Redding Boss

Moderatorzy: wierzba, P_iter

przemol
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2016, 21:52

Redding Boss

Post autor: przemol »

Witam
Panowie czy ta najmniejsza prasa Reddinga pozwoli na komfortową elaboracje 308 Win. Proszę o opinię użytkowników.
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

Może być za mała, jej minusem jest brak możliwości zainstalowania tuleji konwertującej hornady l-n-l.
Szaddam
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2018, 16:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Szaddam »

Mam Lyman Brass-Smith Ideal - najmniejsza z pras Lymana i bez problemów elaboruję .308 i 7,62x54R.
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Co do wielkości to na pewno da radę ale zwróć też uwagę na system wyłapywania zużytych spłonek.
Ta wyrzuca na prawa stronę do pojemniczka więc "śmieci" będą leciały też na tłok.
BigBoss ma wydrążony tłok i spłonki spadają środkiem do pojemnika poniżej tłoka.
Może warto trochę dołożyć i mieć lepszy system odspłonkowywania i dodatkowo możliwość zastosowania wymiennych tulei.
W końcu prasa to jeden z "grubszych" wydatków ale też być może nigdy jej nie zmienisz.
Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
zlote
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 12:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zlote »

Ja polecam LYMAN - PRASA BRASS-SMITH VICTORY składam na niej 308 i jest sporo zapasu, spłonkuje na niej i odspłonkowywuje. Ma wydrążony tłok i splonki spadają ładnie do pojemnika.
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

Dołóż do wersji z drążonym tłokiem, super rozwiązanie oraz możliwość stosowania wymiennych tulei również.
HAKKR
Posty: 91
Rejestracja: środa, 28 lutego 2018, 20:29
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: HAKKR »

Jako początkujący potwierdzam co Koledzy wyżej napisali: kup prasę na której nie będzie problemu z brudem ze spłonek. Szkoda drogiej prasy a gwarantuję, że brud solidnie Cię zdenerwuje :-) Kupiłem Rock Chucker IV i niestety system odspłonkowania ma do kitu (przy większej ilości). Po pierwszych 200 sztukach powiedziałem dość. Część spłonek spada między tłok a prasę, brud sypie się na tłok a przy próbie wyjęcia tego plastikowego szajsowego pojemnika rozsypałem spłonki po całym pokoju. Skończyło się rozebraniem prasy na części, dokładnym czyszczeniem, smarowaniem i zakupem kolejnej praski do odspłonkowania.


Obrazek
przemol
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2016, 21:52

Post autor: przemol »

Panowie do brudnej roboty mam Lee Reloader. Do pistoletowej ammo mam Lee turreta. Szukam niedrogiej jednostanowiskowej do elaboracji precyzyjnej 223 REM i 308 Win.
Młynek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek, 08 marca 2016, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Młynek »

To kup Lee :wink:
22, 9X18, 9X19, 38/357, 22Hornet, 223, 308, 12/70
ODPOWIEDZ