Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Strzelnica Marynino zamknięta od 9.11 do odwołania
Strzelnica Marynino zamknięta od 9.11 do odwołania
huczas
Odpowiedz z cytatem
Jak strzelnica podaje na swoim profilu toczy się jakieś postępowanie przeciwko nim.
https://www.facebook.com/478215172596996/posts/1350805512004620/?d=n

Film mówiący trochę więcej o podstawie zamknięcia
https://www.youtube.com/watch?v=qZopyh_NjWQ

poniżej screeny jeśli ktoś nie używa fb._________________
9x19, .308
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huczasWyślij prywatną wiadomość
rethempthoor
Odpowiedz z cytatem
I weź zainwestuj w budowę strzelnicy, szczególnie takiej z długimi osiami.
Strzelnica be, oczyszczalnia ścieków be, spalarnia śmieci be, elektrownia be... itd.
Propozycja jest taka, cofnijmy się o 500 lat i będzie po problemie, albo wyprowadzka do afryki, najlepiej do Konga, tam nie ma tego typu "wynalazków"

_________________
Dawid
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty rethempthoorWyślij prywatną wiadomość
predator1
Odpowiedz z cytatem
Pani sołtys dopięła swego ciągłe nasyłanie policji dało rezultat
Lub coś innego hmmmm może swoi
Ciekawe jaki będzie finnał
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty predator1Wyślij prywatną wiadomość
huczas
Odpowiedz z cytatem
najbliższa długa strzelnica w okolicach Warszawy to już Skierniewice 200m? czy jest coś jeszcze?

_________________
9x19, .308
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huczasWyślij prywatną wiadomość
matthius
Odpowiedz z cytatem
Magnuszew - 300m:
https://strzelnica300.pl/

Promna:
https://www.facebook.com/liniaognia
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty matthiusWyślij prywatną wiadomość
Greenhard
Odpowiedz z cytatem
Tak to jest w Polszy. Inwestuje człowiek miliony w biznes, bierze kredyty, zatrudnia ludzi, buduje kontakty, wykrwawia się po nocach harując na sukces. Idzie spać jako legalnie działający przedsiębiorca a budzi się rano jako przestępca, bo okazuje się że jego biznes został zdelegalizowany i zamknięty przez urzędnika.
To sie po prostu w "pale" nie mieści że nie można w naszym kraju planować nic nawet na 2 miesiące w przód.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty GreenhardWyślij prywatną wiadomość
predator1
Odpowiedz z cytatem
No coż jacy ludzie taki kraj
Nic dodać nic ująć
Najwyraźniej pinć złoty lepsze od spokoju i porządku
Każdy sobie wojewoda na zagrodzie oby nie było gorzej
Bo na lepiej to się nie zanosi jak narazie
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty predator1Wyślij prywatną wiadomość
piotrjub
Odpowiedz z cytatem
Szkoda aby strzelnica została na stałe zamknięta.

Tylko twoja wypowiedz nijak nie ma się do stanu prawnego.
Wyroki sądowe mówią krótko - regulamin strzelnicy nie wystarcza do prowadzenia biznesu.
Ogromna ilość ludzi próbuje otwierać strzelnice opierając się tylko i wyłącznie na tym dokumencie.

Czyli mamy sytuację - ludzie mieszkają, powstaje im obok strzelnica i nikt nie ma wpływu na jej funkcjonowanie
bo wydaje się każdemu że można prowadzić biznes na podstawie zatwierdzonego regulaminu strzelnicy.

Światła myśl, zatwierdzajmy regulamin kopalni albo innych działalności i można prowadzić swój biznes.

Jest dużo mitów prawnych powtarzanych przez ludzi a fakty są zazwyczaj trochę inne

Sąd odnosząc powyższe ogólne rozważania do obiektu zamierzonego przez skarżącego wskazał, że z pisma skarżącego z (...) marca 2019 r. (k. 19-20 akt adm.) wynika, że zamierzona strzelnica ma powstać przy użyciu mas ziemi ukształtowanych w taki sposób, aby wykluczyć możliwość wydostania się pocisku wystrzelonego z broni ze stanowiska strzeleckiego poza obręb strzelnicy, przy czym skarżący nie wykluczył usypania wałów ziemi o wysokości np. 4 m ponad poziom gruntu. Tak zamierzony sposób wykonania strzelnicy (niestanowiący zwykłej niwelacji terenu lub rozplantowania ziemi) spowoduje powstanie budowli ziemnej, a więc obiektu budowlanego w rozumieniu art. 3 pkt 3 Pr. bud. Budowla ziemna została zaliczona ex lege do kategorii obiektów budowlanych, co nie pozostaje w sprzeczności z treścią art. 3 pkt 1 Pr. bud. definiującego obiekt budowlany jako "wzniesiony z użyciem wyrobów budowlanych". Budowla ziemna jest obiektem budowlanym (budowlą) z woli ustawodawcy. Także w art. 3 pkt 5 Pr. bud. (definicja tymczasowego obiektu budowlanego) zaliczono do obiektów budowlanych obiekty niepołączone trwale z gruntem jak m.in. strzelnice. Sam ustawodawca kwalifikuje zatem strzelnice jako obiekty budowlane, a jednocześnie w art. 29 ust. 1 (w szczególności pkt 12, 24 i 25) Pr. bud. nie zwalnia obiektów w postaci strzelnic z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę. A zatem wykonanie strzelnicy (w przypadku skarżącego - w opcji budowli ziemnej), połączone, jak trafnie określiło Samorządowe Kolegium Odwoławcze, z intencjonalnym zagospodarowaniem przestrzeni mającym zapewnić bezpieczeństwo jej użytkowania (punkt sanitarny, drogi ewakuacyjne, stanowiska strzeleckie) podlega zasadzie z art. 28 Pr. bud., czyli obowiązkowi uzyskania pozwolenia na budowę.

Sąd powołując się na stanowisko NSA wyrażone w sprawie II OSK 1462/17 stwierdził, że prawidłowe funkcjonowanie strzelnicy uzależnione jest od zachowania odpowiedniej sekwencji zdarzeń, a mianowicie, najpierw potwierdzenia legalności lokalizacji i budowy strzelnicy oraz możliwości przystąpienia do użytkowania strzelnicy, zaś końcowo zatwierdzenia regulaminu strzelnicy, zgodnie z którym prowadzący strzelnicę powinien na strzelnicy w widocznym miejscu umieścić m.in. decyzję o dopuszczeniu strzelnicy do użytkowania. Brak takiej decyzji stanowi zatem przeszkodę do stwierdzenia czy przedstawiony do zatwierdzenia regulamin strzelnicy będzie rzeczywiście spełniał wymogi związane z odpowiednim funkcjonowaniem strzelnicy. Kwestie związane z prawnym dopuszczeniem strzelnicy do użytkowania stanowią jeden z koniecznych elementów potwierdzających prawidłowe zorganizowanie strzelnicy, co ma przecież wykluczać możliwość wydostania się poza obręb strzelnicy pocisku wystrzelonego z broni ze stanowiska strzeleckiego w sposób zgodny z regulaminem. Zatwierdzony regulamin ma więc takie gwarancje realizować, co jednak nie jest możliwe bez uprzedniego potwierdzenia w trybie ustawy - Prawo budowlane, że użytkowanie strzelnicy jest zgodne z prawem, a w tym zakresie mieszczą się stosowne wymogi dotyczące bezpieczeństwa, jak i ochrony środowiska.

Zawsze są dwie strony medalu, chyba największym wrogiem strzelnic jest hałas, może obowiązek stosowania tłumików zlikwidował by ten problem.
U nas mamy strzelnicę w Mrzeżynie, świetne podejście do okolicznych mieszkańców zaowocowało podjęciem decyzji - nie strzelamy w niedzielę a w soboty strzelania
też kończą się dość szybko.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrjubWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduSkype
donkihot
Odpowiedz z cytatem
Piotrze, oczywiście że cały Twój wywód jest jak najbardziej zgodny z obecnie nam panującym ładem prawnym, ale nie do końca w sytuacji strzelnicy Bellona (czyli omawianego Marynina) Napisałeś:

"Sąd odnosząc powyższe ogólne rozważania do obiektu zamierzonego przez skarżącego wskazał, że z pisma skarżącego z (...) marca 2019 r. (k. 19-20 akt adm.) wynika, że zamierzona strzelnica ma powstać przy użyciu mas ziemi ukształtowanych w taki sposób, aby wykluczyć możliwość wydostania się pocisku wystrzelonego z broni ze stanowiska strzeleckiego poza obręb strzelnicy, przy czym skarżący nie wykluczył usypania wałów ziemi o wysokości np. 4 m ponad poziom gruntu. Tak zamierzony sposób wykonania strzelnicy (niestanowiący zwykłej niwelacji terenu lub rozplantowania ziemi) spowoduje powstanie budowli ziemnej, a więc obiektu budowlanego w rozumieniu art. 3 pkt 3 Pr. bud."

W tej konkretnej sytuacji nie było żadnego usypywania wałów. Cała strzelnica była zlokalizowana na dnie wielkiej "dziury" która powstała po kopalni odkrywkowej. Wszystkie prace ziemne tzn. usypywanie wałów które stanowiły tylko "podział na sekcje" i miały za zadanie chronić samych użytkowników, toczyły się poniżej poziomu gruntu. Czyli co????

_________________
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donkihotWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
matthius
Odpowiedz z cytatem
@donkihot - dobrze to ująłeś.

Druga rzecz - zwróciłem uwagę na zwrot „z pisma skarżącego (...) wynika, że strzelnica ma powstać przy użyciu mas ziemi (...)”. Odnoszę wrażenie, że postanowienie wydano jedynie w oparciu o pismo jednej strony, bez sprawdzenia stanu faktycznego. Moim zdaniem urąga to podstawowej zasadzie wysłuchania drugiej strony sporu.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty matthiusWyślij prywatną wiadomość
piotrjub
Odpowiedz z cytatem
Koledzy ale nie zrozumieliście do końca mojej wypowiedzi.

Nie odnoście moich przykładów do konkretnej strzelnicy Marynino.
Przykłady podałem dla tego, aby zobrazować że kiedyś ad hock gminy zatwierdzały regulaminy strzelnic
a strzelnice zaczynały prowadzić działalność.

Jak parę wyroków sądowych zapadło, wyszło co wiele osób powtarzało prędzej - strzelnica musi posiadać inne stosowne decyzje administracyjne.

Zgłoszenie do gminy o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy po prostu NIE ZWALNIA z posiadania innych zgód administracyjnych.

Dziś generalnie zmieniło się jedno - zatwierdzenie regulaminu następuje zgodnie z wyrokami sądowymi po

Prawidłowe funkcjonowanie strzelnicy uzależnione jest od zachowania odpowiedniej sekwencji zdarzeń, a mianowicie, najpierw potwierdzenia legalności lokalizacji i budowy strzelnicy oraz możliwości przystąpienia do użytkowania strzelnicy, zaś końcowo — zatwierdzenie regulaminu strzelnicy, zgodnie z którym prowadzący strzelnicę powinien na strzelnicy w widocznym miejscu umieścić m.in. decyzję o dopuszczeniu strzelnicy do użytkowania. Brak takiej decyzji stanowi zatem przeszkodę do stwierdzenia czy przedstawiony do zatwierdzenia regulamin strzelnicy będzie rzeczywiście spełniał wymogi związane z odpowiednim funkcjonowaniem strzelnicy.

Interpretacja strzelców jeszcze niedawno była taka że gmina musi bo nie ma podstaw prawnych aby tego nie zrobić - zatwierdzić wzorcowy regulamin strzelnicy.
Życie pokazuje że niestety nie musi, a strzelnica to nie święta krowa musi się dostosować ze swoją działalnością do okolicy.

Pytanie czy Marynino posiada odpowiednie zgody czy udało im się tylko zatwierdzić regulamin strzelnicy?
teraz jest podnoszony najprawdopodobniej przez inne podmioty prawne zastrzeżenia prawne do samego sposobu zatwierdzenia regulaminu tej strzelnicy?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrjubWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduSkype
rethempthoor
Odpowiedz z cytatem
Koledzy, z tymi robotami ziemnymi to jest tak.
Jeśli strzelnica jest w dole i ma naturalny kulochwyt to faktycznie nie wykonujemy żadnych robót budowlanych, ale jeśli już sypiemy choćby najmniejszy wał - tak jak w Maryninie, to już wykonujemy roboty budowlane i wchodzimy w procedurę pozwolenia na budowę.
Ta prosta ścieżka z regulaminem faktycznie działa ale tylko w przypadku minimalistycznych strzelnic typu dziura w ziemii i nic więcej.
Wiem co piszę, to mój chleb.

_________________
Dawid
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty rethempthoorWyślij prywatną wiadomość
piotrjub
Odpowiedz z cytatem
Widzisz mój przykład był dany dla tego aby zrozumieć zagadnienie prawne

powstanie samej strzelnicy zgodnie z wyrokami sądowymi są budowlami i jak piszesz - wchodzimy w procedurę pozwolenia na budowę.

Po prostu KROPKA taki jest stan prawny.

Czy potrzeba decyzje budowlaną przykładowo na niwelacje terenu czy nie to inne zagadnienia.
Tylko sama strzelnica taką decyzje wymaga jak obiekt budowlany

Trzeba zrozumieć że strzelnica musi uzyskać przed rozpoczęciem działalności
- najpierw potwierdzenia legalności lokalizacji i budowy strzelnicy oraz możliwości przystąpienia do użytkowania strzelnicy, zaś końcowo — zatwierdzenie regulaminu strzelnicy.

Nikt i nic nie zwalnia strzelnicy od posiadani tych wszystkich dokumentów.

Ponownie w zgodzie z wyrokami sądowymi

że zgodność obiektu, jakim jest strzelnica z wymogami ochrony środowiska oraz - w przypadku gdy strzelnica jest obiektem budowlanym - z warunkami określonymi w przepisach prawa budowlanego podlega ocenie w odrębnym trybie przez właściwe w tym zakresie organy.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrjubWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduSkype
huczas
Odpowiedz z cytatem
Trochę w temacie
https://youtu.be/wWpTRsb_ln8

Bo jak się okazuje to prawnie urzędy same nie wiedzą co robią

_________________
9x19, .308
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huczasWyślij prywatną wiadomość
donkihot
Odpowiedz z cytatem
rethempthoor napisał:

Jeśli strzelnica jest w dole i ma naturalny kulochwyt to faktycznie nie wykonujemy żadnych robót budowlanych, ale jeśli już sypiemy choćby najmniejszy wał - tak jak w Maryninie, to już wykonujemy roboty budowlane i wchodzimy w procedurę pozwolenia na budowę.

Z tego co wiem, Marynino nie usypywało żadnych wałów.

_________________
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donkihotWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
huczas
Odpowiedz z cytatem
donkihot napisał:
rethempthoor napisał:

Jeśli strzelnica jest w dole i ma naturalny kulochwyt to faktycznie nie wykonujemy żadnych robót budowlanych, ale jeśli już sypiemy choćby najmniejszy wał - tak jak w Maryninie, to już wykonujemy roboty budowlane i wchodzimy w procedurę pozwolenia na budowę.

Z tego co wiem, Marynino nie usypywało żadnych wałów.


a co oddziela tam osie strzeleckie?

_________________
9x19, .308
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huczasWyślij prywatną wiadomość
donkihot
Odpowiedz z cytatem
Huczas, może opiszę to bardziej obrazowo:
Mam dziurę w ziemi, biorę swój zestaw plażowy (łopatka grabki i kubełek) i bez dowożenia (ani wywożenia) żadnych materiałów budowlanych usypuję sobie 3 metrową makietę "Zamku Królewskiego" Moja makieta powstała z zebranego piasku z dna mojej "dziury w ziemi" i nie wystaje ponad nią (znaczy że nie ma wpływu na niwelację terenu)
Czyli co, zanim zacząłem usypywać swoją "makietę" powinienem był wystąpić o pozwolenie na budowę babki z piasku?

_________________
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donkihotWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
huczas
Odpowiedz z cytatem
na zdrowy rozsądek - nie ale przepisy w naszym kraju są czasem tak zawiłe że coś co wydaje się być zdroworozsądkowe nie do końca jest w zgodzie z przepisami
i generalnie jak dla mnie o Maryninie ciężko się wypowiadać bo nie mam pojęcia co jest podstawą wstrzymania decyzji o akceptacji regulaminu strzelnicy.

Czekam na rozwój wydarzeń, może ktoś to opisze na jakimś kanale YT albo w prasie szerzej to z chęcią przeczytam o co tam dokładniej chodzi, natomiast właściciel się tam wypowiedział że decyzji nie ma zamiaru zaskarżać więc pewnie chce się tam dogadywać polubownie, tak chyba najlepiej.

_________________
9x19, .308
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huczasWyślij prywatną wiadomość
piotrjub
Odpowiedz z cytatem
Żeby nie było, ja życzę wszystkiego najlepszego strzelnicy Marynino, dla dobra strzelectwa fajnie aby zaczęła działać jak najszybciej.

Tylko ponownie rozstrzygacie czy były wały usypywane czy nie - TO NIE MA ZNACZENIA

Aby strzelnica rozpoczęła działalność musi posiadać wiele zgód, choćby Decyzje Środowiskowe zgodnie z wymogami ochrony środowiska.

Wszystkim się wydaje że mamy otwór w ziemi i nic nie musimy mieć, tylko zatwierdzić regulamin strzelnicy.

Jak strzelnica jest mała i mało uciążliwa dla otoczenia nikt się nią nie interesuje, jak problem narasta zaczynają się procedury sprawdzania pozwoleń.

Faktem jest że Gminy zatwierdzały regulaminy strzelnic tak naprawdę nie mając do tego prawa bez

Prawidłowe funkcjonowanie strzelnicy uzależnione jest od zachowania odpowiedniej sekwencji zdarzeń, a mianowicie, najpierw potwierdzenia legalności lokalizacji i budowy strzelnicy oraz możliwości przystąpienia do użytkowania strzelnicy, zaś końcowo — zatwierdzenie regulaminu strzelnicy


Zupełnie innym czynnikiem jest czy na podstawie błędu Gminy takiej strzelnicy będzie przysługiwać odszkodowanie.

Dziś praktycznie wszędzie zanim zatwierdzi się regulamin, Gminy wymagają odpowiednich dokumentów - procedura jest taka że uzyskujemy odpowiednie zgody i opinie

a regulamin powstaje i zostaje zatwierdzony jak strzelnica jest fizycznie gotowa, faktem jest że jak spełniamy wszystkie procedury to Gmina nie ma podstaw do odmowy zatwierdzenia takiego regulaminu.
Dam taki przykład - do zatwierdzenia regulaminu strzelnicy nie są potrzebne zgody sąsiadów, zgodnie z prawem zresztą ale już na etapie pozwolenia budowlanego TAK.
To nie znaczy że jak będzie opinia sąsiada negatywna nie możemy uzyskać zgody budowlanej, ale ten sąsiad nie będzie zaskoczony budową takiego obiektu. Nagle coś powstało a nikt nie wiedział CO.


W art. 46 ust. 1 ustawy o broni i amunicji ustawodawca wskazał natomiast, że cel, który chce osiągnąć (tj. zachowanie wymogów ochrony środowiska oraz wykluczenie możliwości wydostania się poza obręb strzelnicy pocisku wystrzelonego z broni ze stanowiska na strzelnicy), ma być uzyskany nie tylko przez odpowiednie zorganizowanie, ale także przez odpowiednie zlokalizowanie i zbudowanie strzelnicy. Skoro ww. ustawa reguluje tylko kwestię zorganizowania strzelnicy to inne wskazane przez ustawodawcę aspekty (zlokalizowanie i zbudowanie strzelnicy) powinny być regulowane Prawem budowlanym. Zdaniem Sądu, strzelnica to obiekt budowlany, zlokalizowany i zbudowany w sposób nienaruszający wymogów związanych z ochroną środowiska oraz wykluczający możliwość wydostania się poza ich obręb pocisku wystrzelonego z broni ze stanowiska w sposób zgodny z regulaminem strzelnicy.

Regulamin strzelnicy nie może być zatem zatwierdzony w stosunku do obiektu, który nie jest strzelnicą w powyższym rozumieniu. Nie byłby to bowiem w takim przypadku regulamin "strzelnicy" w rozumieniu ustawowym, ale regulamin "miejsca, które uznano za przydatne do używania broni palnej i innej broni zdolnej do rażenia celów na odległość", a które sam organizator nazwał strzelnicą.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrjubWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduSkype
rethempthoor
Odpowiedz z cytatem
I dziwimy się później wszyscy, że mamy co mamy jeśli w tak elementarnej kwestii jak konieczność uzyskania pozwolenia na budowę zamiast opierać się na przepisach lub posłuchać kogoś kto się tym zajmuje zawodowo robimy na wyczucie albo tzw. chłopski rozum.
I tak właśnie jest, jeśli przemieszczamy jakiekolwiek masy ziemi, bez znaczenia czy koparką czy łopatką to właśnie wykonujemy roboty budowlane.
A żeby je wykonywać legalnie potrzebujemy albo zgłoszenia rozpoczęcia robót albo pozwolenia na budowę.
Tak się składa, że roboty, które mogą być wykonywane na podstawie procedury uproszczonej jaką jest zgłoszenie są wyszczególnione w krótkim, zamkniętym katalogu i jak się można domyślać strzelnic tam nie ma. I właśnie w ten sposób lądujemy w procedurze PnB a ta z kolei pociąga już za sobą cały szereg zgód i pozwoleń o których pisze wyżej Piotr cytując wyroki sądów.

Nie znam szczegółów jak powstała strzelnica w Maryninie ale jeśli nie przeszła odpowiedniej ścieżki to najpewniej zostanie uznana za samowolę budowlaną i wtedy są dwie możliwości: albo nakaz rozbiórki i przywrócenie terenu do stanu z przed funkcjonowania strzelnicy albo zalegalizowanie samowoli co będzie prawdopodobnie bardzo kosztowne i mocno uciążliwe w tej konkretnej sytuacji.

Z mojej strony to tyle.
Życzę oczywiście nam wszystkim żeby sprawa zakończyła się korzystnie i jak najwcześniej.

_________________
Dawid
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty rethempthoorWyślij prywatną wiadomość
Sylwiusz
Odpowiedz z cytatem
Dzień dobry
A na jakim etapie jest PiS-owski program "Sokół"
Miała być strzelnica w każdym powiecie na wzór PO-wskich "Orlików".
MON miał dopłacić 500 milionów do ich budowy.
Ktoś coś wie?
Bo u mnie w powiecie nic nie wiedzą.
Pozdrawiam
Sylwiusz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SylwiuszWyślij prywatną wiadomość
Arek_78
Odpowiedz z cytatem
Sylwiusz napisał:
Dzień dobry
A na jakim etapie jest PiS-owski program "Sokół"
Miała być strzelnica w każdym powiecie na wzór PO-wskich "Orlików".
MON miał dopłacić 500 milionów do ich budowy.
Ktoś coś wie?
Bo u mnie w powiecie nic nie wiedzą.
Pozdrawiam
Sylwiusz


Na etapie propagandy i pewnie tak zostanie jak wiele innych projektów
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Arek_78Wyślij prywatną wiadomość
Sylwiusz
Odpowiedz z cytatem
Dzień dobry.

Problem z legalizacją strzelnicy wynika z dość niefortunnego użycia zwrotu "dopuszczenie do użytkowania"
Praktycznie dopuszczeniem do użytkowania strzelnicy jest zatwierdzenie regulaminu strzelnicy, ale jest to termin z prawa budowlanego w którym po zakończeniu budowy na którą wymagane było pozwolenie na budowę należy wystąpić do nadzoru budowlanego właśnie o dopuszczenie do użytkowania.
Na strzelnicy trzeba wywiesić pozwolenie na użytkowanie i wszyscy wywieszają oczywiście zatwierdzony regulamin, a w tym dokumencie nie ma zwrotu o dopuszczeniu do użytkowania.
W związku z tym urzędnik myślący kategoriami prawa budowlanego uznaje, że to samowolka.
Bo jak ma być "pozwolenie na użytkowanie" to oczywiście wcześniej musi być pozwolenie na budowę bo to w pozwoleniu na budowę jest zapis, że po zakończeniu budowy należy powiadomić nadzór budowlany i uzyskać pozwolenie na użytkowanie..
I robi się błędne koło bo w architekturze mówią, że nie mogą wydać pozwolenia na budowę strzelnicy bo to nie budowa, a jak nie wydadzą pozwolenia to nie ma o czy powiadomić nadzoru.
Z drugiej strony istnieje możliwość, że uzyskamy jednak pozwolenie na budowę strzelnicy upierając się, że jednak wały to budowle itd.
Później kończymy budowę, dostajemy od nadzoru budowlanego "pozwolenie na użytkowanie" a Wójt nie zatwierdzi nam regulaminu.
I mamy ładną strzelnicę z "pozwoleniem na użytkowanie" bez możliwości strzelania.
Bo nadzór budowlany stwierdza tylko czy obiekt jest wybudowany zgodnie z projektem, a nie czy można strzelać.

W sumie podziwiam wszystkich, którym się chce.

Ja niestety odliczam tylko kolejne zamknięcia:
Bartoszyce.
Góra Kalwarii
Marynino

Może w PIS-owskim projekcie o budowie strzelnicy w każdym powiecie wkradł się błąd i jest napisane, że trzeba zamknąć jedną strzelnicę w każdym powiecie.

Pozdrawiam

Sylwiusz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SylwiuszWyślij prywatną wiadomość
piotrjub
Odpowiedz z cytatem
Sylwiusz napisał:


Ja niestety odliczam tylko kolejne zamknięcia:
Bartoszyce.
Góra Kalwarii
MaryninoTylko jak mnie pamięć nie myli Bartoszyce i Góra Kalwarii to inna bajka bo w tych przypadkach to właściciele terenu zamykali obiekty (nie mylić z dzierżawcami).
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrjubWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduSkype
Sylwiusz
Odpowiedz z cytatem
Cześć Piotrze

W Bartoszycach zamknięto na skutek protestów ludzi, którzy kupili tanio działki przy strzelnicy.
Były tanie bo były przy strzelnicy. Później zaczęli protestować, że się wybudowali i strzelnica im przeszkadza.
Tu niestety była częściowo wina zarządzającego bo nie dopilnował, żeby strzelnica była wpisana w planie zagospodarowania przestrzennego jako strzelnica.
Wtedy z urzędu dookoła strzelnicy byłaby strefa ochronna w której nie można się budować.

W Górze Kalwarii nie znam dokładnie jak to było, ale zamykali ją jak tam właśnie jechałem i dostałem telefon, że przyjechała policja i wygania ludzi nawet nie pozwalając skończyć tego co zaczęli.
Wątpię, żeby to właściciel poprosił policję, żeby mu wygoniła klientów.

Pozdrawiam serdecznie

Sylwiusz

p.s.
Ale się nie upieram, ze mam 100 % racji.
Ty siedzisz w tym dłużej więc może nie wiem wszystkiego co trzeba wiedzieć.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SylwiuszWyślij prywatną wiadomość
piotrjub
Odpowiedz z cytatem
Ale mi chodziło o to że chyba w Bartoszycach i Góra Kalwarii właścicielami gruntów była Gmina
którym nie zależało aby one tam dalej funkcjonowały.
Dlatego napisałem nie mylić z dzierżawcami strzelnic którzy chcieli tam dalej funkcjonować.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrjubWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduSkype
piotrjub
Odpowiedz z cytatem
Zobaczcie jak rodzą się problemy - kolejna próba otworzenia strzelnicy na podstawie regulaminu strzelnicy z pominięciem innych zezwoleń

Strzelnica 70 metrów od wsi, przy siedlisku zagrożonego wyginięciem ptaka, tuż przy parku krajobrazowym. Jest protest

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,27871196,strzelnica-70-metrow-od-wsi-przy-siedlisku-zagrozonego-wyginieciem.html
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrjubWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduSkype
donkihot
Odpowiedz z cytatem
Ufffff, na szczęście "koledzy czarnowróżący" nie mieli racji. Właśnie się dowiedziałem że: https://pl-pl.facebook.com/478215172596996/photos/a.484860938599086/1368821916869646/?type=3&theater
Będzie gdzie strzelać Very Happy

_________________
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donkihotWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
matthius
Odpowiedz z cytatem
Wspaniała wiadomość!
Teraz czas ruszyć do kontrofensywy. Myślę, że pozew za utracone korzyści byłby wskazany.
Inaczej będą próbować dalej, bo przecież nawet przegrana jest dla nich bezkosztowa.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty matthiusWyślij prywatną wiadomość
piotrjub
Odpowiedz z cytatem
Tu dalej nie rozumiesz zagadnień prawnych - jeden z kolegów pisze


"Super! Chociaż teraz tamci mogą to skarżyć do WSA i dalej do NSA, ale w tym czasie strzelnica może działać."

Tamci to na pewno Gmina. Zagadnienie prawne jest trochę inne.
Gmina jak wspominałem nie ma prawa odmówić zatwierdzenia Regulaminu Strzelnicy jak są spełnione wszystkie aspekty prawne.
Jeśli Gmina zatwierdziła a nie powinna to nie jest łatwo teraz unieważnić taką decyzję, Sąd to może zrobić.
Jak będzie odwołanie do Sądu, Marynino czeka długa i bardzo kosztowna droga.
Jak był zatwierdzony regulamin nie zgodnie z przepisami Sąd może tą decyzję unieważnić.
Gmina na jakiej podstawi ma teraz unieważniać - że coś nie dopilnowali?
ale może mają te wszystkie zgody i wtedy to zupełnie inaczej wygląda.
W tym wypadku spokój wokół sprawy, może pomóc a nie machanie szabelką.
A jak pójdzie sprawa do sądu to jak pokazują wyroki, jak nie ma wszystkich decyzji to ma duży kłopot.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrjubWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduSkype
matthius
Odpowiedz z cytatem
piotrjub napisał:
Tamci to na pewno Gmina


Nie, to byli najpospolitsi "życzliwi". Jest to gdzieś wspomniane na ich FB.
I za tą życzliwość, moim zdaniem, należą im się specjalne podziękowania. Aby przypadkiem nie przyszło im do głowy, że już nie ma sensu próbować dalej.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty matthiusWyślij prywatną wiadomość
huczas
Odpowiedz z cytatem
Takich dobrych wieści trzeba było, to super wiadomość.

_________________
9x19, .308
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huczasWyślij prywatną wiadomość
piotrjub
Odpowiedz z cytatem
Strzelnica "Bellona" Marynino: dlaczego ją zamknięto? Analiza prawna (część I).

https://www.youtube.com/watch?v=quvJHyRYSkQ

Strzelnica "Bellona" Marynino: dlaczego ją zamknięto? Analiza prawna (część II).

https://www.youtube.com/watch?v=cMKsJdfdgr0
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrjubWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduSkype
huczas
Odpowiedz z cytatem
Te filmy sporo wyjaśniają w czym tkwi problem. Dzięki za wrzutkę.
Nie zostaje nic innego jak czekać i liczyć na pozytywne rozwiązanie sprawy.

_________________
9x19, .308
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huczasWyślij prywatną wiadomość
matthius
Odpowiedz z cytatem
Wczoraj strzelnica wznowiła działalność.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty matthiusWyślij prywatną wiadomość
donkihot
Odpowiedz z cytatem
I na to czekałem jak na zbawienie. Cieszę się tak że nie wiem jak to opisać Very Happy

_________________
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty donkihotWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Strzelnica Marynino zamknięta od 9.11 do odwołania
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików do wiadomości w tym forum
Nie możesz pobierać załączników do wiadomości w tym forum
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  


Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
  
  
  Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku