Obrabianie / skrawanie szyjki luski

Moderatorzy: wierzba, P_iter

andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

A juz chcialem prosic Piter'a aby rozdzielil temat. To juz sobie podaruje skoro nie zamierza, jakos przezyje ale pol roku bede struty chodzil a co gorsza szczelal ! :mrgreen:

Dzisiaj rano odpalilem wrotke i pojechalem do optyka o ktorym wspominalem.

zrobil mi rysunek jak to wyglada i wpisal nawet poprawki. Roznica jeu przy samych zwyklych szklach jest kolosalna mam 110 % " wzroku ".

Potem korekta pod tarcze, muszke i szczerbinke sprawdzal 3 rozne korekty ( 0,25, 0,50, 0,75 ) najlepiej bylo na pierwszych dwoch ale w efekcie koncowym wybralismy srodkowa.

W zeszlym tygodniu dalem sobie zrobic wogole nowe okulary. Oprawki gratisowe, szkla Zeiss z max fotochromem i max odlustrzeniem wyszlo niecale 140,- €

Dzis za jedno szklo bez oprawek ale dopasowanie do oprawek gratis mam zaplacic 126,- € :bh|:

No coz, jezeli przyniesie efekty, to beda chaba najlepiej zainwestowane piniadze.

Teraz musze sobie jeszcze oprawki zalatwic, co wcale nie bedzie takie proste !

P.S.

Panowie, jak piszecie Jakis text to ja osobiscie prosilbym o robienie akapitow, bo text " roztrzelony " latwiej sie czyta !

Jacek W pisze:Andy 7 nie ciesz się że już przekroczyłeś tą granicę , później też będziesz zmieniał okulary tylko dynamika zmian będzie inna
- piszę to z własnego doświadczenia jak i kolegów , do muszki i szczerbinki polecam zestaw Knoblocha lub Vargi .
Jacek,

jako ze matka natura miala kaprys i wyposazyla mnie w calkiem niezle poczucie humoru wiec tak sobie zazartowalem.

Calkowicie zdaje sobie sprawe z tego, ze lepiej juz niestety nie bedzie, tezaz to co najwyzej rownia pochyla ale w dol ! :mrgreen:

Troche pociesza mnie fakt, ze to nie tylko u mnie ale i u innych ! :mrgreen:

U siebie strzelam juz w kat. seniorow a ogolnie w klubie z tymi ludzmi z ktorymi mam do czynienia ( z ktorymi strzelam z broni krotkiej ) jestem gora na 5 - tej pozycji i jakos probuje z tym zyc :mrgreen:

O dlugiej nie mowie bo to inna bajka !


:wink:
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Bardzo osobista sprawa z tym wzrokiem. Chyba prościej rozmawiać o innych problemach zdrowotnych. Andy7- masz jaja. Ja dziś przechodziłem obok aparatu do badania wzroku i skrewiłem. Byłem z żoną. Chyba po kryjomu udam się do optyka i pogadam jak znawca z ekspertem co można poradzić. Próbowałem nieudolnie przy okazji kłopotów wzrokowych z moją mama porozmawiać z panią
profesor do której mamę wożę ale jakoś nie wypadało mamy wyprosić i skończyło się na kropelkach na wysuszone oczy. To tak jak przy dwudziestoletniej lasce powiedzieć, że mam problemy z erekcją! Kuwa, to się nie da! Nie wiem, u mnie jest jakoś dziwnie. czasem niby normalnie a czasem jakby piach w oczach. Częściej jednak coś pamiętam niż widzę. W sypialni jest stosunkowo daleko telewizor i nie mogę przeczytać opisu programu. Godzinę niby widzę a nie jest wcale wiele większa! Andy7, chyba mówisz o nieco innych pieniążkach za te suuuuper szkła. Moja żona chodzi do optyka i kosztuje to znacznie więcej. Ja cichutko staję z tyłu i widzę całą tablice i wszystkie cyferko/literki. To co kuwa jest?!
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

slawek1972 pisze:Andy7- masz jaja.

To tak jak przy dwudziestoletniej lasce powiedzieć, że mam problemy z erekcją!

Andy7, chyba mówisz o nieco innych pieniążkach za te suuuuper szkła.
Moja żona chodzi do optyka i kosztuje to znacznie więcej.
Slawek,

przyznam, ze cieeeeeeeeeeeeeeeezko sie chodzi okrakiem i z szelkami na kohones ! :mrgreen:


Spoko, zart :mrgreen:



Nie wiem jak to jest z ta 20 - to latka ale 18 lat temu z 18 - tka nie bylo problemu, normalnie prega na czole byla ! :mrgreen:

Dzisiaj juz nie wiem, dawno 20 - tki nie bylo !

Ale 50 - tka jest ! :mrgreen: :mrgreen:

Bo w tej PL to drozyzna Panie ! Placilem tyle ile napisalem !
ODPOWIEDZ