby to było jakąś straszną mordęgą.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
Marekj
Odpowiedz z cytatem
Spróbuj do posiadanego dozownika dołożyć silniczek wibracyjny. Silnik nie może być z telefonu, musi być większy tak by w wyczuwalny sposób wibrował dozownikiem. U mnie takie rozwiązanie bardzo poprawiło powtarzalność naważek, tyle że ja mam Lee auto disc.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MarekjWyślij prywatną wiadomość
dozownik do "grubych" prochów