Prasa a gwint calowy UNF 1 1/4-12 (tuleje Lock-N-Load)

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Prasa a gwint calowy UNF 1 1/4-12 (tuleje Lock-N-Load)

Post autor: azmoda »

Chciałbym sobie przekonwertować prasę na tuleje Hornady Lock-N-Load. Czyli zakupić takie coś: https://sklep.hubertusprohunting.pl/zes ... 44099.html

Jako że nie mam prasy RCBS to chcę się upewnić, czy na pewno będzie pasować. Sprawdziłem co to ten UTF 1-1/4-12 jest, wykręciłem swoją tuleję na bushingi i zacząłem ją mierzyć.

Średnica zew. powinna być 31,75mm (1,25 * 25,4mm), u mnie jest 31,10mm. Ale gwint jest mocno ścięty/zeszlifowany więc stąd może wynikać różnica.

Następnie ilość zwojów: powinno być 12 na cal. Jako, że gwint nie jest długi aż na 25,4mm postanowiłem zmierzyć ilość zwojów na pół cala. No więc po ustawieniu na suwmiarce 12,7mm mieści się w szczękach dokładnie 7 zwojów, co by dawało 14 na cal zamiast 12.

Pomyślałem, że może jednak metryczny ale M32x2 ani M32x1,5 też nie pasują.

Czyli nie będzie pasować czy coś pokręciłem z pomiarami? Jestem zielony w gwintach calowych, co oczywiste nie dysponuję też grzebieniem/sprawdzianem dla tego gwintu.
Mógłby ktoś wykręcić z prasy i zmierzyć taką tuleję Hornady albo RCBS?
Bonzoo
Posty: 83
Rejestracja: piątek, 19 maja 2017, 17:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: Bonzoo »

Najprościej by było sprawdzić czy tuleja się wkręca w twoją prasę. Nie chcę mi się rozkręcać mojej prasy ale mogę ci podesłać do sprawdzenia oryginalna tuleje rcbs. Jak ona ci się wkręci to i zestaw konwertujący będzie pasował.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

A w jaką prasę chcesz to wkręcić?
Każda prasa ma dokładnie taki sam gwint.
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

piotrjub pisze:A w jaką prasę chcesz to wkręcić?
Każda prasa ma dokładnie taki sam gwint.
Chińszczyzna, TopShot RP1000
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Gwinty w matrycach są zunifikowane i powinno wszystko pasować.
Bonzoo
Posty: 83
Rejestracja: piątek, 19 maja 2017, 17:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: Bonzoo »

Gwinty w matrycach tak. Ale tutaj chodzi o montaż systemu szybkiej wymiany. Da się to zrobić jedynie w prasach które maja gwint na matryce nie bezpośrednio w prasie a w tulei wkręconej do prasy.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Trochę nie rozumiesz i kombinujesz jak koń po górę.
Matryce standardowe mają gwint 7/8-14 UNF, w prasach najczęściej jest gwint 1 1/4-12UNF (są również matryce które mają taki gwint).
W prasach jest wkręcony redukcja z 1 1/4-12 UNF na 7/8-14 UNF.
Chcesz stosować szybkozłączki Hornady sam takie stosuje to w czym problem, wykręcamy tą naszą redukcję i wkręcamy tuleję Hornady

https://sklep.hubertusprohunting.pl/tul ... rnady.html

Nie kombinuj kup i wkręć nie masz nic do mierzenia a więc twoje pomiary o kant d... można wsadzić, nie ma pras na inne gwinty tylko takie. To znaczy jest jeszcze 1 1/2 - 12 UNF (jeszcze większy gwint) ale wtedy mamy redukcje na 1 1/4 - 12 UNF i 7/8 - 14 UNF.

Kup zamontuj tu nie ma filozofi i problemu.

Chyba że masz małą prasę gdzie nie ma redukcji tylko od razu jest gwint 7/8 - 14 UNF ale jak wynika z info ty takiej prasy nie masz tylko masz wkręcaną redukcję na bank taką jak podaję.

ObrazekObrazek

Na wszystkich swoich prasach (oprócz jednej) mam wkręcone tuleje Hornady a na matrycach mam zamontowane te ich szybkozłączki, mam jedną prasę bez tulejki na matryce z gwintem 1 1/4-12

Obrazek
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

I po kombinacji tak jak mówiłem chwila poszukania i sam wszystko wiesz tu masz gościa który sprzedaje twoją prasę z wkręconą tuleją. Gwinty ma standardowe jak podawałem.

http://egun.de/market/item.php?id=7320343

Tu masz swoją prasę z wkręconą tuleją

Obrazek
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

Ale ta prasa fabrycznie ma wkręconą tuleję na swoje oryginalne szybko-wymienne bushingi. Przyjrzyj się, to nie są bushingi Hornady ani Lee. Nie da się ich kupić więc chcę się przekonwertować na system Hornady.
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

https://sp-marketing2009.de.tl/Wiederlader.htm
chyba można kupić tylko cena chora.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

To kup Hornady tulejkę i ją wkręć, wszystko pasuje. Gwinty w matrycach i w prasach są znormalizowane. NIE MA INNYCH rodzajów gwintów dalej tego nie rozumiesz?
Ciężko ci kupić tuleje Hornady?
ODPOWIEDZ