Informacje z elaboracji

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Pustułka1
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 01 grudnia 2008, 14:13
Lokalizacja: Ożarów - Okręg Tarnobrzeg

Informacje z elaboracji

Post autor: Pustułka1 »

Witam
Koledzy, jakie metody sporządzania i gromadzenia informacji /notatek z elaboracji okazały się najbardziej przydatne w Waszej praktyce elaboracyjnej. Ja prowadzę notatnik w którym notuję wszystkie istotne dane dotyczące elaboracji. Informacje opatrzone są datą a notatnik posiada numerację stron. Wszystkie wypracowane najlepsze parametry dla konkretnego pocisku spisuję na małej karteczce którą umieszczam w pudełku z pociskami w ten sposób biorąc paczkę z pociskami mam wszystkie niezbędne informacje do ich elaboracji. Na karteczce podane są również numery stron z notatnika w którym można doczytać szczegóły i nr tarczy, jeżeli jest na tyle ciekawa że ją przechowuję.

Pozdrawiam P1
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

Ja w swojej krótkiej karierze elaboranta również zacząłem od notesu, dalej go zresztą prowadzę. Ostatnio jednak aby mieć fajną przejrzystość narastającej ilości danych zacząłem używać excela. Podpinam sobie do pliku również zdjęcia tarcz do poszczególnych elaboracji.
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Mam skoroszyt do którego wkładam wydruk z QL.Notuje też każdą elaborację z datą,prochem,nazważką,ilością,kalibrem ,pociskiem,OAL...
Komputer komputerem ale papier sie nie zawirusuje,dysk się nie zawiesi...itd
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

Dlatego napisałem "dalej go zresztą prowadzę". Łatwiej mi to przeglądać na komputerze :)
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Ja mam wykute na kamiennych tablicach :D
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Każdy oczywiście stosuje taki sposób jaki jest akurat dla niego najwygodniejszy.
Na początku kiedy zaczynałem przygodę z elaboracją /jeden kaliber/ to zbierałem wszystkie dostępne materiały nt. elaboracji do skoroszytu.
Po zgromadzeniu całego sprzętu przyszła pora na inne kalibry i skoroszyt stał się po prostu za duży, za ciężki i niewygodny.
Teraz w nim są wszystkie stare materiały, dokumenty do sprzętu, tarcze itp. a do danych elaboracyjnych najbardziej sprawdza się gruby zeszyt A5 w twardej oprawie.
Podzieliłem go sobie na "rozdziały" dla każdego elaborowanego kalibru a na początku mam spisane wszystkie posiadane komponenty.
Dzięki temu wiem co, kiedy i w jakiej ilości kupiłem oraz ile zużyłem - bardzo ułatwia planowanie zakupów.
Przy kalibrach zapisuję zarówno dane elaboracyjne, każdą partię zrobionej amunicji ale także wszelakie przemyślenia np. nt. ekonomiczności, niezawodności przeładowania broni itp.
Rozmiar zeszytu pozwala na bezproblemowe zabieranie go np. w podróż i przeglądanie danych w wolnych chwilach.
Pozdrawiam, Tomek
ODPOWIEDZ