Elaboracja przy ograniczonych warunkach lokalowych

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Dino1984
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 03 stycznia 2017, 10:31
Lokalizacja: Warszawa/Żyrardów

Elaboracja przy ograniczonych warunkach lokalowych

Post autor: Dino1984 »

Zastanawiam się jak ugryźć temat nie mając warsztatu ani osobnego, wydzielonego pomieszczenia, w którym mógłbym zbudować stałe stanowisko.
W praktyce za każdym razem musiałbym cały sprzęt rozkładać i składać po zakończonej pracy. No i nie mogę przykręcić prasy do blatu, więc pozostają jakieś rozwiązania zaciskowe, czy coś....
Czy ktoś ma doświadczenia w takim systemie pracy? Jakie prasy i inne wyposażenie byście do tego polecali? Elaborować chcę precyzyjne .308 i .223.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Cześć, nie ma z tym najmniejszego problemu. Zajrzyj na Yourube i znajdź kanał "Muszka i szczerbinka" prowadzi go dwóch gości, jeden taki przy tuszy a drugi starszy i szczuplejszy. Na filmikach tego drugiego można podejrzeć jego rozwiązania. Facio robi w małym blokowym mieszkanku.
ps. ja pomimo że mieszkam w domu i mam gdzie, na początku miałem prasę przykręconą do kawałka blatu kuchennego i jak elaborowałem to przykręcałem całość ściskami stolarskimi do stołu jadalnego. Tak minął pierwszy rok mojej przygody zanim uspawałem sobie stół.
Do mnie na kanał też Możesz zajrzeć, może coś cię zainteresuje, może jakaś łapka w górę i sub. ? https://www.youtube.com/channel/UC2ir9a ... subscriber
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

A nie masz piwnicy??
Chwile to trwalo, ale przystosowalem piwnice do elaboracji :}

Nie wyobrazam sobie Dillona xl650 przykrecac i odkrecac z podajnikiem lusek i podajnikiem pociskow. [-X
A tak kawalek 1,2m blatu grubosci 60-80mm, z trzech stron przykrecony do sciany, a czwarta na nóżce.
Jakbym sie nie zaparl to nie rusze stolu z prasa.

Jak widze polowa pras z youtuba lata na wszystkie storny przy eleboracji to mi sie slabo robi. Ma byc stabilnie. Jak machniesz raczka prasy to calosc ma stac w miejscu jakby byla zabetonowana. :mrgreen:
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Nie miałem serca wiercić dziur w blacie stołu i moja Foster Co-Ax jest przykręcona do kawałka deski, który z kolei jest chwytami stolarskimi, czy jak to się tam nazywa, przykręcona do stołu. Elaboruję na tym od lat 6,5x55se i 308 win, oraz .303brit. O ile stół jest stabilny i blat wystarczająco wytrzymały, to idzie z taka konstrukcja bardzo fajnie pracować. Właściwie to miało to być u mnie rozwiązanie przejściowe, ale... prowizorki najdłużej wytrzymują. :lol: Co do wytrzymałości blatu stołu, to znajomemu udało się złamać taki blat, ale to była chyba standardową płytą (19mm?), a i ma inna prasę, o mniejszym przełożeniu i musi z tego względu mocniej na nią naciskać...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Garfield
Posty: 75
Rejestracja: środa, 05 października 2016, 21:14

Post autor: Garfield »

Parapet. Szeroki parapet jest lepszy od stołu.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Wszystko kwestia tego jak szybko chcesz ta amunicje robic ní na jakiej prasie.

JA znalazlem na wystawce blat stolu w ktorym nawiercilem dwa otwory pod sbuby mocujace prase do blatu. Blat jest kladziony na obrus na stole i jeden zacisk stolarski wystarcza.

Innym rozwiazaniem jest prasy typu Arbor, jest znacznie mniejsza ale zrobienie amo zajmuje juz troche wiecej czasu.

Po robocie tez musze chowyc do szafy, bo w salonie pracuje.

:wink:
ODPOWIEDZ