[S] Łuski .308 Win Lapua

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

[S] Łuski .308 Win Lapua

Post autor: MADMAX »

Sprzedam nadwyżkę łusek .308 Win firmy Lapua. Łuski strzelone raz, z fabrycznej amunicji Lapua (Scenar 185 gr). Bez crimpu na spłonce i pocisku. Nie myte, nie rozspłonkowane. Strzelane z repetiera - a więc bez żadnych uszkodzeń. Cena za sztukę 1 zł. Mam 500 sztuk. Minimalne zamówienie to 100 sztuk. Koszt przesyłki niezależnie od ilości to 18 zł (Poczta Polska paczka +).
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

priv
...
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Nadal aktualne
Kaszpir77
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 14 września 2015, 11:39
Lokalizacja: podpoznańska wieś

Post autor: Kaszpir77 »

Wezmę 100 sztuk. Szczegóły na PW
Pozdrawiam
Tomek

www.pro-cp.pl
dareks
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2018, 15:06

Post autor: dareks »

Niestety mają krimp na spłonce.
T3xTacA1,T1xMDT,BergaraB14MDT,Beretta92FS,DE.44
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Możesz podesłać zdjęcie tego o czym piszesz ?
dareks
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2018, 15:06

Post autor: dareks »

tak, nawet opiłków które zostają w osadzarce spłonek po zaspłonkowaniu ze ściętego przez spłonkę krimpu. Całe szczęście że spłonkuję na prasie, bo ręczną ...to nie ma szans. Wrócę dziś ze strzelnicy to cyknę fotki.
T3xTacA1,T1xMDT,BergaraB14MDT,Beretta92FS,DE.44
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Super !
Przy okazji jak będziesz robił zdjęcia, cyknij proszę fotkę łuski Lapua do .308 bez "crimpu" o którym piszesz - dla porównania.
Zawsze warto się czegoś nauczyć.
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Niestety. Nie w tym rzecz.

Jak piszę że łuski są bez crimpu spłonki, to albo są, albo wprowadzam Kolegów w błąd. Koniecznie trzeba to wyjaśnić.
dareks
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2018, 15:06

Post autor: dareks »

Obrazek

Na lewej łusce (po odspłonkowaniu) widoczny krimp,dla porównania po prawej łuska s&b bez krimpu

Obrazek

Tutaj na spłonce widoczny odcisk wióra, który z krimpu docięła spłonka i dostał się pomiędzy miskę podajnika i spłonkę i się na niej odcisnął.

Pozdrawiam
Darek
T3xTacA1,T1xMDT,BergaraB14MDT,Beretta92FS,DE.44
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Trochę dziwne że jesli wiesz ze jest primer socet crimp nie sfazowałeś krawędzi gniazda choćby narzędziem do obróbki krawędzi szyjki...
To co nazywasz odciskie wióra to odcisk sztyftu osadzarki spłonek przy nieosiowym włożeniu łuski do shellholdera...poprostu priming rod
naciskał na bok spłonki...
dareks
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2018, 15:06

Post autor: dareks »

@kahles ...po prostu ręki mnie opadają. Nie o tym to, a o tym że jest krimp i tyle. Zresztą staje się to wątek "Komponenty" a nie "Pchli Targ"

:bh|:
T3xTacA1,T1xMDT,BergaraB14MDT,Beretta92FS,DE.44
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

dareks pisze:@kahles ...po prostu ręki mnie opadają. Nie o tym to, a o tym że jest krimp i tyle. Zresztą staje się to wątek "Komponenty" a nie "Pchli Targ"

:bh|:
[-X :-({|= :!--!

W czym Ci ten crimp przeszkadza? I o co właściwie Ci chodzi? Uważasz crimp za wadę towaru i sprzedawca ma się ustosunkować...?
Oświeć nas o co come on..
dareks
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2018, 15:06

Post autor: dareks »

No właśnie w niczym mi nie przeszkadza. Od tego mam DP Swaggera 600 żeby mi nie przeszkadzał. Rozchodzi mnie się jedynie o to, że jest opis nie całkowicie rzeczywisty, a kolega MADMAX ma ambicję być krynicą prawdomówności co zadeklarował cztery posty wyżej... i ja to szanuję i chcę mu tylko w tym pomóc. Dlatego podałem informację o krimpie, bez żadnych absolutnie podtekstów, insynuacji, aluzji czy glos

;;pelenluz
T3xTacA1,T1xMDT,BergaraB14MDT,Beretta92FS,DE.44
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

=D>

Roger.
Kahles out...

Piter i tak to jutro wyczyści :med/:
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Łuski które oferuję, zgodnie z opisem - nie mają crimpu.

Zastanawia mnie, że:

1. Kupowałeś na PW, a plujesz na mnie publicznie. Czemu nie zareklamowałeś towaru na PW. Czemu nie chcesz zwrotu pieniędzy ?
2. Łuski z tej samej partii kupiło kilkunastu Kolegów. NIKT nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. Tylko Ty.
3. Ja również używam tych łusek. U mnie jest wszystko w porządku. Po wybiciu spłonki, nie ma potrzeby jakiejkolwiek ingerencji w gniazdo spłonki, aby bez problemu osadzić nową.

Nie wiem jaki masz w tym cel, albo co pominąłeś w procesie edukacji elaboracyjnej, ale mylisz się.

Mam nadzieję, że inni Koledzy którzy zrobili u mnie zakupy, także zabiorą głos w tej sprawie.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Poczekam jeszcze na wypowiedź innych kolegów którzy kupili te łuski i wyczyszczę temat.
Mod.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Co prawda nie kupiłem łusek od kolegi MADMAX, ale jak koledzy pozwolą wyjaśnię parę rzeczy.
Każda dyskusja jest OK, i nie wyciągałbym z tej przyczyny personalnych uwag.

Co do łusek - kolega dareks nie do końca rozumie pojęcie krimp odnoszących się do spłonek.

Przykładowo łuski Lapua 8 sztuk wybrane z partii większej ilości łusek które ostatnio zakupiłem
Widać pierwsze sześć sztuk bez krimpu (od lewej strony) a ostatnie dwie sztuki po prawej stronie widać krimp.
Krimp to nie jest pierścień widoczny wkoło spłonki a kolega ten pierścień traktuje właśnie jako oznaka krimpu.
Lapua robiąc te łuski ma taką technologię - wykrojniki z matrycami ot i wszystko. Na marginesie jakbym chciał mieć
dość dokładny wymiar gniazda spłonki to robił bym dobicie z widocznymi pierścieniami, tak jak to robi Lapua.
Dlatego ich łuski są uważane za najlepsze.
Do strzelań sportowych gniazdo spłonki obrabiam i problemu nigdy z osadzaniem spłonek nie ma. W elaboracjach
myśliwskich czasami jest problem ale tam nawet nie pomyśle o obrabianiu gniazda spłonki, po prostu nie chce mi się.

Obrazek

na tych łuskach po prawej stronie wyraźnie widać krimp (trzy zagniecenia na obwodzie)

Obrazek

tu też nie ma krimpu

Obrazek
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

piotrjub pisze:
Co do łusek - kolega dareks nie do końca rozumie pojęcie krimp odnoszących się do spłonek.


Krimp to nie jest pierścień widoczny wkoło spłonki a kolega ten pierścień traktuje właśnie jako oznaka krimpu.
Nie masz racji.

https://squibloads.wordpress.com/reload ... crimp-out/



Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Kupiłem partię tych łusek i nie są to łuski z krimpowaną spłonką.Różnicę pomiędzy nimi opisał piotrjub. Co do obrazku przed moim postem to jedynie opis-nazewnictwo. To nie jest crimp w rozumieniu zacisku łuski.Tak więc otrzymałem od madmax'a to co opisał. Dodać mogę że robiąc elaborację myśliwską nanich spłonki osadzały się idealnie.Osadzarka ręczna RCBS. Pozdrawiam.
Goostav
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

kahles nie do końca dla mnie rozumiesz słowo crimp. Postaram się to wyjaśnić jak ja to rozumiem.
Nie neguje że są sposoby krimpowania pierścieniowe (ring crimp) ale my rozmawiamy o łuskach Lapua i o tym przypadku.

Pierwsze pytanie po co się robi crimp i kiedy? Czy można zrobić crimp i próbować wsadzać spłonkę po tej operacji?

Mnie się wydaje ze nie, jeśli jest to prawda to jak mogę kupić nowiutkie łuski z crimpem?
To są moje nowiutkie łuski Lapua 284 kupione w Incorsie. Proszę nie patrzeć że ze spłonkami, po prostu strzelam z tych łusek.

Obrazek Obrazek

na ich stronie http://sklep.incorsa.pl/nammo-lapua-lus ... 74,pl.html

Obrazek

w rzeczywistości wyglądają jak pokazałem na zdjęciu, mam ich 400 sztuk i wszystkie są jednakowe.

a tu jeszcze raz jak robi crimp firma Lapua

Obrazek

Zastanawiam się cały czas nad tym crimpem - może jest to nazwa technologi wytwarzania, w wersji Military otwór gniazda spłonki może ma być ciaśniejszy i dlatego robią ten pierścień, który nie powinien przeszkadzać w osadzeniu spłonek choć one będą wchodziły bardziej z oporem.

Obrazek
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

:shock: ale się rozwinął temat

:-k kupiłem łuski od kolegi MADMAX i nie widziałem na nich śladów po stemplu do zaciskania spłonki...
przejrzałem całą fabryczną amunicję Lapua do jakiej mam dostęp w różnych kalibrach jak i sportową tak i np myśliwską
Megę i nie widzę śladów po zaciskaniu.
Szczerze mówiąc jeszcze na crimpowane łuski po fabrycznej ammo lapua 308win nie trafiłem ...
Łuski kupione od kolegi MADMAX zaspłonkowałem w ilości 100szt za jednym razem bez kłopotu.
Zresztą kupione od innych czy sprezentowane łuski lapua nigdy nie zrobiły kłopotu prze osadzaniu
spłonki.Używam spłonek Federal GM lub CCI BR2 i używam spłonkarki RCBS.
...
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

staked crimp stosowany w amunicji lapua mil-spec

Obrazek
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Kahles dałem ci przykład z nowiutkimi łuskami Lapua kupionymi w Incorsie, nie amunicją.
Dlatego zapytałem się czy crimp pierścieniowy robi się podczas technologie wytwarzania łusek czy po osadzeniu spłonki?
Dla mnie crimp robi się po osadzeniu spłonki, a w łuskach Lapua tak nie jest z tym widocznym pierścieniem.
To czy jest to crimp czy nie jest?
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

hmmm... zadałem szybkie pytanie i dostałem błyskawiczną odpowiedź :

Sebastin,



No, we don´t have the crimping on primer.



Regards,



Erkki Seikkula

Sales & Marketing Manager

Nammo Commercial Ammunition
...
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Lapua na pewno robi trzypunktowy crimp spłonki w amunicji z pociskiem Lock Base. Jeśli chodzi o crimp pocisku, to występuje taki na pewno w fabrycznej amunicji z pociskiem Mega.
Dlatego wyraźny zapis, że łuski są po fabrycznym Scenarze zawsze załatwiał sprawę (fabryczna amunicja ze Scenarem nie jest crimopwana ani na spłonce, ani na pocisku). Tak mi się przynajmniej wydawało...

Cóż, zawsze znajdzie się ktoś, kto jest najmądrzejszy i umie znaleźć coś, czego szuka, nawet jeśli to coś nie istnieje. Nie dociekam już po co, bo szkoda czasu. Tym bardziej, że sposób załatwienia tej sprawy urąga wszelkim zasadom. Przynajmniej moim.

Co do "ma ambicję być krynicą prawdomówności" - tak. To dla mnie bardzo ważne. Nie chcę, żeby ktoś mówił że piszę głupoty (a takich fachowców jak widać niemało), albo co gorsza - świadomie wprowadzam w błąd.

Ciekawe jak się teraz kolega zachowa. Bo chyba warto byłoby się uderzyć w piersi i może jakieś "Przepraszam" na zakończenie ?
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Mam nadzieję że nie "pijesz" do mnie...
Ja "to" zawsze traktuje jako crimp i opracowuję gniazdo spłonki do "beveld pocked" bo łatwiej mi się spłonkuję.
W swoich wpisach nie negowałem Twojej prawdomówności lecz opisywałem za prasą zachodnią to co sam stosuję na codzień...

Sebastian rozwiązał problem kontaktujac się menadżeram Lapua...
Pewnie trzeba to przyjąć choć można było zapytać o znaczenie tego "stopnia" przy gnieździe spłonki

...i o to też:

Obrazek
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

seBOOL pisze: No, we don´t have the crimping on primer.
A możesz się zapytać co znaczy ten pierścień wkoło gniazda spłonki
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Wysłałem wiadomość w tej sprawie mam nadzieję że odpowiedź rozwieje wątpliwości.
...
dareks
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2018, 15:06

Post autor: dareks »

...to może ja rozwieję, pokornie proszę. Otóż, posypując sobie głowę popiołem, proszę wszystkich o wybaczenie oświadczam że kol. MADMAX jest Krynicą Prawdomówności, a jego opis stuprocentowo zgadza się z rzeczywistością... Kupione od niego łuski nie mają krimpu. Za to mój nowy shellholder hornadego #1H jest po prostu krzywy, to znaczy że otwór na priming rod jest krzywy i krrzywi miseczkę podającą spłonkę a ta okrawa fragment faski z primer pocket. W swojej bezbrzeżnej wręcz głupocie, na którą, proszę kolegów nie mam wytłumaczenia, spowodowałem to całe zamieszanie, za co kolegów, a szczególne kolegę MADMAX serdecznie przepraszam

Darek
T3xTacA1,T1xMDT,BergaraB14MDT,Beretta92FS,DE.44
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Ja jak ten złośliwie, cieszę się z tematu bo zawsze człowiek czegoś nowego się dowiaduje. To jest to nasze doświadczenie które ciągle rozwijamy. Jeszcze jak będzie dodatkowa informacja uzyskana przez kolęgę, to będę przeszczęśliwy :D
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Ja się cieszę z tego zajścia bo dowiedziałem się czegoś nowego o krimpie w Lapua :)
Dester
Posty: 31
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2015, 15:35

Łuski

Post autor: Dester »

Kupiłem 200 szt ., zrobiłem pierwsze 50 bez frezowania gniazda , nie mam najmniejszych zastrzeżeń ,nie rozumiem o co ta burza
Dester
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

Czytając posta kolegi może chodzi o co innego?
Używa głównie łusek GGG (.223) które podobno (podobno bo czytając ten wątek zaczynam wątpić) mają założony crimp i z wyglądu mają pokazywany tutaj pierścień.
Osadzając spłonkę spłonkarką, też zauważyłem, że potrafi się "wyciąć" cieniutki kawałek metalu - część pierścienia. Dokładnie jak kolega tu opisał.
Myślałem, że może zbyt mało "zebrałem" przyrządem Hornadyego do ściągania crimpu.
Od pewnego czasu zastanawiam się czy nie jest to problem jakiejś lekkiej nieosiowości shellholdera - bo najpierw osadzałem używając Autoprime'a Lee a teraz K+M - który używa tego samego shellholdera!!
Na razie czekam na inny shellholder i próbują to 'rozkminiać'.
Może to więc problem narzędzia.
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

ja kupiłem i wszystko jest w porządku ....
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Witajcie....

Fajnie by było jakby mod wyciągnął ten post
i wrzucił do tematu KOMPONENTY.
Poniżej odpowiedź od Lapua na temat
wykończenia gniazda spłonki
:lol:


Sebastian,



That ring is a some kind of &#8221;trademark&#8221; of Lapua cases (LR primer pocket).

It offer practically 2 benefits; the primers are feeding in a bit better than without the ring and we still have a possibility to use crimping if some (military) customer demands.



Regards,



Erkki Seikkula

Sales & Marketing Manager

Nammo Commercial Ammunition

;;pelenluz
...
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

I wszystko jasne, brawo =D>
Goostav
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Temat nieaktualny - wszystkie łuski znalazły nabywców.
Prośba do Moda o wyłączenie tematu crimpu w łuskach Lapua do oddzielnego wątku.
Poza tym - sprawa do zamknięcia.
Spitfire24
Posty: 100
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2015, 22:43

Post autor: Spitfire24 »

MADMAX pisze:Lapua na pewno robi trzypunktowy crimp spłonki w amunicji z pociskiem Lock Base. ...
Dlatego wyraźny zapis, że łuski są po fabrycznym Scenarze zawsze załatwiał sprawę (fabryczna amunicja ze Scenarem nie jest crimopwana ani na spłonce, ani na pocisku). Tak mi się przynajmniej wydawało...
Ja tylko tak gwoli wyjaśnienia chciałbym dopowiedzieć, że raz dostałem w Inorsie partię ScenaraL 175 grain w 308 (ku mojemu :shock: zdziwieniu) właśnie z tym trzypunktowym crimpem, także różna cuda się zdarzają :D
ODPOWIEDZ