Problem z Lyman Gen 6

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Problem z Lyman Gen 6

Post autor: azmoda »

Mam nową elektroniczną wagę z dozownikiem Lyman Gen 6. I nic nie mogę z tym podziałać, bo się "dekalibruje" w trybie ciągłym (sic!).
Robię kalibrację wagi załączonym ciężarkiem 50,0g. Wychodzi dobrze, a zaraz potem wskazanie wagi ciągle wzrasta w tempie około 0,1 gr na 40 sekund. Dosłownie. Nie ważne czy na wadze coś leży czy nie. Jest pusta, pokazuje 0,0 gr. Po 2 minutach pokazuje 0,3 gr i tak dalej. Jak położę ciężarek jest to samo (pokazuje właściwe 771,6 i zaczyna rosnąć). Z pustą miseczką na proch to samo. Można powiedzieć, że tylko pierwsza naważka po kalibracji jest mniej więcej taka jak powinna. Jak łatwo policzyć po 10 minutach od kalibracji naważki mają już 1,5 graina niedowagi.

Tutaj instrukcja po angielsku: https://images-na.ssl-images-amazon.com ... 92223_.pdf

Ktoś ma jakiś pomysł?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Oddaj to goowno z powrotem i kup RCBS Charge Combo Master 1500

Mialem oddalem, dostalem druga i bylo podobnie !

:wink:
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

Dzisiaj już nie chce się porządnie skalibrować nawet. Dałem się rozgrzać przez godzinę, ale wg. niej ważący 771,6 gr ciężarek ma 768-769 gr.

Znalazłem posta kogoś z podobnym problemem (https://forums.gunboards.com/showthread ... al-problem) i co ciekawe też z Europy. Może ta przejściówka na wtyczkę europejską to g. warta jest i trzeba to zasilać 110V żeby działało jak powinno?
Kobo
Posty: 120
Rejestracja: środa, 08 czerwca 2016, 08:40
Lokalizacja: Oleśnica/Lubin

Post autor: Kobo »

Kolega miał to samo, z tym że stało sie tak po kilku miesiącach użytkowania. Poszła do reklamacji...
wszystko co Cię nie zabije to Cię wzmocni
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Ja mam stosunkowo niedługo. kupiłem we wrześniu. Pierwsze ważenie to co jakieś 20 naważek kalibracja. Ostatnio ważyłem bez potrzeby kalibracji. Działa i nic się nie dzieje. Nie ufam jej po tym początku i sprawdzam każdą naważkę na innej. W stosunku do mojej poprzedniej 3-5 ziarenek dosypuję. Kiedyś liczę, że się ośmielę i pojadę bez kontroli. Moja ma niski przebieg - pareset sztuk.
dareks
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2018, 15:06

Post autor: dareks »

andy7 pisze:Oddaj to goowno z powrotem i kup RCBS Charge Combo Master 1500

Mialem oddalem, dostalem druga i bylo podobnie !

:wink:

...takie samo goowno. Zobacz na ibeju ile jest oferowanych dispenserów rcbs Combo Master bez wag, a ani jednej wagi bez dispensera.
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:12
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Seb »

U mnie to samo było jak pisał Kobo masakra jakaś widzę że to nie są żarty i chyba trzeba zakupić coś innego.Macie jakieś propozycje oprócz tej co proponuje andy 7 nie twierdzę że jest zła ale szukam czegoś niezawodnego???
7,62*39, 308win, 9*19 ,12
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

dareks pisze: ...takie samo goowno. Zobacz na ibeju ile jest oferowanych dispenserów rcbs Combo Master bez wag, a ani jednej wagi bez dispensera.
U mnie to goowno chodzi juz 3 lata.

pozdro

:wink:
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Kolega ma rzeczywisty problem. Ja faktycznie bez wielkich słów też bym oddał a idąc dalej chyba jednak bym wypełnił warunki gwarancji tj. , najpierw chyba wymiana a potem

odstąpienie, bo czuję, że magiczne 10 dni od zakupu na odstąpienie już minęło.

Moja działa dobrze i tak naprawdę spełnia oczekiwania. Kupując ten rodzaj wagi godziłem się na pewne ułomności i przeglądałem różne fora.

Moje oczekiwania były raczej niewielkie. Dość powiedzieć, że rozważałem zakup tego dozownika w zestawieniu z objętościowym. Jeśli wyszło mi, że dobry objętościowy będzie mnie

kosztował około tysiąca złotych, to poszalałem i dołożyłem 1/3 ceny by mieć taki bajer.

Chodziło o to, że specjalnie selekcjonowaną amunicję będę i tak sprawdzał na dodatkowej wadze, którą już i tak miałem, natomiast do strzelania dzika w przebiegu na 50 metrów czy

innych podobnie rekreacyjnych strzelań bardziej dynamicznych niż statycznych użyję tegoż urządzenia.

Amunicję scaloną do polowania wykorzystuję w terminie około dwóch lat od scalenia. Niewykorzystaną przeznaczam na rzeczonego dzika w przebiegu. Jako, że występuje spora

dysproporcja miedzy strzelaniem na polowaniu w stosunku do strzelania na strzelnicy, to na strzelnicę robię amunicję bez zbędnego pedalenia. Zasadniczo na polowania zbiorowe

mógłbym wykorzystywać tą sama amunicję co na strzelnicy ale jednak z szacunku do zwierza jeszcze do tego nie dorosłem. Z polowaniem indywidualnym jest inaczej. Mam

większe wymagania i czasem zależy mi na bardzo precyzyjnym strzale. Dlatego uważam, że lepiej mieć pewną amunicję a nie taką, co to parę razy była ładowana do magazynka

czy komory, że o ładownicy nie wspomnę. Pomimo powyższego choć przesądny nie jestem, to ten nabój co upadnie przy ładowaniu czy rozładowaniu zakładam jako pierwszy

(pewny). Wierzcie mi wiara czyni cuda.
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:12
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Seb »

A co drodzy Koledzy sądzą o wadze rcbs charge master lite może ktoś ją posiada i może coś powiedzieć na ten temat?wciąż przeszukuje opinie na ten temat i jakoś nie mogę się zdecydować.Nie będę ukrywał że budżet ograniczony.I jeszcze jedno myślę że sklep parrabelum to bardzo dobry sklep w którym nikt nie robił problemów z oddaniem pieniędzy przy oddaniu pieniędzy po takim czasie od zakupu a minęło już kilka dobrych miesięcy.Firma rzeczowa i konkretna. szkoda że nie mają szerszej oferty w tym temacie.Bo z pewnością zakupilbym u nich jeszcze raz.Pozdrawiam.
7,62*39, 308win, 9*19 ,12
Awatar użytkownika
Perła
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 07 lutego 2011, 00:00

Post autor: Perła »

Na moje oko to waga się elektryzuje, potraktuj ją jakimś płynem antystatycznym i powinna działać prawidłowo.
ODPOWIEDZ