Zakup spłonek na E-Gun.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Zakup spłonek na E-Gun.

Post autor: kuchartek »

Wracam wkrótce do kraju i znalazłem "ciekawe" oferty dotyczące spłonek . Nie tylko cenowo , ale także możliwości zakupu i otrzymania kurierem DPD spłonek trudno dostępnych. W Polsce trzeba się bujać po kilkadziesiąt/kilkaset kilometrów i guzik kupić. Pojęcia nie mam czy mogę dokonać takiego zakupu w Niemczech i przewieźć do Polski. Od granicy będzie obowiązywała moja czerwona książeczka z odpowiednim wpisem ( kal. 9x19 - spłonki Small Pistol i to samo odnośnie strzelby i .223 rem ). Moje pytania:
Czy jako obywatel innego państwa UE mogę dokonać takiego zakupu ?. Czy są wymagane jakieś pozwolenia i dokumenty ?. Czy mogę bez uprzedniej "zgody" wieźć to przez Niemcy , w Polsce jak już wspominałem będę miał "czerwoną książeczkę". Będę jechał autobusem(komunikacja zbiorowa) , ale chyba to bez znaczenia .

Zdrowia i Pomyślności Wszelakiej w Nowym Roku Życzę .
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

W Niemczech splonki moze kupic osoba pelnoletnia. Sprzedawca nie bedzie die pytal o czerwone ksiazeczki. Inna sprawa jest czy sono Co je legalnie wwiesc do Polski nawet z czerwona.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Tak jak zostało napisane

Kupujesz bez jakichkolwiek problemów i przewozisz również bez problemow, no chyba, ze nie masz jeszcze skończonych 18 - tu lat :mrgreen:

Co do egun-a i spłonek

kiedyś kupiłem CCI 550 - SPMagnum i nie funkcjonowały !

Radziłbym nie brać od osób prywatnych tylko od zawodowych handlarzy, nie będzie wtedy lipy !

:wink:
ODPOWIEDZ