.38 S&W

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

LARPAK
Posty: 31
Rejestracja: niedziela, 04 września 2016, 08:39

.38 S&W

Post autor: LARPAK »

Wyszukiwarka niestety nic nie pokazała więc zakładam nowy wątek.

Kolega posiada rewolwer Webley zasilany amunicją .38 S&W (nie mylić z .38 SPECIAL).
Posiadam zestaw lee classic loader do .38SPC/.357MAG i 9 mm PARA - z tego co wyczytałem to można amunicję .38 S&W robić na skróconych łuskach .38 SPC.

Nie chodzi o produkcję na masową skalę, ale od tak dla mania i przetestowania - ciężko dostać fabryczną amunicję.

Moje pytanie brzmi:
- jakich pocisków dostępnych u nas na rynku można użyć?
- jakiego prochu i naważki użyć - czy VV N340 będzie odpowiedni czy może jednak zbyt silny (takim dysponuję obecnie, ale to nie jest wymóg)?

Ktoś ma doświadczenie z elaborowaniem .38 S&W na łuskach .38 SPC?
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 662
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

Elaborowałem na pociskach .358 od Alsa Pro. Ale na oryginalnych łuskach od tego kalibru i matrycach Lee, na konwertowanych nie.
xxxam
Posty: 279
Rejestracja: piątek, 20 maja 2016, 15:36

Post autor: xxxam »

Co do naważki to co piszą w tabelkach bym sugerował
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: .38 S&W

Post autor: andy7 »

LARPAK pisze: z tego co wyczytałem to można amunicję .38 S&W robić na skróconych łuskach .38 SPC.


Moje pytanie brzmi:
- jakich pocisków dostępnych u nas na rynku można użyć?
- jakiego prochu i naważki użyć - czy VV N340 będzie odpowiedni czy może jednak zbyt silny (takim dysponuję obecnie, ale to nie jest wymóg)?

Ktoś ma doświadczenie z elaborowaniem .38 S&W na łuskach .38 SPC?
Nie elaborowalem i nie czytalem nic na ten temat ale


Znajdz sobie wymiary obulusek i porownaj je z soba, Porownaj ladunki prochowe jakie podaja tabele dla jednego i drugiego kalibru. Wyciagnij wnioski.


Co do pudru to ja osobiscie nie uzyl bym N 340 bo w/g mojego odczucia jest " zbyt mocny " Jezeli bym skladal, to albo na N 320 albo na Lovex'ie D032 lub na D036


Mysle, ze na poczatek sprobowal bym na 148 grain'ach lub nawet na lzejszych, z tego co pamietam, sa 125 grain'owe

Luski mozesz strymowac do wlasciwej dlugosci.



:wink:
likker_runner
Posty: 1558
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Łuski .38 Spl - mogą być za luźne przy denku (kaliber ma w specyfikacji 0.3865" wobec 0.379" dla .38 Spl) i się nie uszczelniać jak należy, ew. pęknąć przy którymś strzale - a pokusa będzie, bo trzeba je konkretnie skracać. Zwłaszcza jakby robić format matrycą .38 Spl - łuska będzie silnie pracować. Nie ma też gwarancji że grubość ścianki będzie jak trzeba te prawie 10mm od wylotu. Sugerowałbym sprowadzenie Starline oraz specjalnych matryc.

Pociski - trzeba skądeś dorwać kalibrację 0.361" (slug'owanie lufy wskazane). Może lakierowanie proszkowe doda ile trzeba do pocisków nominalnie .358". Większe kokile to by trzeba raczej zamawiać, i to z wyczuciem, bo Lee nie oferuje kalibratora .361", trzeba by pewnie jakoś samemu toczyć.

Proch - firmowe to ja widzę tylko ładowania Hodgdon. Tym niemniej na internetach można nawet znaleźć jedno ładowanie akurat dla N340, jednak nie wiem ile to warte. Pewnie zaczynałbym sporo niżej, z pomiarami na chrono.
xxxam
Posty: 279
Rejestracja: piątek, 20 maja 2016, 15:36

Post autor: xxxam »

Tak na szybko z neta :

1. Zmierzyć wejście lufy - bo podobno to .361" to nie norma i może być węższa
2. Łuski przerabiane z 38 spec po odstrzeleniu formatować tylko "szyjke"
d_bloch
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2018, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: d_bloch »

Mam pytanie, o sprawdzoną naważkę D032 lub RS12 do jakich kulek i jaka OAL
d_bloch
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2018, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: d_bloch »

Nikt nie elaborował, czy ja coś nie tak napisałem?
ODPOWIEDZ