Fox Classic Hunter

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
warchlaq
Posty: 150
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:05
Lokalizacja: Birmingham/Wolverhampton
Kontakt:

Fox Classic Hunter

Post autor: warchlaq »

Tikka T3 Varmint 223REM,CZ550 FS 308WIN
wolf
Posty: 23
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 09:26

Post autor: wolf »

Od 3 lat elaboruje do 30-06, 308 i 8x68. Łowiecko śmiem twierdzić, że jest to najlepszy monolit do polowania. Bardzo dobra farba, zawsze przestrzał i dobre obalanie. Polecam
Dragan
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 27 czerwca 2017, 05:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dragan »

wolf pisze:Od 3 lat elaboruje do 30-06, 308 i 8x68. Łowiecko śmiem twierdzić, że jest to najlepszy monolit do polowania. Bardzo dobra farba, zawsze przestrzał i dobre obalanie. Polecam
A jak z rykoszetami ?
wolf
Posty: 23
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 09:26

Post autor: wolf »

Powiem szczerze, że nigdy nie miałem takiego problemu, nie uczestniczę w zbiorówkach tak więc niejako mnie to nie dotyczy. Mam porównanie do Barnesa (TSX, TTSX) i o ile balistyka jest nieco słabsza, to łowiecko jest znacząco lepszy.
smoczy
Posty: 126
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2018, 16:36

Post autor: smoczy »

A jak wychodzi ze skupieniem ?
wolf
Posty: 23
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 09:26

Post autor: wolf »

to już kwestia, znalezienia naważki...
Ale np. w 8x68 spróbowałem naważki "rekomendowanej" przez producenta i jest kula w kule
Mam też znajomego który elaboruje w 6,5x55 (Browing varmint), bez problemu strzela na 600m.
smoczy
Posty: 126
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2018, 16:36

Post autor: smoczy »

Ciekawe - ze względu na kształt to aerodynamika mogłaby być "podejrzana", z drugiej strony zrobienie pierścieni wiodących powinno poprawiać prowadzenie w lufie.

Niestety sama cena pocisku jest wysoka :/

Dzięki za info

Pozdrawiam,
Weatherby
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: poznań

Post autor: Weatherby »

wolf pisze:Od 3 lat elaboruje do 30-06, 308 i 8x68. Łowiecko śmiem twierdzić, że jest to najlepszy monolit do polowania. Bardzo dobra farba, zawsze przestrzał i dobre obalanie. Polecam
A na mięśniach są duże krwiaki?! Na filmie reklamowym daniel w środku miał sporo "zupy".
jedna odpowiedź=kolejne dwa pytania!!
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

też o tym myślałem do dwóch kalibrów w tym 8x57IS i 30-06. O ile do polowania cenę można przełknąć, to ja zmierzam w kierunku unifikacji i strzelam z tej samej amunicji na strzelnicy do dzika w przebiegu. Przy 50 ciu przebiegach różnica już jest w cenie dość wyraźna. Dzisiaj zrobię próby na sierra i tak do 8x57 IS 175 grein a do 30-06 180 grein.
Są to pociski SP i zamierzam uzyskać skupienie na 1 złoty. Dla mnie zadowalające a po SP spodziewam się, że jak zwykle stara konstrukcja zrobi w tuszy dobrą robotę.
Kusi jednak stwierdzenie Kolegi, że od 3 lat daje radę, zwłaszcza, że próbował TSX. Ja monolity ostrzelałem w półautomacie i nic z tego nie wyszło. Waliłem ze wspomnianych TSX, Speer i lapua naturalis. szydło i kaleczenie zwierza. Może w repetierze da się to dobrze rozpędzić i mowa raczej o 800 metrach na wylocie, bo mniej jakoś tego nie widzę. Inny kolega słusznie zauważył, że zbiorówki...., to się nie rozpryśnie i przypominanie sobie jak gwizdały breneki na zbiorówkach powoduje, że zaczynam się kulić.
ODPOWIEDZ