Długość lufy w krótkim AR15

Moderatorzy: wierzba, P_iter

zoom2
Posty: 282
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Długość lufy w krótkim AR15

Post autor: zoom2 »

Czy ktoś z kolegów, posiadających krótkiego AeRa ( 7,5 lub 10,5 ) byłby tak uprzejmy i zadał sobie trud by zmierzyć realną długość lufy?

Ideałem byłoby zmierzenie wyjętej lufy, pomiar zaczynając od początku komory ryglowej kończąc na fizycznym końcu lufy po zdjęciu urządzenia wylotowego.

Pomiar startujący na końcu komory zamkowej, nie wymagający demontażu lufy a jedynie gwizdka też będzie dla mnie cenny.

Dlaczego o to pytam? Dlatego, że nigdzie w sieci (głownie za stawem) nie mogę doszukać definicji pomiaru długości lufy. Domyślam się, że to się różnie mierzy, a podawane wartości są tak "mniej więcej" i definiują klasę długości a nie realny precyzyjny pomiar.
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Lufa 10.5"
Długość od początku rygli do końca gwintu: 282mm (11.1").
Wygląda na to, że w tym przypadku długość lufy wyznacza początek komory nabojowej.
zoom2
Posty: 282
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zoom2 »

Dziękuję.
A czy jesteś w stanie podać mi położenie otworu gazowego?
Awatar użytkownika
zgrzezly
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 22 czerwca 2020, 20:31

Re: Długość lufy w krótkim AR15

Post autor: zgrzezly »

zoom2 pisze:... Domyślam się, że to się różnie mierzy, a podawane wartości są tak "mniej więcej" i definiują klasę długości a nie realny precyzyjny pomiar.
np. w programie GRT, rzeczywistą długość lufy podaje się od czoła zaryglowanego zamka do korony lufy. W jedynym AR (DD) w którym sam zrobiłem pomiar, ten wykazał 10,25in zamiast katalogowego 10,5in.

Pzdr
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Bez zdejmowania bloku gazowego pomiar będzie trochę niedokładny.
Szacując na podstawie dziury w innym bloku gazowym, wychodzi mi, że otwór w lufie jest około 70mm od korony.
zoom2
Posty: 282
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zoom2 »

THX
ODPOWIEDZ