Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku klejące się lee auto disk pro
klejące się lee auto disk pro
shizo
Odpowiedz z cytatem
Problem mam. Zacząłem używać lee autodisk pro z rególowaną wkładką. Zauważyłem, że ziarenka prochu przyklejają się do ścianek dozownika jak i środka wkładki. Na początku myślałem, że to sprawa ładunku elektrostatycznego i wymyłem wszystko wodą z płynem do płukania prania ale nie jestem zadowolony z efektów. Myślę, aby przesmarować wszystko suchym smarem z teflonem. Ma ktoś z was doświadczenie z takim problemem ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty shizoWyślij prywatną wiadomość
evo10
Odpowiedz z cytatem
Jak nowy to przesypać trzeba trochę prochu jak w instrukcji lub ołówek w dłoń i "pokryć" nim stosowne elementy i powinno załatwić temat.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty evo10Wyślij prywatną wiadomość
KrisSz
Odpowiedz z cytatem
Kupujesz grafit w proszku. Zakładasz rękawiczki gumowe na końcu listewki okręcasz kawałek szmatki i ściskasz go gumką recepturką żeby nie spadł - masz taką "dużą szpatułkę do uszu". Potem wsypujesz proszku grafitowego do podajnika. Pocierasz ścianki pojemnika przy pomocy szpatułki i grafitu aż wszystko będzie usmarowane grafitem (robi się taka "metaliczna" powłoka). podobną operację robisz na wszystkich elementach podajnika które mają styk z prochem. Potem zakładasz pojemnik na dozownik i przesypujesz resztę grafitu przez dozowwnik. Potem wsypujesz proch, odsypujesz parę naważek i możesz działać. Możesz też uziemić prasę np ciągnąc kabelek od prasy do kołka uziemiającego w kontakcie.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty KrisSzWyślij prywatną wiadomość
tom3k111
Odpowiedz z cytatem
Dzięki Panowie,
Ja miałem podobny problem z tą wkładką jak kolega.
W rezultacie, przestałem używać i wróciłem do krążków.
Ale, że widzę możliwość poprawy to spróbuję jeszcze się z tą wkładką pobawić.

Nurtuje mnie jeszcze jedno. Mianowicie, w którą stronę ma być płaska cześć pojemnika?

Widziałem kilkadziesiąt filmików na yt , i nie jest to jednoznaczne. Nawet na filmach
Lee różnie jest zamontowany.
Czy ma być płaska strona w stronę otworu wsypowego do łusek czy zaokrąglona?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty tom3k111Wyślij prywatną wiadomość
shizo
Odpowiedz z cytatem
Dzięki podziałało przestało się kleić a wkładka to i tak syf maważki mało powtarzalne. Tak jak kolega tom. wróciłem do krążków. Ja swój dozownik zakręcam płaską stroną do wylotu.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty shizoWyślij prywatną wiadomość
klejące się lee auto disk pro