Jakie chrono?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Theofanis
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 09 września 2018, 00:24
Lokalizacja: Warszawa

Jakie chrono?

Post autor: Theofanis »

Mam dylemat z uwagi że wybór jest duży.
Przeczytałem posty na tym forum i nadal nie mogę się zdecydować.
Doradzicie?
Elaboruję .223, .308 i pistoletowe.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Ja swojego nie mam, ale kolega użyczył mi chrono "Radecka"
Strzelałem przez nie .308 i 9 x 19
Ma własne podświetlenie, mierzy palną i pneumatyczną i cena bezkonkurencyjna.
Czego chcieć więcej?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
AlphaStr
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 23 maja 2017, 23:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AlphaStr »

Wiem, że można się w tej sprawie skontaktować z wytwórcą, ale skoro temat już wypłynął to spytam - ile kosztuje to słynne chrono Radecka?
Awatar użytkownika
PP-67
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2016, 13:12
Lokalizacja: 3M

Post autor: PP-67 »

Wersja R2H: 395 PLN + 15 PLN wysyłka.
Pozdrawiam. :halo-
Piotr P
AlphaStr
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 23 maja 2017, 23:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AlphaStr »

Dzięki! :)
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Mam chrono Radeckowe - używam i bardzo chwalę. IMHO Best price / performance. Nie potrzebuje podświetlenia żadnymi lampami i działa bardzo dobrze przy paskudnym oświetleniu (w chrono CED np trzeba cudować z jakimiś lampami, podświetlaczami etc i można łatwo zastrzelić chrono - wiem bo mi się to udało). Jedyna stresująca rzecz w tym chrono to fakt że trzeba strzelić w obszar wielkości dłoni ale po przyklejeniu kartki z kółeczkiem nie ma najmniejszego problemu. Chrono typu labradar które nie ma bramek i działa na innej zasadzie niż bramki światłoczule jest z pewnością bardziej sexi ale cena zabija. Chyba że budżet nie jest problemem to kupuj co najlepsze.
Theofanis
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 09 września 2018, 00:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Theofanis »

Dziękuję.
Myślałem o tym Radeck'owym chrono, tym bardziej że to dobry polski wyrób.
Jeśli dział to po co przepłacać?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Drogie ale podobno najlepsiejsze !

Po zakupie kilku kierowcow mozesz namierzyc to sie szybko wydatek zwroci ! :mrgreen:

https://www.google.de/search?q=labradar ... 00&bih=586

:wink:
newbie
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 11:38

Post autor: newbie »

hej a czy ktoś ma kontakt lub jakąś stronkę odnośnie radecka??
Awatar użytkownika
PP-67
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2016, 13:12
Lokalizacja: 3M

Post autor: PP-67 »

Pozdrawiam. :halo-
Piotr P
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

TomaszMk
Posty: 198
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

Radecek odpowiada dosc sprawnie na bezowym forum.
Sam niedawno kupilem jego chrono i powiem tyle ze ... dziala. Brak mozliwosci porownania z innym. Wiec sie nie wypowiem o dokladnosci.
Na razie po pomiarach pociskow/prochu w 9x19 i porownaniu z QL zalamka. QL pokazuje duzo wieksze predkosci niz faktyczne z pomiarow wyszlo.

Wiec chono w moim przypadku jest ok i bedzie uzywane.
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

Miałem okazję mierzyć tę samą elaborację na Labradarze oraz chrono wspomanianego kolegi.
Uśredniając prędkości z 5 strzałowych serii wyszło mi, że chrono Radecka wskazuje prędkość ok. 30 m/s niższą niż Labradar.
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Jeżeli masz możliwość skalibrowania pomiarów przy pomocy labradaru to w chronie "Radeckowym" jest możliwość ustawiania poprawek/odległości między bramkami i w konsekwencji regulację / kalibrację. IMHO sprzedawca kalibruje swoje chrono a użytkownik może to sam zmienić ustawić.
newbie
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 11:38

Post autor: newbie »

no to różnica w fps to juz prawie 100, ale sadzę że cena to wynagradza 410 z przesylka a 2.5k
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Sugestia że chrono mierzy źle bo jest tanie nie jest IMHO prawdziwe (przynajmniej w tym przypadku). Ja swoje sprawdzałem z chronem CED i średnia prędkość pocisków w seriach 10 strzałowych jest praktycznie taka sama (różnica 2-5 fps). W jakim trybie na chronie Radeckowym był przeprowadzany pomiar (z jakiej odległości i czy w trybie wysokiej czułości z kartką przed chrono) ? Jeżeli masz dostęp do labradara w okolicach Warszawy to chętnie pojawię się żeby sprawdzić czy moje wykazuje podobna różnicę w pomiarach.
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

IMHO - strzelanie z kartą trochę mija się z celem ... szkoda mi tych z trudem uklejonych naboi
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Czytałem coś o tym chrono i wychodzi, że to do pneumatyki. Czy podoła 800 m/s i wyżej? Jakieś doświadczenia? Miałem magnetospeed ale gniazdo jeck do kabla mi padło i dupa.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

slawek1972 pisze:Czytałem coś o tym chrono i wychodzi, że to do pneumatyki. Czy podoła 800 m/s i wyżej? Jakieś doświadczenia? Miałem magnetospeed ale gniazdo jeck do kabla mi padło i dupa.
Predkosci podola ,ale ze wzgledu na mala odleglosc pomiedzy bramkami trzeba bardzo pilnowac prostopadlosci wzgledem lufy ,bo wychodza duze bledy pomiarowe.
Moj egzemplarz byl zle skalibrowany ,zawyzal predkosci o okolo 100 fps przy 2800 fps.
Pozniej gdy ustawilem go na wprost otworu lunety lufa byla za nisko i rozstrzelalem dolne pudelko.
Naprawilem ,nowe diody IR ,dlawik ,rezystor ,ale jakos bardziej mnie przekonywal moj stary chrony F1 ,chociaz przy zachmurzeniu nie chce mierzyc.
A pozniej kupilem LabRadar ,i potwierdzilo sie ze F1 mierzy dokladniej niz Radeck.
Oczywiscie mozna kalibrowac ,ale i tak mnie to nie przekonuje ,nie do competitions reload.
Pozdrawiam Bready
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

prawda jest taka, że muszę coś budżetowego nabyć co daje radę. Miałem magnetospeed ale czytnik się urwał. W zasadzie rozwaliło się gniazdo i chyba płytka drukowana. Nie działa i już. Kupienie nowego czytnika to 390 złotych. Niby nie majątek ale chrono montowane jest do lufy a lufa drga. Pewnie drga różnie z tym i bez tego. Czyli zawsze jakiś odskok na tarczy dla pomiaru prędkości. Prędkość jest raczej orientacyjna, gdyż słabo z wyliczeniem prędkości. Albo celność albo prędkość. Dodatkowo magneto nie mierzy prędkości samych ołowianych. Z gas checkiem jest pomiar- bo zawsze to kawałek miedzi, Golcy nie widzi wcale. 45-70 nie robię z gas checkiem i tu jest problem.
Coś potrzebuję ale za rozsądne pieniądze.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

SUPERCHRONO firmy Steiner.... Proste w obsłudze, pojemna pamięć. "Kurtyny pomiarowe" niewidoczne, trzeba bardzo chcieć, by to urządzenie "rozstrzelać"......
"Uwielbiam chorał ruski..."
Młynek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek, 08 marca 2016, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Młynek »

Kup to : https://www.competitionelectronics.com/ ... hrono-dlx/

Działa i podaje poprawne wyniki, bo już np Shooting Chrony - tak dobrze nie mierzy, sprawdzane na 2 modelach.
22, 9X18, 9X19, 38/357, 22Hornet, 223, 308, 12/70
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Używam tego

https://www.competitionelectronics.com/ ... o-digital/

duża przestrzeń pomiarowa, bodajże 9 grup do zapisu wyników, z dodatkiem tego

https://www.competitionelectronics.com/ ... gital-usb/

po kablu exportuje dane do excela albo mozna zrobić sobie z laptopa duży "wyświetlacz" pokazujący wyniki online.
Theofanis
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 09 września 2018, 00:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Theofanis »

Stepan Bazyluk pisze:SUPERCHRONO firmy Steiner.... Proste w obsłudze, pojemna pamięć. "Kurtyny pomiarowe" niewidoczne, trzeba bardzo chcieć, by to urządzenie "rozstrzelać"......
Gdzie można kupić Superchrono ?
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

podpisuję się pod pytaniem
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 696
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Bready pisze:ze wzgledu na mala odleglosc pomiedzy bramkami trzeba bardzo pilnowac prostopadlosci wzgledem lufy ,bo wychodza duze bledy pomiarowe.
Też mam R2H i potwierdzam, jest to pewną niedogodnością. Jednak cena, działanie w każdych warunkach i kompaktowe wymiary rekompensują ową wadę.
Gdyby Radecek popełnił wersję z większą odległością między bramkami... Można zapytać, czy jest to możliwe.
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Faktycznie cena 420 złotych i możliwość dokupienia części naprawienia i takie tam na wypadek rozstrzelania robi wrażenie.
W jakiej odległości to się rozkłada od wylotu lufy?
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

120-130 cm
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

slawek1972 pisze:Faktycznie cena 420 złotych i możliwość dokupienia części naprawienia i takie tam na wypadek rozstrzelania robi wrażenie.
W jakiej odległości to się rozkłada od wylotu lufy?
Ja chronuję na chronie Radeckowym głównie amunicję do IPSC karabinową i pistoletową. Odległość 1-1,5m od końca lufy do chrono. Są dwa tryby pomiaru: z mniejszą i większą czułością. Pytanie co masz na końcu lufy i jaki nabój/elaborację sprawdzasz oraz jakiej dokładności oczekujesz. Przyklejenie na taśmę dwustronną kartki z kółkiem z przodu chrono i pomiar amunicji 9mm z pistoletu openowego z kompensatorem który dmucha nieźle działa bez problemu (chyba że jesteś za blisko i zdmuchniesz kartkę) podobnie jak amunicja do dynamiki do AR z kompensatorem. Kartka działa jak ekran zatrzymujący resztki prochu i mierzona jest prędkośc pocisku. Dla mnie "good enough".

Są oczywiście lepsze chrona ale w sensie mobilności, mobilności, dostępu do części i ceny etc - IMHO to jest zupełnie wystarczające. Labradar jest z pewnością super urządzeniem ale do moich celów nie potrafię sobie uzasadnić jego zakupu.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

slawek1972 pisze:Faktycznie cena 420 złotych i możliwość dokupienia części naprawienia i takie tam na wypadek rozstrzelania robi wrażenie.
W jakiej odległości to się rozkłada od wylotu lufy?
Ja jak już wspomniałem pożyczam, i żeby podmuch od ,308 nic mu nie zrobił to postawiłem 5m. od wylotu lufy a 9Para. strzelałem ok. 40cm.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Na litość Boska! Chrono to nie religia i do cholery nie podporządkuję życia do niego. Chce w prosty sposób rozłożyć nawet w ściśle określonych warunkach od wylotu i strzelać na wynik- skupienie i tyle. ma pokazać tyle i tyle do konfrontacji z QL.
Czy to za wiele? Czy to musi być lablador?
Ludzie wymyślają różne rzeczy i nie potrafią wymyślić w rozsądnych pieniądzach ustrojstwa dla każdego z niewygórowanymi oczekiwaniami.

Co myślicie o superchrono?
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

slawek1972 pisze:Czy to musi być lablador?
LabRadar jak dla mnie ma jedna zalete ktorej zadne inne chrono nie ma:
Nie musze wychodzic poza linie otwarcia ognia na strzlnicy aby go ustawic ,wiec nie przeszkadzam innym strzelajacym ,i nie musze czekac kiedy przestana strzelac aby ustawic chrono.
No i nie ma mozliwosci aby go przypadkiem rozstrzelac :)
Pozdrawiam Bready
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Taaak, to niewątpliwa zaleta.
To nie może trwać dłużej niż zwykłe rozstawienie. Wreszcie to nie ma polegać na strojeniu instrumentu. To nie cel sam w sobie lecz kolejna dana do podstawienia! Coś co podpowiada do dostrojenia i z korelowania z choćby QL
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

tak naprawdę chodzi o powtarzalność i ubranie tego strzelectwa w reguły choćby zrozumiałe dla nas.
Wypada podpatrywać kolegów z za wielkiej wody. Tam nie ma głupich pytań. Tam jeden drugiemu podpowie. ....
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

Qrde Sławek - jakiś słabszy dzień?
Śledzę co najmniej dwa tematy w których się udzielasz, i w każdym padały odpowiedzi na Twoje pytania.
O co Ci chodzi?
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Sorry Tommy,
jak coś nie tak to wszystko jest bee
Masz rację, gorszy dzień a może i jeszcze gorzej.
Mam od dłuższego czasu spieprzone chrono. Potrzebuję coś prostego i użytecznego i żeby bez wózka dojechać na stanowisko.
Nie mogę sobie wjechać na strzelnice i zaparkować tyłem i już. Około 50 metrów muszę to nieść. Gratów coraz więcej.

tak na prawdę to kłopoty w pracy jak cholera. Musiałem odreagować i pojechać w piz...u.

Kolega z branży zadzwonił jak byłem na strzelnicy i po telefonie pieprznąłem jak złoto w oponę zamiast w makietę dzika w przebiegu. Gdyby to było coś z czego bierzemy pieniądze tylko na tą zabawę ale z czegoś jednak żyjemy.
Dobra zmiana mnie rozrabia aż miło.

A w temacie....., czego się spodziewać...
zabrałem dziś amo ze śmietnika i trudno się spodziewać laboratoryjnych rezultatów. Gdybym miał chrono, to przynajmniej mógłbym ocenić prędkość i wywnioskować czy to ja zupełnie spier...łem.
Co prawda spodziewałem się słabych rezultatów ale akurat dziś mój próg był bardzo niski na porażkę.
Strzelałem z :
łusek różnych producentów z różną długością!
- spłonek z odzysku z rozebranych naboi po selekcji,
- zdemontowanych pocisków z crimpem z poprzedniej elaboracji....
i wiesz co? Wyszło słabo!
he he he
jadę za trzy tygodnie na gęsi i testowałem amunicję...., kilka rodzajów ...., chyba muszę powtórzyć.
ku....a, zupełnie nie rozumiem ale wiem, że jest wytłumaczenie. Kaczki, bażanty , rzutki spadają jak trzeba, a te pieprzone gęsi.....,
Waliłem w karton owijany co chwila nowym papierem pakowym i było średnio. Porównywalnie każda amunicja.
Ten karabin strzela dobrze cienkim śrutem a grubym nie koniecznie. Kupiłem długi czok przedłużający lufę o 10 cm i nie wiem , czy lepiej czy gorzej. Rzutki z tego czoka strzela się kiepsko. Rzutki latają blisko a gęsi dalej.
Nie uwierzyłbyś jaka jest różnica- to FULL i to FULL- tyle że 10 cm dłuższy.
Swoją drogą, to też nie jest tak, że każdy się podzieli swoimi doświadczeniami co myśli na jakiś temat z cyklu..., ja próbowałem i wyszło albo nie wyszło i rozumiem albo nie rozumiem dlaczego.
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

Robi się trochę off-topic.
Generalnie trochę Cię rozumiem, sam widzę, jak różowo nie jest (Panowie - dobrze już było).
Co do strzelania i elaboracji:
- widzę, że masz pytania i problemy związane z łowiectwem - ma wrażenie, że jednak tutaj jest więcej osób które walczą o skupienie, i nie ma znaczenia co z pociskiem za tarczą, może to jednak niewłaściwe forum dla Twoich pytań i wątpliwości
- chrono - z różnych powodów - częściowo ceny - kupiłem Radeckowe, ma swoje ograniczenia o których pisali już koledzy, ale też jak mi się udało je ustrzelić (zdjęcie w innym wątku) to Radecek bez problemu naprawił i za część ceny mam znowu sprawne
Każde ma ja jakiś mankament. Wysoka cena to dla mnie też mankament. Wydaje się, że Labradar jest najmniej problematyczny z ustawieniem i działaniem - ale coś za coś - cena bardzo wysoka. Wszystkie typy Chrony mają problemy z oświetleniem, itp itd.
Musisz sam się zastanowić co dla Ciebie jest ważne i czy chcesz na to wydawać tyle kasy.
A że człowiek obrasta w bambetle - zobacz z jakimi wózkami jeżdżą na zawodach zawodnicy IPSC... Może to jakaś podpowiedź :)

P.S. Mnie po ostatnich pomiarach (i czytając fora z zza wielkiej wody raczej nie jest to ewenement) wyszło, że grupy które miały najlepsze skupienie, wcale nie miały najbardziej zbliżonych prędkości...
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Może coś więcej o tym Superchrono? Ktoś używa? Jakieś wrażenia czy porównania?
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

Tu masz trochę:
https://reloading.pl/forum/viewtopic.ph ... 6705229b2c
Ja już bym nie kupił chrona, bez możliwości podglądu na bieżąco - czyli jakiś terminal dostępny na stanowisku.
Właśnie po to, żeby nie łazić...
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Czyli, to urządzenie sobie w zasadzie leży wyświetlaczem do góry dwa metry od wylotu lufy na statywie 50 cm poniżej linii celowania? Ustawiasz, oddajesz strzał i wędrujesz zobaczyć co się stało ? Albo strzelasz kilka razy, po czym orientujesz się, że się nie zapisało albo brakuje któregoś strzału a Ty zgadujesz którego?

Jeśli zrobiłeś sobie staranne drzewko i z bananem na gębie idziesz sprawdzić urządzenie a tu z 9 strzałów masz 7 ?! Zgadujesz , którego brakuje?

O to chodzi?
ODPOWIEDZ