.338LM Łuska z małą spłonką.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tomajk
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 02 lipca 2018, 08:25
Lokalizacja: Rudnica

.338LM Łuska z małą spłonką.

Post autor: tomajk »

Witajcie.
Spotkałem się z amunicją .338 LAPUA MAG. EXO® TECHNOLOGY (producent Fiocchi) i wszystko wskazuje na to, że te łuski mają małą spłonkę karabinową.
Zaintrygowały mnie też parametry pocisków tego producenta, wychodzi na to, że użycie mniejszych spłonek daje lepszą powtarzalność.
Mam chęć spróbować scalić w ramach testu takie naboje na małych spłonkach, ale nie mogę nigdzie znaleźć ani samych łusek ani gotowej amunicji.
Oczywiście moje poszukiwania ograniczyły się tylko do krajowych dostawców, jeśli chodzi o gotową amunicję to z wiadomych względów.
Może ktoś spotkał się z tym rodzajem łusek, albo wie gdzie uderzyć po zaopatrzenie.
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: .338LM Łuska z małą spłonką.

Post autor: goostav »

tomajk pisze:Witajcie.
....
Zaintrygowały mnie też parametry pocisków tego producenta, wychodzi na to, że użycie mniejszych spłonek daje lepszą powtarzalność.

....
Czemu miałby dawać lepszą powtarzalność?
Goostav
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Teraz jest duże ciśnienie na eliminowanie związków ołowiu gdziekolwiek się da. Stąd próby ze spłonkami na DDNP - który jest nierówny, więc być może dlatego starają się go zminimalizować, żeby tylko podpalił proch a potem pójdzie na samym prochu. Nie postawię jednak dużych pieniędzy na to, że ta logika zadziała również dla normalnych spłonek.
tomajk
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 02 lipca 2018, 08:25
Lokalizacja: Rudnica

Post autor: tomajk »

Wpływ spłonki jest bardzo duży, ale nie chcę wbijać się w tłumaczenia i spory co lepsze jajo czy kurczak z rożna.
Chcę spróbować i szukam komponentów. Strzelam, elaboruję z czystej przyjemności.

Jakaś firma co realizuje nietypowe zamówienia, ktoś coś?
ODPOWIEDZ