Dziwny problem z 9x19

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wasyl
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 09 grudnia 2017, 13:45

Dziwny problem z 9x19

Post autor: wasyl »

Witajcie koledzy.
Od niedawna składam 9 para, pociski 115 gr Frontiery CMJ, proch Lovex D032, spłonki Fiocchi, łuski S&B. Nie piszę tu o naważkach i OAL-u, gdyż problem jest powtarzalny we wszystkich konfiguracjach, jak również z crimpem lub bez. Strzelam z Siga 226..., ale do rzeczy. Po załadowaniu magazynka do pistoletu z odciągniętym zamkiem, zrzucam zamek i strzelam serię 5 strzałową. Pierwszy strzał niemal zawsze pada w górnej, lewej części tarczy, reszta w miarę centralnie (lepiej niż na załączonym zdjęciu). Następna seria 5 strzałowa i problem się powtarza. Za każdym razem gdy następuje wprowadzenie naboju do komory poprzez ręczny zrzut zamka, strzał pada w tym miejscu które zaznaczyłem. Potem robiłem próby i za każdym razem gdy strzelałem jednym nabojem po ręcznym zrzucie zamka, trafienie było jw. Przeprowadziłem sobie testy na firmowej amunicji S&B 115 gr i problem ten nie występował. Nie zauważyłem też podobnych objawów strzelając z XDMa, czy CZ, ale w 100% nie jestem tego pewien, gdyż próby były zaledwie kilku strzałowe.
Wiele razy wyjmowałem i oglądałem nabój który został załadowany po zrzucie zamka, czy coś nie deformuje pocisku, ale nie zauważyłem niczego podejrzanego.
Chciałem zrobić sobie nabój do tarczy, bo jak na razie dynamiki nie strzelam, ale przy takich odskokach o dobrym wyniku mogę zapomnieć.
Czy ktoś z Was ma jakieś sugestie, co mogłoby się dziać przy tym pierwszym strzale? Dodam, że to samo działo się innym którzy strzelali z tego pistoletu.

Obrazek
krzy17
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 23:59

Post autor: krzy17 »

A mierzyłes OAL takiego naboju który wprowadziłeś do komory przez zrzut zamka? Czy nic się nie zmienia?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Probowales strzelac opierajac pistolet na czyms twardym ?

:wink:
wasyl
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 09 grudnia 2017, 13:45

Post autor: wasyl »

OAL porównywałem z pozostałymi i nie było odchyłek. Jeśli chodzi o strzelanie z twardej podpórki :lol: , to przyznam że w imadło go nie wsadzałem, ale dygająca łapka raczej odpada, zbyt wiele osób miało to samo. To chyba się nadaje do programu Strefa 11 :twisted:
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

A nie jest tak ze pierwszy strzal oddajesz z naciagiem spustu a pozostale na resecie??
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

TomaszMk pisze:A nie jest tak ze pierwszy strzal oddajesz z naciagiem spustu a pozostale na resecie??
Czyli pierwszy strzal w double Action a nastepne w single Action, to by sie moglo zgadzac.

:wink:
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Ogólnie OAL jest niewiele wart. Powinieneś mierzyć od podstawy do ogive... Ale nie wiem czy są przyrządy do 9x19. Na twoim miejscu bym złożył trochę amunicji (dla bezpieczeństwa bez prochu) i przeładowywał broń. Potem sprawdził czy podczas ładowania do komory albo nabój się nie skraca albo wydłuża. Czasem pocisk uderza o coś i wpada głębiej a czasem wysówa się z powodu bezwładności. Oba przypadki jak zbyt mały crimp albo neck tension.
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

A i jeszcze jedno. Upewnij się czy odciągasz zamek do końca i nagle puszczasz. Czasem ludzie mają tendencję do odciągania zamka a potem trzymania go aż wróci na miejsce. Wtedy zamek wraca z mniejszą prędkością niż przy kolejnych strzałach gdzie działa automatyka.
wasyl
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 09 grudnia 2017, 13:45

Post autor: wasyl »

Nie, nie mam takich dziewczęcych zwyczajów aby trzymać zamek rączką :D
Problem pojawia się tylko przy zrzucie zamka dźwigienką zrzutu (czy jak to tam zwał). OAL jest niezmienny podczas tych operacji. Robię na matrycach LEE, crimp od pół, 3/4, do 1 obrotu i nie ma to znaczenia. Zawsze to samo. OAL był od 27,6 do 29,6 i problem cały czas ten sam. Dzisiaj np. zrobiłem naboje zupełnie bez crimpu, z minimalnym kielichem, pocisk tylko na wcisk i było bez zmian. Kvrvunia, już nie wiem co jest grane.
Minion
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2018, 19:48

Post autor: Minion »

Nie jestem pewien czy mam rację, ale jeśli z amunicją nic się nie dzieje tzn. nie zmienia się OAL przy wprowadzaniu, to pozostaje jedyna rzecz czyli lekka zmiana położenia lufy.
Przy ręcznym zrzucie zamka lufa układa się w innym miejscu niż przy działającej automatyce.
Jakiś lekki luz, wyrobienie. Nie jestem pewien czy to może być przyczyną, ale innego pomysłu na takie zachowanie pistoletu nie mam.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Ja miałem podobnie, po czyszczeniu broni - pierwsza wizyta na strzelnicy, pierwszy strzał i dokładnie jak u Ciebie, a kolejne już były ok. Raz poszedłem dzień po dniu, nie czyściłem lufy i o dziwo bez odskoków. Może to kwestia czyszczenia?
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Albo zbyt silnego formatu. To można porównać - bierzemy firmowy nabój na którym problem nie występuje, obok niego elaborowany, ustawiamy szczęki suwmiarki na średnicę mniej więcej w połowie łuski (łuska 9x19 jest lekko stożkowa) i wrzucamy pociskiem w dół. Jeżeli elaborowany wejdzie głębiej, hipoteza potwierdzona. Można próbować dla różnych ustawień suwmiarki - średnica bliżej pocisku, ew. bliżej denka.

Zabrudzenie niejako "uszczelnia" a więc może nawet i centruje nabój w komorze.

W takim przypadku można próbować słabszego formatu, na matrycy lekko wykręconej względem obecnego ustawienia, rzecz jasna pod kontrolą polegającą na wsadzaniu sformatowanych łusek do komory lufy luzem. A jak nie pomoże, spróbować matrycy o innym profilu, może nawet stalowej - którą łatwiej się wierci na pożądany kształt.
HAKKR
Posty: 91
Rejestracja: środa, 28 lutego 2018, 20:29
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: HAKKR »

Witam,
Mam taki problem, i nie wiem co jest przyczyną: co jakiś czas mam odskok na tarczy. Tak to wygląda. Czasami odskok jest większy.

Obrazek

Amunicja zrobiona na komponentach: proch Lovex Ba 9 1/2, pociski DMA 8g, łuski tylko S@B, spłonki Fiocchi, broń XDM z lufą 4,5 cala.
Próbowałem strzelać z podpartej broni - nadal są odskoki. Mierzyłem nabój który przeszedł cykl przeładowania - długość się nie zmieniła.
Poważyłem pociski - skrajnie różnią się o ok. 0,7 grana. Ważyłem proch, i waga różni się o ok. 0,1 grana.
Robiłem też próby z czyszczoną/nieczyszczoną bronią.
Wiem, że 9mm to nie kaliber tarczowy, ale nie daje mi spokoju, co może powodować takie odskoki. Amunicje staram się robić najdokładniej jak potrafię.
Używam nowego sprzętu RCBS (prasa Rock Chucker IV, matryce, dozownik z małym bębnem i powder baffle).
Podejrzewam jeszcze łuski. Staram się używać swoich strzelonych łusek, ale też mogą się trafić znajdy kilkukrotnie elaborowane. W dobrym kierunku myślę? Łuski myję w mokrym tumblerze. Formatuję zgodnie z instrukcją. Robię mały kielich i lekki crimp. Jak oglądam łuski S@B to widzę, że się od siebie różnią. Łuski mogą być przyczyną? Zauważyłem też, że czasami po którymś strzale mam ziarenka spalonego prochu na rękach. Nie udało mi się niestety "potwierdzić i połączyć" tego tematu z odskokami.

Pytanie do Was doświadczeni Koledzy - co może być przyczyną?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Mierzyłeś prędkości chrono?
Mam to samo, po zmierzeniu mam różnice w granicy 10m/s, a czasem i większe - wg mnie to powoduje odskok.

Kolejne testy będą polegały na wyrównaniu prędkości - zmiana w głębokościach osadzenia pocisków bo zauważyłem, że im głębiej tym prędkości równiejsze.
HAKKR
Posty: 91
Rejestracja: środa, 28 lutego 2018, 20:29
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: HAKKR »

Nie, nie mierzyłem. Nie mam sprzętu.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Ciężko będzie bez chrono wykluczyć ten parametr, żeby móc szukać innej przyczyny.
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

Arek_78 pisze:Ciężko będzie bez chrono wykluczyć ten parametr, żeby móc szukać innej przyczyny.
Jak dla mnie 10m/s nie ma prawa powodowac takiego odskoku przy predkosciach pociskow ponad ca. 300m/s. Przeciez to jest ca. 3%! Moze byc troche inny opad, ale nie taki odskok w bok. Ja miewam takie odskoki w 38spl i udalo mi sie stwierdzic, ze jedna z przyczyn sa skazy na pociskach. Zaczalem przez lupke ogladac kazdego olowiaka przed osadzaniem i tam, gdzie widzialem nadlewki/wglebienia, to potem prawie zawsze mialem odskok. Druga przypuszczalna przyczyna jest pekanie lusek w trakcie strzalu. Niby tego na pierwszy rzut oka nie widac, ale potem przy robieniu kielicha przy nastepnej elaboracji lusek okazuje sie, ze 1-2 luski sa pekniete.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Posprawdzałem łuski, naważkę, wagi, pociski - wszystko jest dobre, nabój ładowany ręcznie, bez przeładowania więc nie zmienia wymiarów.
A prędkości takie:
326,5
325,2
328,9
340,6
342,6

Tak też się zgrupowały na tarczy 3:2 - nie wiem tylko skąd te różnice wynikają. Dojdę, ale teraz nie jestem na strzelnicy zbyt często.
polpaj
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 22 stycznia 2019, 09:16
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: polpaj »

Sa nowe pociski RG Bullet 115 gr. U mnie wyraźnie lepsze skupienia robi niż Frontier. Proponuję spróbować.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Ja składam na Hornady 9mm 125 grain HAP
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

polpaj pisze:Sa nowe pociski RG Bullet 115 gr. U mnie wyraźnie lepsze skupienia robi niż Frontier. Proponuję spróbować.
No wlasnie te skazy na pociskach to ja oberwuje na olowianych Frontierach. Na H&N takich skaz nie obserwowalem i nie mialem tez odskokow.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Arek_78 pisze:Posprawdzałem łuski, naważkę, wagi, pociski - wszystko jest dobre, nabój ładowany ręcznie, bez przeładowania więc nie zmienia wymiarów.
A prędkości takie:
326,5
325,2
328,9
340,6
342,6

Tak też się zgrupowały na tarczy 3:2 - nie wiem tylko skąd te różnice wynikają. Dojdę, ale teraz nie jestem na strzelnicy zbyt często.
Jak dla mnie to za duze odskoki / roznice predkosci !

Sprawdzaels wczesniej wage pociskow ?

Luski z jednego LOS'u czy pozbierane na strzelnicy i o ktorych nic nie wiadomo ?

Jak odmioerzales puder ? Wagowo czy objetosciowo ?

:wink:
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

Arek_78 pisze:Posprawdzałem łuski, naważkę, wagi, pociski - wszystko jest dobre, nabój ładowany ręcznie, bez przeładowania więc nie zmienia wymiarów.
A prędkości takie:
326,5
325,2
328,9
340,6
342,6

Tak też się zgrupowały na tarczy 3:2 - nie wiem tylko skąd te różnice wynikają. Dojdę, ale teraz nie jestem na strzelnicy zbyt często.
325m/s daje 3.0cm opadu na odleglosci 25m
342m/s daje 2.7cm opadu na odleglosci 25m

To sa zadne roznice!
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Tak, sprawdzałem wagę. Waga pocisków waha się od 124,60 do 125,60 gr. Do testów wybrane o jednakowej wadze. Wymiary pociski trzymały wszystkie.
Łuski pozbierane, poważone, sformatowane po całości. Wybrane z jednej firmy i roku. S&B z 2017 roku
Proch odmierzany Hornady Auto Charge i sprawdzany na drugiej wadze.
Spłonki Fiocchi

I dalej nie kumam czemu tak się dzieje :)
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

A jak strzela broń na dobranej fabrycznej amunicji? Pytam bo miałem nowiutkiego XDM-a który był koszmarnym siewnikiem.
Jeśli broń strzela dobrze to zmień pocisk. Czasami tak jest że lufie ten konkretny nie smakuje. Aptekarstwo sobie odpuść, kluczowy jest proch i pocisk. Jeśli są dobrane, to dobrze będzie strzelać amunicja sypana łyżką elaborowana na losowych łuskach.
polpaj
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 22 stycznia 2019, 09:16
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: polpaj »

Marekj pisze:A jak strzela broń na dobranej fabrycznej amunicji? Pytam bo miałem nowiutkiego XDM-a który był koszmarnym siewnikiem.
Jeśli broń strzela dobrze to zmień pocisk. Czasami tak jest że lufie ten konkretny nie smakuje. Aptekarstwo sobie odpuść, kluczowy jest proch i pocisk. Jeśli są dobrane, to dobrze będzie strzelać amunicja sypana łyżką elaborowana na losowych łuskach.
Nic lepszego bym nie wymyślił jak kolega. W pełni potwierdzam.
Zmień pociski i nie koniecznie sugeruj się ceną bo niekiedy te drogie latają jak chcą a te tanie mogą pasować do pistoletu.
RG Bullet testowałem na 3 sztukach i w każdym miały lepsze skupienie niż twoje z przedstawionych tarcz.
Spróbuj jeszcze LOS 124 gr Hp też ładnie latają.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

piotrb pisze:
325m/s daje 3.0cm opadu na odleglosci 25m
342m/s daje 2.7cm opadu na odleglosci 25m

To sa zadne roznice!
Fakt !
Arek_78 pisze:Tak, sprawdzałem wagę. Waga pocisków waha się od 124,60 do 125,60 gr. Do testów wybrane o jednakowej wadze. Wymiary pociski trzymały wszystkie.
Łuski pozbierane, poważone, sformatowane po całości. Wybrane z jednej firmy i roku. S&B z 2017 roku
Proch odmierzany Hornady Auto Charge i sprawdzany na drugiej wadze.
Spłonki Fiocchi

I dalej nie kumam czemu tak się dzieje :)
Wykluczyl bym wszystko co ma roznice plus minus 0,5 gr.

:wink:
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Obstawiam pistolet lub strzelca, przerobiłem masę konfiguracji i 3 pistolety. Proch odmierzam objętościowo, oal mierze tylko raz przy ustawieniu matrycy, nic nie selekcjonuję (olowiaki tylko na oko czy nie mają dziury albo nadlewek). Bez wiekszych problemow strzelam 86, jak sie przyloże to i 98, jak sa jakies odskoki to z mojej winy i zaraz po strzale wiem ze bedzie w bialym. Natomiast spotkalem pare osob z odskokami ktorym nie pomogła nawet zmiana pistoletu i amunicji. Proponuje dac jeszcze postrzelać koledze co ma najlepszego cyla w klubie tylko nie mówić ze to elaborowana amunicja i nie sugerowac ze z pistoletem cos nie tak bo sie stremuje i dupa. I nic nie gadaj o odskokach przy pierwszym strzale bo bedzie inaczej sie przykładał do pierwszego strzalu i bedzie odskok
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Marekj pisze:A jak strzela broń na dobranej fabrycznej amunicji? Pytam bo miałem nowiutkiego XDM-a który był koszmarnym siewnikiem.
Jeśli broń strzela dobrze to zmień pocisk. Czasami tak jest że lufie ten konkretny nie smakuje. Aptekarstwo sobie odpuść, kluczowy jest proch i pocisk. Jeśli są dobrane, to dobrze będzie strzelać amunicja sypana łyżką elaborowana na losowych łuskach.
Broń z fabrycznej GECO 125gr same 10 na tarczy jeżeli chodzi o skupienie. Prędkości 321-323m/s - więc przyzwoita amunicja

Testuję ze stojaka powtarzalność. Nie z wolnej ręki. Więc błąd strzelca odpada.

Faktycznie spróbuję inne pociski.
HAKKR
Posty: 91
Rejestracja: środa, 28 lutego 2018, 20:29
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: HAKKR »

Marekj - a jakiego posidasz XDMa? Z jakimi składnikami amunicji tj. pocisk, proch strzela najcelniej?
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

Arek_78 pisze: Testuję ze stojaka powtarzalność. Nie z wolnej ręki. Więc błąd strzelca odpada.
Faktycznie spróbuję inne pociski.
Tylko nie kupuj wynalazkow po taniosci, a cos, co wiadomo ze jest dobrze zrobione, czyli co najmniej H&N. Wiem, ze drozsze, ale dzieki temu bedziesz mial pewnosc.

Ze stojaka tez mozna robic bledy.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Nie wiem jakiego stojaka uzywasz, bledy wyklucza na pewno Ransom Rest!

:wink:
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Jakiś tam plastikowy, dość sztywno pistolet leży, dodatkowo namierzam w punkt laserem i strzał. Mogę się pomylić o jakieś 0,5cm, ale nie o 10cm.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Jak masz możliwość - zmień proch, np RS12, VV320, D032
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Zacząłem na RS12, ale sprawdzę VV
Dzięki
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Jak masz RS12 to pomiń VV320 : )
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

lechu pisze:Jak masz RS12 to pomiń VV320 : )
Dlaczego ?

JAk ma mozliwosc, to wyprobowal bym ich jak najwiecej !

:wink:
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

lechu pisze:Jak masz RS12 to pomiń VV320 : )
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Bo RS12 działa.
VV320 jest ok, ale jak Kolega ma dostęp do RS'a to po co komplikować.
Składałem ostatnio:
pociski DMA
4,3 gr RS12
COL 29,2 mm
spłonki Fiocchi
łuski belotki - jakiekolwiek, bez segregacji na partie.
crimp mniej więcej 9,60 mm
prasa progresywna
Testowane w kilku pistoletach, zaczynając od glock'ów 26 i 43. Trzeba się bardzo postarać, żeby z czarnego na 25 m wyjść, nawet z tych maluchów.
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

HAKKR pisze:Witam,
Mam taki problem, i nie wiem co jest przyczyną: co jakiś czas mam odskok na tarczy. Tak to wygląda. Czasami odskok jest większy.
A masz może zdjęcie tarczy jak "normalnie" strzelasz? Na fabrycznej powinieneś lepsze skupienia robić.
Bo tu - przepraszam,nie wyzłośliwiam się - ciężko szukać skupienia, a co dopiero mówić o "odskoku"...
Tu masz strzelane z ręki (oburącz) na H&N'ach i VV N330. Robione na turrecie (odmierzane objętościowo). Łuski jakieś tam pozbierane.I szału nie ma, ale jakoś tam kupy się trzyma.
Obrazek
A tu "wybitnie tarczowy" .45 ACP - zdjęcie z testów (też H&N i ten sam proszek):
Obrazek

Generalnie, popróbuj parę fabrycznych. Jeśli z nich nie zrobisz lepszego skupienia - to wina strzelca lub broni.
Poproś kogoś kto dobrze strzela (jeśli sam się nie czujesz na siłach) niech strzeli z Twojego pistola, ewentualnie poproś kolegę o pożyczenie i zobacz czy wyniki się poprawią.
Może to Ci pokaże przyczynę...
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 października 2019, 12:39 przez TommyT, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ