Fireforming 6.5 creedmoor z 308W

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Fireforming 6.5 creedmoor z 308W

Post autor: Marcin.P. »

Witam. Ma ktoś doświadczenie z przerabianiem łusek 308 Win na 6.5 Creedmoor?
Zastanawiam się nad karabinem w tym kalibrze, ale zniechęca mnie trochę słaby dostęp i cena łusek.
Gdyby dało się jak na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=N31hpsB4xD8
Była by to ciekawa perspektywa.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Ok, ale do czego planujesz używać tą nową broń i kaliber?
Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: Marcin.P. »

Głównie zawody 300 metrów bez optyki. W dalekiej perspektywie luneta i dalsze dystanse.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Da sie ,ale szyjki wychodza z grubymi sciankami ,zalezy jeszcze jaki producent.
Mimo ze nie mam ciasnej komory to niektore po osadzeniu pocisku ciasno wchodza do komory i trzeba by bylo toczyc.
Uzywam przeformatowane na luskach Winchestera jako amunicje do przetarcia lufy przed wlasciwym strzelaniem.
Przeformatowany Remington ,PPU ,Federal bez toczenia szyjek u mnie nie pojdzie.
Pozdrawiam Bready
Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: Marcin.P. »

Czyli trzeba jeszcze zainwestować w przyrząd do toczenia szyjek. Kilka ciekawych karabinów pojawiło się w tym kalibrze np Bergara.
Chyba zostanę jednak przy 223. Łuski tanie i dostępne inne komponenty też. Można strzelać dużo, czyli tak jak lubię :)
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Marcin.P. pisze:Czyli trzeba jeszcze zainwestować w przyrząd do toczenia szyjek. Kilka ciekawych karabinów pojawiło się w tym kalibrze np Bergara.
Chyba zostanę jednak przy 223. Łuski tanie i dostępne inne komponenty też. Można strzelać dużo, czyli tak jak lubię :)
Tylko w przyszłym roku będzie semi-auto na 1000+ na LREC. Mi przyjdzie startować z tym co mam, czyli .223 Rem. ale jakbym miał wybór... ;)
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Można też kupić fabryczną ammo ok 4zl sztuka wykorzystać a łuski zostaną. Chyba że chodzi o bardzo duże ilości
Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: Marcin.P. »

Gdzie dostanę taką tanią amunicję w tym kalibrze? Najtaniej znalazłem po 6.5 zł
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

mrq
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2018, 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrq »

Ostatnio kupowałem S&B FMJ poniżej 3.50PLN. Łuski Lapua są po około 5PLN ale są na małą spłonkę. Jakiś czas temu 6.5guys zrobili testy i wyszło im ze 20 elaboracji na jednej łusce bez odpuszczania.
Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: Marcin.P. »

Czyli tragedii nie ma. Kusi mnie ten kaliber bardzo. Zastanawiam się jeszcze nad karabinkiem Browning x- bolt SF varmint w tym kalibrze. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym systemem?
Marcin.P.
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 06 października 2016, 13:18
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: Marcin.P. »

Karabin już mam zamówiony. Wezmę pewnie trochę amunicji więc jakaś partia łusek będzie. Zastanawiam się nad łuskami Starline. Kolega będzie robił zamówienie w stroblu, więc przesyłka nie wyjdzie drogo. Jak z jakością tych łusek? Nadadzą się do w miarę precyzyjnego strzelania? Mam ich łuski w 45-70 i pewien rozrzut wagowy mają, ale ogólnie chodzą bez zarzutu.
Wolność
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Słyszałem ze Hornady ładuje właśnie na łuskach Starline, wiec jeśli je znasz, to znasz odpowiedz... Inna sprawa, ze tylko słyszałem i pewności, ze tak jest faktycznie, nie mam.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
past
Posty: 106
Rejestracja: sobota, 17 listopada 2012, 08:39

Post autor: past »

łuski kupujesz raz na 10 lub więcej elaboracji. Czy to że wydasz na jedną elaborację 30 czy 50 groszy robi jakąś różnicę , moim zdaniem nie. Łuski S&B moim zdaniem są znacząco gorsze jak Lapua. W 308 Lapuę elaborowałem kilkanaście razy SB kilka. Małe spłonki w 6.5 moim zdaniem to plus
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

past pisze:Małe spłonki w 6.5 moim zdaniem to plus
A moglbys szerzej to wytlumaczyc dlaczego male splonki to plus ?
Pozdrawiam Bready
mrq
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2018, 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrq »

Popatrz na stronę 6.5guys z testem, o którym pisałem. Masz ram wyjaśnienie, czemu mała spłonka lepsza.
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

Podpinajac sie pod temat ja mam troche doswiadczenia w przekalibrowaniu lusek.

Przerabialem 308 win na 6,5x47 lapua.

Temat jest dosc prosty a efekty bardzo zadawalajace.

Czas na przekalibrowanie ok 200 szt. to ok 3-4 wieczorow spokojnej zabawy.

Ma to sens ekonomiczny, a jakosc lusek nie odbiega od jakosci lusek fabrycznych.

W moim kalibrze nowa luska kosztuje 4,50/ szt a raz odstrzelone sa nie od zdobycia.

Za to mozna dopasowac grubosc szyjki idealnie pod swoja komore nabojawa, tak aby miala minimalny luz miedzy szyjka a komora nabojowa.

Po przerobienu sprawdzalem pojemnosci wszystkich lusek i odchylki objetosci tych przerobionych nie odbiegaja od odchylek nowych lusek.

Podkresle, ze przerabiane luski byly z jednej partji.

Jedna roznica to ze w orginalbych luskach 6,5x47 lapua mam pojemnosc 49,3 grain. a w przerabianych i przycietych do tej samej dlugosci pojemnosc to 51,1grain.


Czy warto poswiecic troche czasu na taka zabawe, karzdy z nas musi zdecydowac...
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

mrq pisze:Popatrz na stronę 6.5guys z testem, o którym pisałem. Masz ram wyjaśnienie, czemu mała spłonka lepsza.
Jakis link ?
Bo znalazlem tylko testy porownawcze 8 rodzajow malych splonek ,o duzych ani slowa.
Myśliwy pisze:Podpinajac sie pod temat ja mam troche doswiadczenia w przekalibrowaniu lusek.

Przerabialem 308 win na 6,5x47 lapua.

Temat jest dosc prosty a efekty bardzo zadawalajace.
Do mojej broni Savage 12FV i Savage 10T w kalibrze 6.5 Creedmor ,zarowno do egzemplarza z lufa fabryczna Savage ,jak i z lufa z X-Caliber tak przeformatowane luski po osadzeniu pocisku nie zawsze daja sie wlozyc do komory ,badz opierajac sie szyjka ,badz powoduja ciezkie zamykanie zamka.
Po toczeniu szyjek problem znika.
Pozdrawiam Bready
ODPOWIEDZ