Jaki sprzęt do skracania łusek

Moderatorzy: wierzba, P_iter

daromaniak
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 15 grudnia 2017, 16:33

Jaki sprzęt do skracania łusek

Post autor: daromaniak »

Potrzebuje niedrogi sprzęt do skracania łusek pod 308W i 7x65R
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Kup sobie taki prosty przyrząd Lee (nie pamiętam nazwy, kilkadziesiąt zł.) Ja mam co prawda cos bardziej zaawansowanego ale ci co go maja bardzo chwalą.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
likker_runner
Posty: 1558
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

To się nazywa "uchwyt z przyrządem do przycinania" (32 PLN) i jest uniwersalny, a specyficznie do kalibru należy jeszcze dokupić "Sprawdzian i uchwyt do obróbki łusek" za 30 PLN do .308 Win, niestety w Parabellum nie mają pod 7x65R - może dałoby się jakoś dobrać z dwóch innych kalibrów - sprawdzian pod 65mm długość a uchwyt żeby pasował do kryzy.

To ustrojstwo działa zupełnie nieźle, choć odwrócenie porządku w postaci wsadzenia "przyrządu do przycinania" z wkręconym w niego "sprawdzianem" w wiertarkę, podczas gdy w palcach trzymamy "uchwyt" (z nakręconym "holderem" do kalibru) daje zarówno zwiększenie szybkości obróbki (wymiana łuski nie wymaga zatrzymania wiertarki) jak i wyeliminowanie wrażliwości na niecentryczne uchwycenie łuski gdyby "holder" nie był dobrany idealnie.

Niestety trzeba się jeszcze wyposażyć w coś do deburring'u krawędzi szyjki od wewnątrz i od zewnątrz.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

likker_runner pisze:
Niestety trzeba się jeszcze wyposażyć w coś do deburring'u krawędzi szyjki od wewnątrz i od zewnątrz.
Mając już ten przyrząd do skracania wystarczy dokupić ten najtańszy Lee za 19 zł https://parabellum.pl/lee-przyrzad-do-w ... luski.html i wszystko w temacie.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Do skracania lusek tak jak wyzej napisano ,albo ten prosty Lee ,albo trymer Wilsona.
Kazda inna opcja to tylko strata pieniedzy
Natomiast do deburringu polecam przyrzad Lymana ,ze wzgledu na bardziej ostry kat frezu wewnetrzenego.
https://www.brownells.com/reloading/cas ... 55071.aspx
Pozdrawiam Bready
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Przyrzad Lee do skracania jest wporzadku, Ale ostatnio kupiłem ten przyrząd Lee do krawędzi łuski i nie do końca jestem zadowolony. Podobne jak przedmówca proponował bym kupić coś innego.
ODPOWIEDZ